10 tipů pro Android Lollipop – objevte jeho skryté funkce!

Android Lollipop se na našich terminálech objevuje stále častěji. Ke konci roku 2015 jeho penetrace ve skutečnosti přesáhla 15% z celkového počtu všech terminálů Android. Věřím, že většina vašich nových uživatelů neví vše, co tato verze nabízí. Zkoumal jsem a sestavoval řadu triků a funkcí pro Android Lollipop, o kterých byste měli vědět.

samsung galaxy s6 edge lízátko

Objevte vše, co můžete s Lollipop dělat. / © ANDROIDPIT

1.- Rychle zkontrolujte využití dat

S Lollipop dorazila nová oznamovací lišta a rychlé nastavení vše v jednom. V něm najdeme stejné možnosti jako vždy, například WiFi a Bluetooth, ale také některé inovace, jako je rychlý přístup k baterce. Kliknutím na některou z ikon můžeme přímo vstoupit do příslušné nabídky. Je obzvláště užitečné, že vstoupíme do okna využití dat, abychom je mohli rychle konzultovat kliknutím na ikonu naší datové sítě.

Jednoduché kliknutí pro kontrolu našich údajů. / © ANDROIDPIT

2.- Rychlý přístup k vašemu alarmu

Stejně tak můžeme vstoupit do nabídky alarmů z oznamovací lišty dlouhým kliknutím na čas, kdy jsme nakonfigurovali náš aktuální alarm. Tímto způsobem ušetříme nutnost přejít na panel aplikací a otevřít aplikaci Hodiny.

Přístup k alarmu z oznamovací lišty. / © ANDROIDPIT

3. – Žádné další upozornění na spam

Jeden z mých oblíbených triků. Mnohokrát dostáváme oznámení o Candy Crush z Facebooku nebo aplikace, která nám připomíná, že nejsme prémioví a „tak to, co jsme zmeškali“. S Lollipop se můžeme těchto upozornění na spam zbavit velmi jednoduše. Musíme pouze podržet uvedené oznámení, okno se automaticky změní a zobrazí se možnost přístupu k nastavení aplikace a odebrání tohoto oprávnění.

Snadný přístup k oprávnění oznámení aplikace. / © ANDROIDPIT

4. – Skrytí nebo zakázání oznámení na uzamčené obrazovce

Android Lollipop vytvořil nové oznamovací centrum na odemykací obrazovce. Odtud k nim můžeme přistupovat a otevírat je nebo mazat. Pozitivním bodem této skutečnosti je naléhavost, ale jako negativní bod může každý vidět vaše oznámení pouze odemknutím smartphonu.

Naštěstí můžeme tuto možnost úplně deaktivovat a nedovolit, aby na uzamčené obrazovce zůstala jakákoli oznámení nebo skrýt oznámení s citlivým obsahem. Nejprve potřebujeme povolit PIN na obrazovce odemčení. Až to skončí, musíme jít Zvuky a oznámení -> Když je zařízení uzamčeno -> Nezobrazovat oznámení nebo skrýt citlivá oznámení.

To bude velmi užitečné, pokud nechcete, aby si vaše oznámení četl každý. / © ANDROIDPIT

5. – Objevte Smart Lock

Je to skvělá funkce pro ty, kteří mají zařízení připojená pomocí karet Bluetooth nebo NFC. To znamená, že ji musíme většinu času aktivovat, což vyžaduje drobné narušení bezpečnosti. Abychom tomu zabránili, funkce Smart Lock se zrodila tak, že můžeme ze všech zařízení, která připojujeme přes Bluetooth, udělat důvěryhodná zařízení. Tuto možnost najdeme zde: Zabezpečení -> Smart Lock. Aby to fungovalo, musíme mít PIN kód nakonfigurovaný jako metoda odemčení.

lízátko podvádí androidpit 5

Díky funkci Smart Lock můžeme naše zařízení konfigurovat pomocí bluetooth. / © ANDROIDPIT

6. – Ztlumte smartphone pomocí režimu Neobtěžuj se

S Androidem Lollipop 5.0 je možnost jednoduše ztlumit náš smartphone, ale přišel režim „Nerušit“. Pokud ztlumíme hlasitost na maximum, můžeme smartphone pouze zapnout na vibrace, takže pokud chceme, aby nevydával žádný hluk, musíme se uchýlit k režimu „Nerušit“. To bylo opraveno v dalších aktualizacích.

