Telefon

10 produktů Apple s obchodním selháním

Společnost Apple také zaznamenala komerční poruchy u některých svých produktů

Mnozí z vás jistě velmi dobře znají historii společnosti Apple. S privilegovaným obchodním postavením a dosud záviděníhodnou image značkyAmerická společnost po celou dobu své existence prošel řadou změn, které ohrožují jeho kontinuitu. Tyto špatné okamžiky pocházejí ze známých občanských válek mezi vládci a také obchodní neúspěchy se odrážejí u některých jejích produktů. O některých z nich se ani nedalo říci, že jsou vyjádřeny.

Navzdory logickým výkyvům jsme byli svědky úspěchu produktů Apple v průběhu let, téměř stejně milovaných i nenáviděných, a proto bez povšimnutí. Ale na začátku své kariéry to nebylo snadné a společnost založila Jobs přinesl na trh řadu produktů, které byly díky inovaci skutečným fiaskem, předběhly dobu nebo prostě špatný výkon.

Pravda je taková můžeme vidět takové produkty v jakékoli technologické oblasti, která v té době existovalaod stolních počítačů a notebooků po PDA a herní konzole včetně fotoaparátů a originálních periferních zařízení. Podívejme se na některé z nich.

ten-crop-apple-failure-1

10 chyb Apple

Apple iii

Byl to první počítač Neměl design Steva Wozniakaprojektové řízení prováděl marketingový tým. Čipy na základní desce, stejně jako ostatní komponenty, přehřáli se rychle nestabilní systém a s mnoha chybami. Na trh byl uveden v letech 1980 až 1981.

ten-crop-apple-failure-2

Notebook Apple Macintosh

Možná se to mohlo na tu dobu pohnout, ale já si to také nemyslím. Ony Více než 7 kg Přiměli vás, abyste ztratili touhu, když uvažujete, že ji vezmete někam jinam. To byl začátek MacBooku, ale jejich linie byly od nich vzdálené světelné roky. To jsem zapomněl říct někdy se nezapnul kvůli špatnému designu baterie. To jsme mohli vidět v obchodech v letech 1989 až 1991.

ten-crop-apple-failure-3

Nástěnka

Vývoj tohoto PDA neboli osobního asistenta začal v roce 1987, ačkoli v roce 1993 se začal komercializovat. Operační systém, který jej spravuje, se jmenoval Newton a mimo jiné rozpoznávání rukopisu pomocí propracovaného systému učňovského vzdělávání vyvinutého ruskou společností, upravovat text pomocí gest nebo při kreslení vlnovek se korekce transformuje do dokonalého tvaru mnohoúhelníku.

Samozřejmě, koncept byl v pořádku a toto vše jsme viděli v pozdějších produktech, ale lidi to nezajímalo a zanechal své dny v roce 1998 poté, co se objevily některé pokročilejší varianty prvního modelu.

ten-crop-apple-failure-4

TV Macintosh

Ano, v roce 1993 Apple uvažoval o integraci počítače a televize, respektive monitoru. Je zřejmé, že neexistovala žádná platforma pro audiovizuální obsah a Došlo k pokusu o zachycení statických obrázků ve formátu pouze PICT, protože nedokáže ani zobrazit televizní signál v okně operačního systému. Jednalo se o první černý počítač značky a bylo jich vyrobeno asi 10 000.

ten-product-apple-failure-5

PowerCD

Spolu se společností Philips jako potenciálního partnera představila společnost Apple v roce 1993 ultra inovativní produkt s názvem PowerCD. přehrávač CD, který dokáže zpracovat mnoho typů souborů, jako jsou obrázky, zvuk nebo data. Lze jej připojit k počítačům a hudebnímu zařízení pomocí dálkového ovládání a rozhraní SCSI, ale začlenění reproduktorů dalo jeho autonomii. Uživatelé tomu nerozuměli.

ten-crop-apple-failure-6

QuickTake

Zdá se, že se Apple chtěl dotknout všech současných elektronických klubů a V roce 1994 jsme představili digitální fotoaparát s názvem QuickTake. Jeho vzhled připomíná spíše jednorázovou kameru než kameru za 750 $. Lepší je říci, že dokážu (na 1 MB paměti, která obsahovala, pojme asi 8 640 × 480 fotografií), by bylo pojmenovat nedostatky.

Nemohli jste prohlížet fotografie, mazat nechtěné, nijak zvětšovat nebo jakýmkoli způsobem ovládat zaostření.. Můžete smazat pouze všechny fotografie najednou, možná proto, že kdy je vrátit? Vynikající kvalita a nízká cena konkurence ukončila komercializaci v roce 1997.

ten-crop-apple-failure-7

Apple pippin

To byl pokus společnosti Apple mít ve svém katalogu herní konzoli a opět pokrývá mnoho … název v angličtině se již vracel zpět (něco jako pippin apple ve španělštině) a Jeho specifikace zahanbila své majitele ve srovnání s konkurencí na trhu (Sony Playstation, Sega Saturn nebo Nintendo 64)..

Hlavní funkcí je, že se můžete připojit k internetu a surfovat.. Nedostatečné tituly jí zabránily splnit očekávání 300 000 kusů v prvním roce, přičemž zhruba desetina tohoto čísla zůstala na celkových prodejích v letech 1995 až 1996.

ten-product-apple-failure-8

Apple eMate

Někteří ho považují za dobré zařízení a průkopníka a inspiraci pro řadu PowerBook. Samotná společnost byla zodpovědná za svou omezenou expanzi a omezila svůj rozsah na vzdělávání.. Společnost Apple neoznámila údaje o prodeji tohoto zařízení, které bylo k dnešnímu dni uvedeno na trh v letech 1997 až 1998.

ten-crop-apple-failure-9

USB myš

Periferní jednotka s velmi zvláštním designem. Kruhová myš populárně nazývaná „hokejový puk“, jeho malá velikost a kulatý tvar extrémně ztěžují jeho pohyb, směr a ovládáníNo tak, co by myš neměla dělat. Střílelo se 2 roky, dokud neskončilo v roce 2000.

ten-crop-apple-failure-10

U2 iPod

Zvláštní uznání si po dohodě mezi společností Apple a slavnou irskou kapelou zaslouží tuto speciální verzi iPodu. U2 s názvem iPod a je o 50 $ dražší než samotný klasický iPod. Dali vám singl „Vertigo“ přes iTunes a podpisy komponent se objevily na zadní straně zařízení. Neříkám, že o takové produkty nemají zájem, ale…

Naštěstí by bylo obtížné najít produkty, které by mohly odhalit katastrofické poruchy v nedávných produktech společnosti Apple, jako jsou ty, které byly diskutovány výše, ale jak nám řekli přátelé z Business Insider, vždy tomu tak nebylo. Zatímco se někteří z vás nahlas smějí některým z těchto produktů, doufám, že vám jednoho dne budu moci říci o selháních jiných společností. Je z čeho vybírat.

Tím jsem si jistý nedostatek jakýkoli produkt, můžete nám pomoci?

Back to top button

Annonsblockerare upptäckt

Du måste ta bort AD BLOCKER för att fortsätta använda vår webbplats TACK