10 nejlepších retro her pro iPad

10 nejlepších retro her pro iPad

Mnoho z nás si pamatuje staré časy videoher. Ve dnech, kdy Mario a Bowser bojovali o princeznu, začal Donkey Kong skákat do lesa a jeho Pokémoni a karty byly ve škole nejvíce. Pokud si chcete vzpomenout na staré časy, v App Storu najdete iOS verze autentických mýtů o videohrách. Podívejme se na některé z nich.

Jiný svět – 20. výročí

Původní hra byla vydána v roce 1991 na systémech Amiga, Atari ST, Apple IIGS a DOS. Francouzský vývojář Eric Chahi vytvořil pro ta léta skutečné vizuální mistrovské dílo, a to z něj udělalo skvělou klasiku.

Nyní si můžeme tuto skvělou hru užít na našem zařízení iOS (také na počítačích Mac a Windows)s vylepšenými ovládacími prvky a grafikou.

The Secret of Monkey Island: Special Edition

Máte rádi adventury? The Secret of Monkey Island vás očarí. Jedna z nejlegendárnějších her LucasArts 90. let. Dobrodružství plné hádanek, pirátů, pokladů a spousty humoru.

Hra byla perfektně přizpůsobena dotykové obrazovce a grafika byla obnovena, ale musíme říct, že hra ještě nebyla optimalizována pro displej Retina, takže pokud vlastníte iPad 3 nebo iPad 4, můžete jej najít trochu pixelovaný. Stále je to klasika, kterou musíte mít.

Sonic CD

Spolu s Mario Brosem z Nintenda je jednou z nejznámějších postav. Modrý ježek Sega má také verzi pro iOS. Se stejnou hratelností a grafikou jako původní hra vydaná v roce 1993 byly ovládací prvky přizpůsobeny dotykové obrazovce iPadu, což umožňuje dokonalé ovládání hry.

DOOM Classic

Podíváme-li se na historii stříleček z pohledu první osoby, bude DOOM určitě mezi prvními. Logicky nemá dokonalost současného Battlefieldu nebo Call Of Duty, ale v té době to byl úspěch. Pokud chcete znovu prožít staré časy, můžete si je stáhnout.

PAC-MAN

Legendární hra Namco z roku 1980. Verze pro iPad má novou sadu ovládacích prvků, kde musíte prstem posunout tam, kam má Pac-Man jít. Pokud máte rádi klasického Pac-Mana, nesmí ve vaší sbírce chybět.

Final Fantasy Dimensions

Kdo nezná ságu Final Fantasy? V současné době jsou hry této ságy stále vydávány pro nové konzoly. Pokud vás ale zajímá klasika, v App Store najdete několik verzí, i když jsme vybrali Dimenze.

Se stejnou pixelací jako klasika (provedeno záměrně, vývojář tomu říká Pixel Art)Tato verze iPadu přichází s ovládacími prvky optimalizovanými a přizpůsobenými pro displej Retina. Jediným problémem je, že platíte podle epizod, takže celková cena hry je docela drahá.

Indie retro hry

Protože se nemůžete narodit jako klasika, musíte si to zasloužit, chtěli jsme vám ukázat některé z nejlepších retro vypadajících indie her. Zde jsou.

Superbrothers: Sword & Sworcery EP

Hra, která je od svého uvedení uznávaná. Všichni kritici mu dali velmi vysoké známky. Tato hra je optimalizována pro displej Retina, má vlastní dotykové ovládání, skvělý příběh a staromódní atmosféru. Je to skvělá hra.

Space Invaders Infinity Gene

Originální klasika s novým nádechem. Tato nová verze má podporu displeje Retina a je retro mistrovským dílem v moderním operačním systému. Opravdu byste nikdy nečekali, že nová verze Space Invaders bude tak zábavná. Je to chytré a čím více hrajete, tím více se naučíte. Nemůže chybět ve vaší retro kolekci.

Navigace Jetpack

Hra od vývojářů Fruit Ninja. Herní systém je velmi jednoduchý, musíte zůstat ve vzduchu bez pádu. Vizuální brýle optimalizované pro displej sítnice. Je to velmi návykové.

Tapper World Tour HD

Tato nová verze této klasické hry přichází s verzí propracovanějšího pruhu přizpůsobeného době. Tato hra má jednoduše sloužit všem zákazníkům v baru. Potkáte nové podivné postavy a více než 140 úrovní. Jedinou nevýhodou je, že iPad momentálně není optimalizován pro displej Retina.

Co je tvůj oblíbený?

Sdílejte tento článek se svými přáteli na Facebooku, Google+ a Twitteru pomocí tlačítek, která najdete na začátku. Děkuji!