10 nejlepších aplikací pro zabezpečení Android, které nejsou …

Když na Googlu vyhledáte výraz bezpečnostní aplikace, získáte spoustu výpisů pro antivirové a antimalwarové aplikace. Toto je bohužel velmi úzký pohled na to, co se tam děje. Existuje spousta aplikací, které mohou zvýšit vaši bezpečnost. Většina z nich se velmi snadno používá a nevyužívá mnoho zdrojů. Zde jsou nejlepší bezpečnostní aplikace dostupné v systému Android právě teď.

Čtěte níže: Jak šifrovat zařízení Android

15 nejlepších antivirových aplikací a nejlepších aplikací proti malwaru pro Android!

10 nejlepších aplikací pro správu hesel pro Android!


Applock od DoMobile Lab

Applock od DoMobile Lab je jednou z nejlepších aplikací pro uzamčení aplikací pro Android. Dělá to, co název napovídá, a udržuje vaše aplikace za heslem. Svou galerii, aplikaci pro telefon, aplikaci pro zasílání zpráv a dokonce i aplikace pro sociální média můžete udržovat pod zámkem. Není to dokonalé a technicky zdatní lidé se mu rozhodně mohou vyhnout. Funguje to však dobře, pokud vaše děti nebo zvědaví spolubydlící nemají přístup k vašim tajným souborům a aplikacím. Můžete si prohlížet reklamy a používat je zdarma, používat je zdarma, bez reklam a méně funkcí, nebo darovat za plnohodnotný zážitek bez reklam. Volba je na tobě!

Applock od DoMobile Lab


Arogantní

Bouncer je jednou z nových bezpečnostních aplikací. Spravuje vaše oprávnění. Funguje to takhle? Někdy možná budete chtít udělit dočasný přístup k aplikaci, ale nechcete, aby aplikace měla vždy oprávnění. Vyhazovač to v podstatě dělá za vás. Můžete udělat něco jako povolit umístění na Facebooku a Bouncer se zeptá, jestli ho chcete jen dočasně. Poté vám oprávnění později automaticky odebere. Můžete tedy používat aplikace o něco volněji, aniž byste se museli obávat pingování věcí, jako je vaše poloha 24/7. Stojí to vážných 0,99 $ a myslíme si, že to stojí za to. Android Q vylepšuje oprávnění aplikací, ale Bouncer je nyní ještě lepší.

Arogantní


Najít moje zařízení Googlem

Najít mé zařízení Googlem byl dříve Správce zařízení Android. Název se změnil. Aplikace však nadále dělá to samé. Sledujte polohu telefonu. Aplikace může také přehrávat zvuky pro snazší vyhledávání. Můžete zařízení vymazat, zobrazit zprávu a také telefon na dálku zamknout. Schopnost najít ztracený telefon je zásadní pro ochranu vašeho soukromí. Také se nám velmi líbí nástroj pro vymazání dat. Udržuje vás v bezpečí, i když zařízení nedostanete zpět. To je zcela zdarma, bez reklam a nákupů v aplikaci. Díky tomu je dobrou volbou pro bezpečnostní aplikace.

Najít moje zařízení Googlem


Firefox Focus

Firefox Focus je prohlížeč ochrany osobních údajů. Je to v podstatě prohlížeč Android, který je vždy v anonymním režimu. Nezaznamenává vaše aktivity po dlouhou dobu. Můžete je kdykoli smazat. Můžete také odebrat sledovače a reklamy. Tímto způsobem vás tam weby nemohou vidět. Je to jedna z nových bezpečnostních aplikací. Ani to nebude bránit všemu. Aplikace je zcela zdarma bez nákupů v aplikaci. Je to rozhodně soukromější než většina prohlížečů. I když nechrání před vším.

Firefox Focus


Skleněný drát

GlassWire je jednou z nových bezpečnostních aplikací. Umožňuje vám zjistit, které aplikace spotřebovávají vaše data. Získáte živý graf ukazující, kolik dat vaše aplikace spotřebovávají. Také dostanete upozornění, abyste věděli, že nová aplikace získává nějaká data. To je skvělý způsob, jak zjistit, kolik dat každá z vašich aplikací používá. Je to také skvělý způsob, jak vidět jakoukoli podivnou aktivitu, která by mohla být na pozadí. Jeho hlavním použitím je zajistit, abyste nedosáhli datového limitu. Může však být velmi odhalující vidět náhodnou aplikaci, o které jste nevěděli, že popadnete z webu.

