10 způsobů, jak jste nevěděli, jak používat OTG

Většina smartphonů podporuje technologii OTG, můžete ji dokonce nosit stále s sebou a možná nevíte, že ji máte. Tato technologie umožňuje připojit jakékoli zařízení USB ke smartphonu, jako byste byli na jiném počítači. OTG má tolik potenciálu, zde je 10 způsobů, jak jej využít.

Kabel USB AndroidPIT OTG 2

10 způsobů, jak vytěžit maximum z kabelu OTG / © ANDROIDPIT

1. Klávesnice a myš

Vypadá to jako čarodějnictví, ale není. Připojte adaptér USB kombinace bezdrátové klávesnice a myši k portu USB smartphonu pomocí adaptéru, abyste mohli zařízení používat jako stolní počítač. Je to skvělá funkce pro psaní dlouhých textů nebo pro případ, že by došlo k rozbití obrazovky.

Pomocí klávesnice a myši v systému Android. / © ANDROIDPIT

2. Zvuková karta

Můžete připojit zvukovou kartu k výstupu USB a díky adaptéru OTG připojit tuto malou zvukovou kartu k smartphonu. Tento typ karty najdete na Amazonu za pár eur a se stereofonním zvukovým a mikrofonním vstupem.

3. Ovládání pro videohry

Pomocí kabelu OTG můžete také připojit ovladač ke hře na počítači a vylepšit tak herní zážitek v systému Android, protože dotyková obrazovka někdy nemusí být tak citlivá, jak byste chtěli. Ve hře Google existuje mnoho her, které podporují použití ovladačů (Grand Theft Auto 3 nebo Modern Combat 4).

Grand Theft Auto IIINainstalujte si na Google Play

herní aplikace pro Androidpit

Další zážitek pro videohry. / © ANDROIDPIT

4. Připojte se k internetu pomocí kabelu LAN

Pokud nemáte Wi-Fi a k ​​připojení k internetu vám zbývá jen tradiční síťový kabel, tzv. LAN, může vám v této situaci pomoci také technologie OTG. K tomu potřebujeme kabel adaptéru OTG a další adaptér Ethernet na USB. Připojte se a procházejte.

5. Tisk

Se službou Google Cloud Print můžete tisknout bez nutnosti kabelů, ale protože ne všechny tiskárny mají bezdrátové připojení nebo nejsou vždy správně nakonfigurovány, nebudete mít problém se k vám dostat a tisknout. Proces můžete urychlit připojením zařízení přímo k tiskárně pomocí kabelu OTG.

Kabelovou tiskárnu používejte jako obvykle. / © ANDROIDPIT

6. Nabijte jiný smartphone (nebo přeneste data)

Je pravda, že pokud je váš smartphone mrtvý a nezbývá vám ani kapka baterie, můžete jej nabít pomocí někoho jiného s více baterií. Připojte nabíjecí kabel k adaptéru OTG a smartphonu s více bateriemi k chytrému telefonu pro nabíjení. Mimochodem, některé fotografie můžete také přeposlat, protože funguje také jako externí paměť. Není to špatné, co?

7. Zkontrolujte fotoaparát

Pomocí aplikace dostupné na Google Play a kabelu OTG můžete ovládat všechny parametry digitální zrcadlovky. Chcete-li začít kontrolovat a fotografovat, stačí nainstalovat aplikaci a připojit digitální zrcadlovku ke smartphonu.

Řadič DSLRNainstalujte si na Google Play

8. MINI klávesnice a mikrofon

Tato funkce potěší amatérské hudebníky. Můžete například nahrávat hudbu přímo ze smartphonu prostřednictvím aplikace Walk Band, a to i s více stopami. Tato aplikace navíc podporuje OTG připojení MIDI kláves a externích mikrofonů.

Walk Band – Hudební studioNainstalujte si na Google Play

9. LED světlo

Existují stovky technologických obchodů nabízejících zařízení USB a jedním z nich jsou USB LED světla. Jednu z těchto dočasných svítilen můžete připojit ke smartphonu pomocí adaptéru OTG. To se hodí selfie, pokud nemáte blesk na předním fotoaparátu.

10. A mnohem více…

Standard USB 2.0 poskytuje výstup 5 voltů. Existuje mnoho zařízení, které toto napětí podporují a v zásadě také podporují OTG. Buďte však opatrní, protože je určen pro většinu počítačů a vaše baterie si toho může příliš všimnout.

Androidpit USB 3

Android miluje rozmanitost. / © ANDROIDPIT

Znali jste tyto funkce nebo máte něco, o co byste se s námi chtěli podělit?