10 základních tipů pro OnePlus 3

1. Tmavý motiv a noční režim

Ať už vypadají stejně nebo ne. Noční režim ztlumí modrý tón obrazovky, aby nedošlo k ovlivnění našeho spánku, a tmavé téma změní barvu pozadí systému z bílé na černou.

Noční režim lze aktivovat přímo z klávesových zkratek přejetím dvěma prsty ze stavového řádku. Je to symbol půlměsíce. Od té doby Nastavení> Displej Můžete také povolit noční režim a podle potřeby změnit intenzitu.

Noční režim, abyste neztratili spánek. / © ANDROIDPIT

Chcete-li aktivovat temné téma systému a přizpůsobit barvu ikon, které musíme zadat Nastavení> Personalizace. Zde budeme moci v první části aktivovat „Dark Mode“ a ve druhé části vybereme barvu nadpisů sekcí, ikon a akcentů, ve kterých jsou barevná systémová tlačítka.

androidpit onplus 3 podvádí 02

Tmavý režim. / © ANDROIDPIT

2. Přizpůsobte si klíč

Přepínač tří stavů je tvrdé třípolohové fyzické tlačítko na levé straně nad tlačítky hlasitosti. Jeho funkcí je rychlé přepínání mezi zvukovými a oznamovacími profily bez nutnosti probuzení zařízení.

Pozice jsou: všechna upozornění níže; centrum, prioritní oznámení; drž hubu. v Nastavení> 3-stavový přepínač Můžeme nastavit poslední dvě pozice. V „nastavení priority“ můžeme označit nebo zrušit označení budíků, multimédií, připomenutí, událostí, zpráv, hovorů a opakovaných hovorů. V možnosti „tiché nastavení“ můžeme zaškrtnout pouze budíky a multimédia.

androidpit onplus 3 podvádí 03

Přizpůsobte si oznámení snadno. / © ANDROIDPIT

3. Zakažte kapacitní tlačítka během hraní hry

Při hraní her je někdy nevyhnutelné klepnout na jedno z kapacitních tlačítek ve spodní části obrazovky, když je vždy více pohybu. Pokud se chystáte do dobré hry a nechcete mít takový strašný zážitek, je nejlepší tato tlačítka deaktivovat.

Přejděte na Nastavení> Tlačítka a klepněte na první část s názvem „Navigační lišta na obrazovce“. Když povolíte tuto možnost, kapacitní tlačítka přestanou fungovat a přepnou na tlačítka, která zmizí na obrazovce během hraní.

androidpit onplus 3 podvádí 04

Tlačítka na obrazovce, abyste se jej náhodou nedotkli. / © ANDROIDPIT

4. Přizpůsobte funkce tlačítek

Ve stejné části „Tlačítka“ předchozí části, o něco dále, máme možnosti přizpůsobení kapacitních navigačních tlačítek. Můžeme poskytnout další funkce dlouhým nebo dvojitým klepnutím na tři tlačítka.

Existuje sedm možností, které lze přiřadit různým dotykům každého tlačítka: poslední, asistent hledání, vypnutí obrazovky, zapnutí fotoaparátu, hlasové vyhledávání, nedávná aplikace nebo otevřená police.

androidpit onplus 3 podvádí 05

Další funkce pro tlačítka. / © ANDROIDPIT

5. Zkontrolujte hodiny pomocí Force Power a Ambient Display

Oxygen OS má možnost velmi podobnou aktivnímu displeji Motorola, ale byl přejmenován na Ambience Display nebo ve španělštině na ambientní displej. Díky této funkci se oznámení na uzamčené obrazovce zobrazují šedě po dobu jedné hodiny.

S touto funkcí nebudeme muset budit zařízení, abychom viděli zprávy nebo čas. Chcete-li tuto funkci povolit, přejděte do části Nastavení> Displej a níže můžete povolit „Okolní obrazovku“. S možností „Aktivace senzoru přiblížení“, kterou najdete hned níže, se okolní obrazovka aktivuje, když předáte ruku zařízení v nejčistším stylu Jedi.

Dvě možnosti aktivace napájení. / © ANDROIDPIT

6. Zavřete aplikace najednou

Zavírání více aplikací nebo celých aplikací z multitaskingu je rušnou aktivitou v Android Marshmallow a Lollipop Stock. Neexistuje způsob, jak zavřít všechny aplikace najednou, musíte zavírat jednu po druhé. Ale s Oxygen OS je to minulost.

Stisknutím tlačítka multitaskingu se zobrazí poslední aplikace a poté všechny aplikace, které jste použili, v chronologickém pořadí. Pokud vytáhnete první aplikaci zdola, zobrazí se tři ikony zleva doprava: spravovat aplikace, vymazat mezipaměť a zavřít všechny aplikace.

Vypněte vše najednou. / © ANDROIDPIT

7. Přizpůsobte nebo deaktivujte stojan

Oxygen OS nemá karty Google Assistant, když na domovské obrazovce posunete prst z levého okraje do středu; místo toho je Police. Jedná se o obrazovku, kde můžeme uspořádat widgety do svislé řady pro rychlý přístup k vašim osobním informacím, předpovědi počasí, nejpoužívanějším aplikacím, rychlým poznámkám nebo vašim nejnovějším kontaktům. Chcete-li přidat nové zkratky, stačí kliknout na znaménko „+“ a smazat, podržet a přejet do strany.

Police. / © ANDROIDPIT

Pokud se vám to nezdá velmi užitečné a chcete jej deaktivovat, stiskněte a podržte prázdné místo na domovské obrazovce. Nyní vyberte ze tří možností, které se zobrazí, možnost Personalizace. Ve spodní části se zobrazí nabídka, kde můžete zakázat Rack z první možnosti.

Lze jej také deaktivovat. / © ANDROIDPIT

8. Vícebarevná LED upozornění

V sekci přizpůsobení v nastavení systému máme sekci s názvem Oznámení LED. Zde můžeme změnit barvu, kterou bude oznamovací LED zobrazovat v závislosti na stavu baterie nebo na tom, zda se jedná o varování. K aplikacím lze také přistupovat a povolit nebo zakázat oznámení LED.

Barevná oznámení. / © ANDROIDPIT

9. Přizpůsobte stavový řádek

V poslední možnosti v sekci přizpůsobení můžeme změnit informace, které nám zobrazuje stavový řádek. Ve výchozím nastavení je vše povoleno, ale můžeme deaktivovat ikony, které nepotřebujeme.

Ne všechny ikony jsou povinné. / © ANDROIDPIT

10. Rychlé pohyby

Oxygen OS je vybaven řadou gest, která vám usnadní život. Chcete-li povolit tuto možnost, přejděte do Nastavení> Gesta, nyní povolte „Ano“ a poté zaškrtněte gesta, která budete používat. Máme čtyři možnosti: dvojitým klepnutím na vypnutou obrazovku se probudíte (jako na zařízeních LG), nakreslením kruhu na vypnuté obrazovce spustíte fotoaparát, V zapnete blesk a různými dalšími gesty pro ovládání hudby.

androidpit onplus 3 podvádí 12

Pohyby, které trochu usnadňují život. / © ANDROIDPIT

Máte nějaké další tipy, o které se s námi chcete podělit?