5 velmi jednoduchých tipů pro baterii Samsung Galaxy S6

1. Zkontrolujte své aplikace

Začněme s někým velmi důležitým. Díky maximalizaci svých funkcí vývojáři snižují spotřebu jejich aplikací na baterie, ale stále existuje mnoho aplikací, které vám baterii vybíjí. Ve skutečnosti to může být jeden z hlavních důvodů, proč lidé nenávidí aplikaci Facebook. A takové věci jsou na Galaxy S6 zvláště patrné kvůli nízké kapacitě baterie.

Chcete-li alespoň částečně snížit vybíjení baterie, nejlepší věc, kterou můžete udělat, je přejít do zásuvky aplikací, zobrazit všechny nainstalované aplikace a odinstalovat ty, které nepoužíváte (samozřejmě pokud je lze odinstalovat). Pokud se jedná o předinstalované aplikace a nepoužíváte je, můžete je deaktivovat v Nastavení> Aplikace, vyberte tu, kterou chcete deaktivovat, a uvnitř klikněte na Zakázat. Neuvolňuje úložný prostor, který zabírá, ale alespoň nespotřebovává tuto energii navíc.

Možná nebudete potřebovat všechny předinstalované aplikace. / © ANDROIDPIT

Můžete také zkontrolovat, které aplikace spotřebovávají nejvíce baterie. Jedna věc, kterou můžete udělat, je počkat, až bude vaše baterie 10 nebo 15%, přejít do Nastavení> Baterie> Využití baterie a zjistit, zda některá aplikace nevybíjí baterii. Odtamtud můžete provést jakoukoli akci, kterou chcete: deaktivovat ji, odebrat, nechat ji neustále napájet baterii nebo ji pokarhat za lepší chování.

2. Správně nabijte zařízení

To se může zdát zřejmé, ale věci, které jsou často považovány za přirozené, jsou jako první přehlíženy. Tovární nabíječka na Galaxy S6 využívá adaptivní rychlé nabíjení, ale je kompatibilní se všemi adaptéry kompatibilními s Quick Charge 2.0. Pokud nechcete schovávat a vyjímat nabíječku z kapsy, batohu, nákupní tašky nebo čepice každý den, možná si budete chtít koupit jednu z těchto nabíječek, i když ji vždy doporučuji důstojníkům, co se může stát.

Nemůžeme ignorovat možnosti bezdrátového nabíjení. Kulaté nabíječky lze díky své velikosti a pohodlí snadno hodit na stůl, kuchyňský stůl nebo pro odvážnější někde v koupelně. Ačkoli získání oficiálního Samsungu nikdy neuškodilo, k dispozici je široká škála bezdrátových nabíječek za přibližně 10 EUR. Tyto bezdrátové nabíječky se mohou hodit, když smartphone na chvíli opustíte, zatímco děláte jiné, a mezitím získá trochu energie navíc.

Bezdrátové nabíjení umožňuje nabíjet zařízení kdekoli / © Samsung

3. ztlumte obrazovku

Jednou z nejlepších vlastností našeho hrdiny je jeho displej s jeho zářivými barvami, ale někdy se můžete rozhodnout obětovat odstíny, které mohou roztavit vaše oči, aby se zachovala část vaší vize budoucnosti. Jas nemusí vždy být na maximum, je téměř dost na to, aby byl téměř v každém případě pod 50% (více, když jsem to zkusil, měl jsem 20%, když jsem byl doma a vypadalo to perfektně.

Další taktikou, kterou určitě poznáte, pokud jste hlavním uživatelem displejů AMOLED, je použití obrázků tmavých jako tapety. AMOLED displeje, jak již víte, vypínají pixely, které představují černou barvu, takže mají pověst, že představují nejčistší černé. Jak se ukázalo, čím méně svítí pixelů, tím méně baterie se spotřebuje. Chcete-li rozšířit svou autonomii, použijte v těchto aplikacích tmavší vzory, kde si můžete vybrat mezi světlými a tmavými tóny i tmavým pozadím.

Snížení jasu pomůže prodloužit výdrž baterie. / © ANDROIDPIT

4. Zakažte to, co nepoužíváte

Budete překvapeni počtem lidí, kteří opouštějí dům a nechávají ho zapnutý bez nutnosti připojení WiFi. Většina toho, co děláme s naším smartphonem, se točí kolem WiFi připojení a dat, ale to neznamená, že by měli být aktivní po celou dobu. Použijte logiku a zakažte připojení, která nebudete používat, protože i když se to nemusí zdát, aktivace těchto funkcí bez nutnosti vybije baterii.

Měli byste také vzít v úvahu, jak moc využíváte lokalizační služby, a povolit je pouze v případě potřeby. Jen málo lidí na tomto světě potřebuje GPS, aby mohli jít do vedlejšího obchodu koupit chléb. Pokud místo nebudete používat, zakažte jej, můžete jej kdykoli snadno znovu povolit v oznamovací liště.

5. Použijte režim úspory energie

Stejně jako většina výrobců, společnost Samsung implementovala svůj vlastní režim úspory energie, takže můžete co nejvíce rozšířit svou ne příliš velkou baterii, abyste mohli využít každou poslední kapku baterie. Nepochybný úspěch.

Režim „Úspora energie“ je režim, který Android přináší ve výchozím nastavení. Tento režim je omezen na vypínání nepodstatných funkcí, jako jsou data, připojení Wi-Fi, umístění, a současně snižuje výkon procesoru, takže příliš nespotřebovává (i když si téměř nevšimnete rozdílu ve výkonu). Můžete s ním ušetřit až 10% energie baterie. Tento režim úspory energie lze automaticky aktivovat při 50, 20, 15 nebo 5% nabití baterie nebo jej můžete aktivovat sami.

AndroidPIT Galaxy S6 Ultra úsporný režim Galaxy S5

Režim Ultra Power Saving nemusí být atraktivní, ale je přinejmenším efektivní ../ © ANDROIDPIT

Nejradikálnější možností, režim „Ultra Power Saving“ implementovaný společností Samsung, je možnost použít, když bude baterie suchší než kaktus v poušti. Domovská obrazovka se změní na stupně šedi, zakáže některé datové služby a omezí aplikace, které můžete použít. Pokud je baterie vašeho smartphonu téměř vybitá, možná vás bude zajímat použití tohoto režimu pro důležité volání, které je přidrženo a nemá způsob, jak nabít terminál.

Máte problémy s baterií Samsung Galaxy S6? Zapomněli jsme nějaké tipy?