13 tipů a triků, jak ze svého LG G3 vytěžit maximum

Říkají, že staršího psa nelze naučit novým trikům, ale věříme, že LG G3 je stále mladý a můžeme ho nadále učit více triků než ostatní. Podívejte se na náš seznam ještě dnes.

1. Jak používat Knock Code a Knock On?

I když jsou tyto funkce dobře známé, nemohou chybět v softwarové trikové kompilaci. Jak většina z vás ví, s funkcí Knock On můžeme vypnout a aktivovat obrazovku LG G3 pouhými dvěma klepnutími. Knock Code je forma odemčení, která kombinuje Knock On s tradičním vzorem. Oba pracují s úplně vypnutou obrazovkou, takže přístup k interiéru LG G3 je rychlejší a efektivnější.

2. Pořiďte snímky obrazovky a přidejte k nim poznámky pomocí QuickMemo +

Snímky obrazovky můžete pořizovat téměř s jakýmkoli smartphonem se systémem Android, ale funkce QuickMemo + (nebo QMemo) vám umožní na snímek obrazovky přidat ručně psané poznámky.

Existuje několik způsobů, jak získat přístup k QuickMemo +: z horní ikony v rychlém nastavení a z domovského tlačítka

Poznámka: QuickMemo bylo možné otevřít před Lollipopem přejetím prstem nahoru a doprava, ale s aktualizací tato možnost zmizela a nyní toto gesto otevře Google Assistant.

3. Povolte režim hosta

V režimu hosta mohou vlastníci chytrých telefonů nastavit omezený počet aplikací, které mohou používat ostatní uživatelé. To je užitečné, pokud se váš LG G3 obvykle dostane do rukou někoho jiného. V tomto režimu nelze použít panel aplikace ani oznamovací lištu. Přístup v režimu hosta lze navíc nakonfigurovat pomocí jiného kódu klepání.

Poznámka: Společnost LG odstranila režim hosta s aktualizací systému Android Lollipop

lg g3 podvádí

Neuvidíte to, co nechcete vidět © ANDROIDPIT

4. Nastavte navigační tlačítka

Raději byste měli tlačítko Domov vlevo a Za že jo? Váš soukromý klíč nelze najít Multitasking? Žádné problémy s nabídkou Nastavení -> Displej Možnost měnit a upravovat navigační tlačítka podle vašich představ vám také umožňuje přidat nebo odebrat možnosti. Nejužitečnější pro mě bylo, že pokud je nepoužíváme, mohli bychom je uložit.

5. Přímý přístup k fotoaparátu

Krátkým stisknutím tlačítek hlasitosti můžeme ke dvěma aplikacím přistupovat přímo z pohotovostního režimu. Pokud stiskneme tlačítko pro snížení hlasitosti, otevře se aplikace fotoaparátu a pokud stiskneme tlačítko pro zvýšení hlasitosti, přepneme se do aplikace pro poznámky. Litujeme, tato přiřazení nelze změnit.

6. Povolte dvojité okno

Pokud na vteřinu stiskneme tlačítko Za Budeme mít přístup k duálnímu oknu, které nám umožní otevřít dvě aplikace současně. Mezi nimi je webový prohlížeč, Google Maps, e-mail atd. Shledáváme. Proces je velmi jednoduchý, stačí přetáhnout jednu aplikaci nahoře a druhou dole. Poměr stran mezi oběma polovinami lze také upravit posunutím střední lišty.

lg g3 podvádí 2

Otevřete dvě aplikace současně na obrazovce. © ANDROIDPIT

7. Změňte systémové písmo a motivy

Chcete-li okořenit domovskou obrazovku nebo vypadat trochu zábavněji, LG vám umožní změnit písmo. Když změníte písmo na G3, změní se vše od textu stavového řádku po vaši aplikaci pro zasílání zpráv.

Předinstalované možnosti písma jsou trochu omezené, ale z aplikace LG SmartWorld můžete získat více. Přejděte z obrazovky na: nastavení-> Písmo a vyberte si ten, který se vám nejvíce líbí.

8. Upravte velikost klávesnice

Pokud je klávesnice příliš velká nebo naopak příliš malá, budete rádi, že ji lze také vyměnit. Musíš jít Nastavení -> Jazyk a přihlášení a tam přejděte do nabídky konfigurace klávesnice LG, kde najdete možnost výšky klávesnice, kterou můžete přizpůsobit svým prstům. Můžete také změnit design a nakonfigurovat jej tak, aby se používal jednou rukou nebo palci.

podvádí lg g3 4

Ideální pro použití jednou rukou © ANDROIDPIT

9. Aktivujte obrazovku, kdykoli se na ni podíváme

Tuto funkci již pravděpodobně znáte, protože je k dispozici na zařízeních Samsung (SmartScreen). Funguje to stejným způsobem, stačí to povolit z nabídky Nastavení -> Displejtakže to zůstane aktivní, když se na to podíváme.

10. Použijte G3 jako dálkový ovladač

G3 je vybaven infračerveným portem, který můžeme použít jako dálkové ovládání. Pro tento název existuje aplikace Rychlé dálkové ovládání Přistoupíme k němu z nabídky rychlého nastavení. Když je zapnuto, požádá nás, abychom si vybrali, s jakým druhem zařízení budeme dálkový ovladač používat. Můžeme ukládat profily různých zařízení.

11. Přizpůsobte si ikony aplikací pomocí Touch Assistant

Pokud půjdeme Nastavení -> Usnadnění -> Nastavení barev Najdeme několik možností pro změnu kontrastu obrazovky a ikon aplikací. Při vstupu do této nabídky jednoduše táhněte prstem, dokud nedosáhneme vyvážení barev, které se nám na obrazovce líbí nejvíce.

podvádí lg g3 5

Přizpůsobte si telefon na maximum. © ANDROIDPIT

Když už mluvíme o ikonách aplikací, můžeme je také změnit. Potřebujeme dotyčnou ikonu chvíli podržet a poté ji uvolnit. Nyní uvidíme, že je na něm malý štětec. Pokud na něj klikneme, vstoupíme do nabídky s různými možnostmi.

Spousta možností na výběr z © ANDROIDPIT

12. Rychlý přístup k některým funkcím

Můžeme poskytnout rychlý přístup k základním funkcím, jako je ovládání hlasitosti, zapnutí nebo vypnutí, domovská obrazovka, nastavení nebo zpět. Toho dosáhneme jediným volaným tlačítkem Universal Touch a pokud je povoleno, lze jej vidět na jakékoli obrazovce ve stylu plovoucího dotyku. Přístup k němu je v nabídce Nastavení -> Usnadnění.

Ušetříte drahocenný čas. © ANDROIDPIT

13. Zabraňte prohlížení fotografií a videí

Často zobrazujete fotografie z galerie smartphonu a procházíte fotografií exkluzivního obsahu. Aby se tomu zabránilo, LG vám nabízí funkci, která vám umožní blokovat citlivý obsah z G2. Jít nastavení–> Zabezpečení–> Zámek obsahu. Můžete si vybrat vzor nebo PIN pro odemknutí. Odtud přejdete do aplikace galerie, kliknete vpravo nahoře a najdete možnost blokování. Tímto způsobem lze k tomuto obsahu přistupovat pouze pomocí hesla.

Samozřejmě existuje určitě více triků LG G3. Víš někdy Sdílejte jej s ostatními uživateli prostřednictvím komentářů!