10 věcí, které můžete udělat pro detoxikaci od WhatsApp

Pravdou je, že nejsem nejlepší člověk, který by mluvil o závislosti na WhatsApp. V zásadě proto, že nejsem závislý. Vlastně jsem klasik, který na skupiny příliš nereaguje; navíc sotva mám žádné skupiny. Z tohoto důvodu je nejlepší vysvětlit některé z věcí, které můžete udělat, abyste WhatsApp tolik nepoužívali.

Whatsapp addiction Co je Android?

Ukončete svůj vztah s WhatsApp. / © NextPit

1. – Odstranění nebo ztlumení skupin

Pokud jste vždy první, kdo tvoří skupinu na každé akci nebo přípravě, máme problém. Ve vašem případě je nejlepší vyhnout se jeho nápadu. Ať jsou další. Toto bude váš první krok.

Nyní, pokud jste jedním z těch, kteří jsou ponořeni do tisíců skupin, zkuste je všechny umlčet, nebo pokud chcete být ještě radikálnější, vyčistit a odstranit zbytečné.

V níže uvedeném tutoriálu vysvětlíme, jak odstranit a ztlumit skupiny WhatsApp.

2. – Umlč vše

A když už mluvíme o radikalismu: Vypněte všechna oznámení WhatsApp! Buď ten, kdo se rozhodne, kdy si chceš přečíst zprávu. Vyvarujte se, jak invazivní to může být, když každou půl hodinu obdržíte zprávu WhatsApp, a objevte klid, který ticho poskytuje.

3. – Odinstalujte aplikaci z domovské obrazovky

Jo, raději to nevidíš. Tímto způsobem se můžete zbavit touhy otevřít ji v jedné z přiřazených skupin a napsat nesmyslnou a nedůležitou zprávu. Toto je jednoduchý způsob, jak zapomenout na existenci WhatsApp.

aplikace domovské obrazovky zařízení nexus 5

Kde je WhatsApp? / © ANDROIDPIT

4. – Mluvíme o WhatsApp

Zablokujte, aby se nezobrazovalo v chatu, a neříkejte slovo WhatsApp. Pokud někdo zahájí konverzaci klasicky: „Poslali mě na WhatsApp druhý den…“. Odpovídá velmi zdvořile: „WhatsApp? Co je tohle? “

5. – Přesvědčte se, že máte vše pod kontrolou

Nevím jak vy, ale s každou novou funkcí mám pocit, že nás chce WhatsApp více ovládat. Máme jednoduchý příklad s (šťastným) modrým zaškrtnutím. Pouze dvojité zaškrtnutí nestačilo, ale nyní, když je namalováno modře, je potvrzeno, že nejen přišlo, ale také přečetlo. To je: „Proč jste mi neodpověděli na WhatsApp?“ Stejně jako vede k nekonečným rozhovorům. Naštěstí to lze deaktivovat a vysvětlíme si, jak to dopadlo v našem seznamu triků WhatsApp.

Vyhněte se všem těm otravným rozhovorům přesvědčením sebe, že jste odcizeni od WhatsApp. Další krok: detoxikace.

6. – Využijte výhody a používejte nejpodivnější výrazy

Dalším dobrým způsobem, jak odstranit závislost na WhatsApp, je nechat přátele, aby s vámi přestali mluvit. Měli byste začít být výhodou a odpovídat na všechny zprávy bez roztomilých frází nebo uchýlení se k těm nejotravnějším. Uvidíte, jak se redukuje počet konverzací a jestli zanedbáte i své přátele.

whatsapp závislost androidpit 2

Reagujte v nenávisti! / © ANDROIDPIT

7. – Žijte ve skutečném světě

Zabraňte tomu, aby se všechno točilo ve virtuálním světě. Pokud chcete s něčím komunikovat, použijte jiné nástroje, jako je ten nejklasičtější z nich, hovor. Ano, nepamatujete si, že váš smartphone byl telefon, a proto telefonoval?

Hovory pokračují. Slibuji. / © ANDROIDPIT

8.- Je možná jiná komunikace

Dejte svým přátelům jasně najevo, že se vám vyhýbají posílat WhatsApp, pokud vás chtějí kontaktovat, a to je důležitá věc. Právě teď existují velmi dobré paušály, takže je můžete zavolat telefonicky. Pokud je přátelství důležité, měli by ho respektovat.

9. – Nepoužívejte do 48 hodin.

Pokud nic z toho nefunguje, možná budeme muset přijmout zoufalá opatření. Nepoužívejte WhatsApp do 48 hodin! Je jasné, že aplikace je pro vás jako lék, a proto je nejlepší s ní zacházet tímto způsobem. Žádné náročné WhatsApp, emotikony a skupiny za dva dny. Být silný!

Dobrým trikem může být uvedení režimu „Letadlo“ na několik hodin, abyste se úplně odpojili.

10. – Použijte telegram

Stále neznáte telegram? Ukážu vám 5 funkcí, díky nimž je Telegram lepší než WhatsApp. Nejlepší způsob, jak WhatsApp opustit, je přestat jej používat, ale možná budete chtít dál komunikovat se světem (ne obtěžujícím způsobem a s přihlédnutím k tomu, že musíte vždy žít ve skutečném světě, viz bod 7). V takovém případě použijte telegram a přesvědčte své přátele, aby jej také použili.

telegram whatsapp

Nemusíte mít obojí! S Telegramem to stačí. / © ANDROIDPIT

Pokud jste byli úspěšní, nyní je řada na vás, abyste šířili novinky. Můžeme vybudovat svět bez WhatsApp?