Skleněný drát


10 nejlepších aplikací na ochranu soukromí pro Android

15 nejlepších kořenových aplikací pro Android


Poslední průchod

LastPass je jednou z nejlepších aplikací pro správu hesel na trhu. Umožňuje vám ukládat hesla, kódy PIN a další důvěrné informace pro rychlý přístup. Vše se skrývá za hlavním heslem podle vašeho výběru. Je to nekonečně bezpečnější než vkládat tyto informace téměř kamkoli jinde. Můžete si také vybrat LastPass Authenticator pro větší zabezpečení. Je výkonný a napříč platformami. Bezplatná verze by vám měla poskytnout většinu funkcí. Verze Pro přidává některé funkce, některé možnosti synchronizace a další. Je to jedna z bezpečnostních aplikací, kterou byste měli vyzkoušet. Bit Warden je vynikající bezplatný správce hesel, pokud se chcete vydat touto cestou.


ProtonVPN

ProtonVPN je jednou z nejnovějších VPN na trhu. Tenhle opravdu milujeme. Od data zveřejnění tohoto článku je zcela zdarma. Navíc má přísnou zásadu no-logs, no-share policy a síťové šifrování. Díky tomu je tato aplikace v podstatě jednorožec. Nemůžete dosáhnout absolutně nejlepšího výkonu. Koneckonců, zdarma může jít jen tak daleko. Zájemci o bezpečnost však pravděpodobně nebudou váhat počkat ještě jednu nebo dvě vteřiny na načtení bezpečné a bezplatné stránky. Existují také prémiové sítě VPN, které neobsahují zásady protokolování, zásady sdílení a šifrování. Na konci tohoto článku je seznam připojených virtuálních privátních sítí.

ProtonVPN


Resilio Sync

Resilio Sync vám umožňuje vytvořit si vlastní úložný prostor v cloudu. Verze pro stolní počítače změní váš běžný každodenní počítač na server cloudového úložiště. Aplikace vám poté pomůže synchronizovat soubory mezi počítačem a telefonem nebo tabletem. Přemýšlejte jako Google Drive nebo Dropbox, až na to, že vždy přesně víte, kde jsou vaše soubory. To je skvělé pro citlivější data. Je to také skvělé pro ty, kteří se nespoléhají na online cloudové úložiště, ale přesto chtějí všestrannost vlastnictví. Aplikace je snadná i pro začátečníky. Je také zcela zdarma. Je to jeden z nejvíce podceňovaných bezpečnostních postupů.

Resilio Sync


Signál soukromých zpráv, telegram, WhatsApp

Existuje malý, ale rostoucí počet aplikací pro zasílání zpráv, které mají alespoň nějakou formu šifrování. Mezi oblíbené možnosti patří Telegram, Signal Private Messenger a WhatsApp. Každá z nich má různé úrovně šifrování a někteří lidé důvěřují jedné značce před ostatními. Nejsme tady, abychom učinili toto rozhodnutí za vás, ale všichni mají šifrované zprávy. Zatímco Signal také přidává věci jako videohovory, WhatsApp má největší sadu funkcí ve skupině. U základních šifrovaných zpráv se nemůžete nijak pokazit. Všichni jsou od tohoto psaní zdarma.

Signál soukromých zpráv, telegram, WhatsApp


Projekt Tor (čtyři aplikace)

Projekt Tor je pravděpodobně jednou z nejviditelnějších možností zabezpečení a ochrany soukromí téměř na všech platformách. Aplikace pro Android bohužel nejsou tak robustní jako jejich nabídky pro PC, ale přicházejí pomalu. Prozatím máte přístup k Orfox (stále v beta verzi!), Což je prohlížeč Tor v systému Android, a Orbot, aplikace proxy, která pomáhá ostatním aplikacím používat technologii Tor k zachování anonymity. Prohlížeč je stále ve výstavbě, ale funguje dobře, ale Orbot je rozhodně solidní aplikace, kterou stojí za to využít. Projekt také nedávno spustil Ooniprobe, aplikaci, která vám umožní zjistit, zda váš internet neblokuje vaše připojení k určitým webům. To vše jsou skvělé bezpečnostní aplikace pro ty, kteří jsou o něco pokročilejší.


Bonus: Jakákoli ověřovací aplikace

Ověřovací aplikace jsou v systému Android něčím relativně novým. Poskytují však spoustu zabezpečení. Jedná se o dvoustupňový styl ověřování. Zadejte své heslo a poté zadejte autorizační kód z jedné z těchto aplikací. Můžete si vybrat z několika. To zahrnuje Google Authenticator (propojený), Microsoft Authenticator, Authy 2-Factor, FreeOTP Authenticator, LastPass Authenticator a další. To je v zásadě nejlepší zabezpečení pro jakýkoli účet, protože hacker je velmi nepravděpodobné, že přistupuje k vašemu telefonu místo něčeho jako e-mailová adresa. Máme seznam nejlepších ověřovacích aplikací propojených s výše uvedeným tlačítkem!

NEJLEPŠÍ AUTENTIKAČNÍ APLIKACE!


15 nejlepších aplikací pro Android VPN z roku 2019!

10 nejlepších aplikací pro ochranu soukromí a aplikací pro Android

Pokud nám některá z nejlepších bezpečnostních aplikací pro Android chyběla, dejte nám vědět v komentářích!