Pro přístup do tohoto režimu musíme stisknout tlačítko hlasitosti nahoru nebo dolů a uvidíme jeho okno.Neobtěžuj se’; Uvnitř najdeme tři různé režimy: Nic, priorita a všechno.

Pokud se rozhodneme Nic nebudeme provádět žádné odpočty, a pokud se rozhodneme Všechno, nebude tam žádný filtr. Leží uprostřed Přednost To nám umožní vytvářet více přizpůsobené filtry. Projde Nic Jak jsme uvedli, chceme, aby náš smartphone mlčel.

lízátko podvádí androidpit 6

Nové režimy Nerušit. / © ANDROIDPIT

7. – Omezte přístup na ostatní uživatele

Již víme, že s Lollipop se režim více uživatelů přepnul na smartphony. To umožňuje náš smartphone používat jiným lidem bez přístupu k našim osobním údajům. Nyní můžeme také omezit používání telefonu. Můžeme tak například blokovat hovory do Číny.

Musíme jít do nabídky uživatelů, kterou najdeme v oznamovací liště, a vybrat: Nastavení. Otevře se nabídka se seznamem uživatelů nebo hostů (rozdíl mezi nimi je v tom, že uživatel je organizován na smartphonu a host je spontánní). Pokud klikneme na jejich nastavení, můžeme omezit jejich použití.

Žádné volání do Číny! / © ANDROIDPIT

8. – Opravte obrazovku

Už jsem vám o tomto triku nebo nové funkci řekl, když jsem dělal video funkční analýzy Android Lollipop, a souvisí s tím, co jsem právě zmínil. Pokud nás někdo požádá o „malou chvilku, abychom se na něco podívali“ pro smartphone a zmeškáme režim hosta, můžeme vždy otevřít aplikaci nebo opravit tuto obrazovku, ať už se chce podívat, aby už za ni nemohl přistupovat.

lízátko podvádí androidpit 8

Pokud chtějí e-mail vidět, opravte obrazovku. / © ANDROIDPIT

9. – Vysoce kontrastní text

Zajímavá možnost, která usnadní čtení textu na jasném pozadí. Můžeme zajistit, aby nadpisy a text vypadaly ve vysokém kontrastu. Nastavení -> Usnadnění -> Vysoce kontrastní text. Je to velmi užitečné pro ty, kteří mají problémy se zrakem. Na smartphonech jiných než Nexus se hodně liší, například jsme to testovali na Sony Xperia Z3 a při povolení této možnosti se nic neděje.

Ideální pro ty, kteří mají špatný zrak. / © ANDROIDPIT

10. – Lízátko se přizpůsobuje barvosleposti

Skončím s jedním z nejnápadnějších triků. V systému Android Lollipop můžeme přizpůsobit obrazovku v případě abnormality ve vnímání barev (deuteranomaly, protanomaly a tritanomaly). Prostě musíme jít Nastavení -> Usnadnění -> Korekce barev.

lízátko podvádí androidpit 10

Ideální pro barvoslepé! / © ANDROIDPIT

Bonus: Hrajte Flappy Bird s velikonočním vejcem!

Jistě, mnozí z vás to už vědí, ale pokud vysvětlíme, jak jednoduše mít ve svém telefonu verzi Flappy Bird pro Android pomocí Lollipop. Musíš jít Nastavení -> O telefonu a klikněte na verzi pro Android. Takzvané velikonoční vajíčko vyjde a získá tvar lízátka. Pokud na něj kliknete, jeho barva se změní a pokud to uděláte znovu a znovu, objeví se Flappy Bird.

flappy ptačí tip

Nemohl jsem projít nulou! / © ANDROIDPIT

Doufám, že se vám tyto triky pro Android Lollipop líbí. Pokud víte víc, můžete se o to podělit se zbytkem prostřednictvím komentářů.