14 Funkce systému Android Google nechtěl, abyste to věděli

Jak získat přístup k možnostem vývoje

Nejprve musíte v nastavení zařízení otevřít možnosti pro vývojáře. Chcete-li to provést, přejděte na: Nastavení> Informace o telefonu. Poté vyberte možnost „Sestavit číslo“ a klikněte sedmkrát za sebou. Jakmile to uděláte, zobrazí se oznámení, že již máte možnosti pro vývojáře. Poté se vraťte do nabídky nastavení a tato možnost se zobrazí v části „Informace o telefonu“.

možnosti vylepšení

© ANDROIDPIT

1. Udržujte obrazovku stále aktivní

Pokud se svým zařízením pracujete delší dobu a trápí vás to při každém vypnutí obrazovky, tato možnost udrží váš Android vždy aktivní. Díky němu můžete zajistit, že obrazovka zařízení zůstane po celou dobu aktivní, a to i během nabíjení. K uzamčení telefonu musíte použít fyzické tlačítko napájení.

aktivní displej

© ANDOIDPIT

2. Omezte aplikace na pozadí

Tato možnost vám umožňuje zvolit počet aplikací, které mohou i nadále běžet na pozadí. Výběr je omezen na maximálně čtyři aplikace, ale uživatel si může zvolit funkci „Žádné aplikace na pozadí“. Pokud je tato možnost povolena, všechny procesy a aplikace budou po použití uzavřeny.

Pozadí

© ANDROIDPIT

3. Zobrazit limity návrhu

Tato možnost zobrazuje všechny okraje a ohraničení vizuálního systému. Pokud je tato možnost povolena, můžete zobrazit všechny oblasti a limity vizuálního nastavení vašeho Androidu. Tento nástroj pomáhá vývojářům a profesionálům při práci s designem rozhraní.

© ANDROIDPIT

4. Vynutit vykreslování GPU

Tato možnost zpracovává všechny 2D hardwarové aplikace, i když je povoleno pracovat s jinými typy vykreslování. Tato možnost může vést ke zlepšení výkonu, ale může také poškodit vaše zařízení, proto ji používejte opatrně.

5. Zobrazit využití GPU

Výběrem této možnosti lze na obrazovce zobrazit informace o využití GPU. Nástroj uvádí všechny aktivní procesy, které aktuálně používají GPU, a zobrazuje grafy založené na snadném použití zařízení.

GPU

© ANDROIDPIT

6. Zobrazit snímky obrazovky

Tato možnost umožňuje zobrazit pohyby a dotyky provedené na obrazovce zařízení. Tato vizuální zpětná vazba pomáhá vývojářům a uživatelům, kteří potřebují vidět, co se na zařízení děje.

© ANDROIDPIT

7. Simulujte sekundární obrazovky

Tato možnost zobrazí sekundární obrazovky v různých rozlišeních. Chování zařízení můžete vidět v různých velikostech obrazovky, které se na obrazovce zobrazí jako miniatura.

8. Statistiky procesu

Pomocí této možnosti můžete zobrazit všechny aplikace a procesy, které byly v zařízení aktivní za posledních 23 hodin. Výběrem požadované aplikace se zobrazí informace o využití paměti RAM, době běhu a službách použitých ke zpracování.

9. Umístění ukazatele

Tato možnost zobrazí cestu ukazatele a všechna data, která si uživatel vybere, a také oddíly, kterými projde obrazovka. Kromě toho lze měřit přesnost dotyku.

© ANDROIDPIT

10. Upravte rychlost systémových animací

Animace mobilního telefonu můžete zcela deaktivovat, aby aplikace mohly spouštět co nejrychleji. Tato možnost funguje u rozhraní se spoustou animací nebo telefonů, které jsou velmi pomalé.

11. Vynutit MSAA 4x

Tato možnost zlepšuje kvalitu grafiky v hrách a aplikacích OpenGL ES 2.0. Mějte na paměti, že to bude vyžadovat vyšší výnosy z hardwaru a rychlejší vybíjení baterie. V některých hrách a aplikacích je však displej optimalizován pomocí Multi-Sample Anti-Aliasing 4x.

© ANDROIDPIT

12. Povolte ladění USB

Toto je jedna z nejpoužívanějších možností pro vývojáře. Umožňuje počítačovým programům přístup k zařízení přes USB. Toto je nezbytný předchozí krok (není nutné rootovat), abychom rootli zařízení, odemkli jej, nainstalovali nové nebo vytvořili záložní kopii ROM v počítači.

USB

© ANDROIDPIT

13. Heslo pro zálohu počítače

Chcete-li v počítači vytvořit záložní kopii zařízení, doporučujeme jej chránit heslem. Tato možnost zašifruje kopii, proto buďte velmi opatrní: pokud zapomenete heslo, nelze k němu získat přístup.

14. Povolte falešná umístění

Povolením této možnosti pomocí aplikace, jako je Falešná poloha GPS, vaše zařízení uvěří, že je v jiné části světa. To může poskytnout některé výhody, například ukázat svým přátelům jiné místo nebo zabránit Googlu ve zjištění, kde jste. Chcete-li aktivovat, přejděte na: Možnosti pro vývojáře> Povolit falešná umístění.

gpsfake

© ANDROIDPIT

Falešný GPS lokalizační spoofer zdarmaNainstalujte si na Google Play

Pokud nevíte, jak to funguje, doporučujeme neaktivovat sekci „Možnosti vývoje“. Možnosti zobrazené v tomto článku jsou převzaty z verze Android 4.2.

Vyzkoušeli jste některé z těchto funkcí?