10 tajných vylepšení iOS 14, které si zamilujete

iOS 14 na iPhone

Po oficiálním vydání iOS 14 pro iPhone od Apple je čas se dozvědět více o novém prostředí mobilního systému Cupertino a jak lépe to udělat, než prozkoumat. 10 tajných vylepšení iOS 14, které si zamilujete. Můžeme začít?

Oprava chatových zpráv

10- Opravte své oblíbené kontakty ve Zprávách

Pokud jste běžným uživatelem Zpráv, vlastní aplikace pro zasílání zpráv společnosti Apple má štěstí. iOS 14 nám umožňuje připnout chaty, které používáme nejčastěji, na horní část aplikace, abychom je měli vždy po ruce. Tato funkce je na jiných platformách pro zasílání zpráv k dispozici po dlouhou dobu a konečně dosáhla Zpráv. Chcete-li chat připnout, stačí přejet prstem zleva doprava a poté kliknout na bílý připínáček na žlutém pozadí, které se objeví.

Zmiňuje zprávy iOS 14

9 – Zmínky o zprávách ve skupinových chatech

Další dlouho očekávanou funkcí dlouholeté soutěže jsou slova v konverzacích. Nyní můžeme zmínit další uživatele ve skupině, takže zpráva je konkrétně určena jim. Proces je stejný jako na ostatních platformách, stačí zadat @ před uživatelské jméno a zmínit ho.

Foto aplikace pro iPhone

8- Změňte rozlišení a FPS videa přímo z fotoaparátu

Nakonec můžete upravit rozlišení záznamu a frekvenci snímků za sekundu přímo z fotoaparátu iPhone, aniž byste museli přistupovat k nastavení terminálu. Klikněte na pravý horní roh a změňte své předvolby ze stejného rozhraní.

Překladač iPhone

7- Hlasový překlad

iOS 14 přinesl novou nativní překladovou aplikaci pro iPhone, která je velmi praktická. Je třeba s ním zdůraznit jeho schopnost okamžitě přeložit konverzaci, sloužit jako partneři mezi námi a jinou osobou, se kterou nesdílíme jazyk. Díky jasnému a jednoduchému rozhraní společnost Apple přiměla mnoho uživatelů, aby pro svou aplikaci odložili překladač Google.

google chrome iPhone

6- Nastavte prohlížeč nebo e-mailového klienta podle vašeho výběru jako výchozí

iOS 14 nám také umožňuje vytvořit jinou službu pro procházení pošty a webových služeb než Mail a Safari. K tomu stačí požádat Nastavení a přejděte do aplikace, kterou chceme ve výchozím nastavení nainstalovat. Když nás vyzveme k výchozí aplikaci pro prohlížeč nebo poštu (což je poslední možnost bezprostředně po oprávnění k využití dat), můžeme si vybrat, kterou aplikaci chceme zahrnout do této funkce, systému nebo preferované aplikace.

5 – Povolit rozpoznávání hlasu

Mezi možnostmi přístupu iOS 14 najdeme velmi zajímavou novou funkci. Mobilní systém Apple nyní umožňuje rozpoznávání zvukových signálů, jako jsou sirény, zvonky, štěkání nebo pláč dětí. Je speciálně navržen pro uživatele se sluchovým postižením a může být velmi praktickou funkcí pro uživatele, kteří jsou zvyklí poslouchat hudbu se sluchátky, aby jim v okolí nic nechybělo.

4 – Najděte perfektní emodži

Nakonec můžeme emodži vyhledat přímo na klávesnici iPhone. Jednoduše zadejte některé funkce emodži a iPhone určí, kterou máte na mysli. Otevřete klávesnici pro iPhone, vyberte klávesnici emodži a využijte nový vyhledávací panel, abyste všem zprávám dali přesně frázi, kterou chcete.

3 – Využijte výhod videa PiP

iOS 14 umožňuje všem podporovaným aplikacím přehrávače videa minimalizovat, aby se jejich přehrávač zobrazoval jako plovoucí okno v rozhraní iPhone. Chcete-li to provést, stačí začít přehrávat video a když jej chceme zmenšit na PiP, stiskněte na iPhonu tlačítko Home s TouchID nebo přejeďte prstem nahoru ze spodní lišty na iPhone s FaceID.

Upravte domovskou obrazovku iOS 14

2 – Zbavte se domácích obrazovek, které nepoužíváte (nebo nechcete)

iOS 14 a nová Knihovna aplikací nám umožňují eliminovat všechny obrazovky aplikací pro iPhone, které nechceme používat. Chcete-li to provést, jednoduše stiskněte a podržte aplikaci a stisknutím tlačítka „Upravit domovskou obrazovku“ aktivujte režim úprav. Poté klikneme na stínované tečky představující číslo aktivní obrazovky v dolní části obrazovky a zrušíme výběr těch, které chceme ponechat skryté. Až budeme hotovi, musíme se vrátit na domovskou obrazovku stisknutím tlačítka Domů nebo přejetím shora dolů, v závislosti na modelu iPhone, který máme.

1 – Zbavte se svých nových výchozích aplikací na domovské obrazovce

Když si stáhneme novou aplikaci, umístí se tradičně do prvního dostupného slotu na jedné z našich domovských obrazovek. Nyní, když máme naši knihovnu aplikací, můžeme nakonfigurovat iOS, aby nové aplikace mohly přejít přímo do zásuvky aplikací, místo aby byly ve výchozím nastavení umístěny na domovskou obrazovku. K tomu musíme jít Nastavení-> Domovská obrazovka-> Nedávno stažené aplikace-> Pouze v knihovně aplikací. Všechny nejnovější stažené aplikace lze tedy v každém případě najít ručně v zásuvce. Právě jsem přidal.