60 minut v Apple, dokument, který nemůžete přestat sledovat

Před několika dny na CBS, jeho slavný program za 60 minut Vtrhli do Apple, aby si promluvili s nejdůležitějšími lidmi ve společnosti, jako je Tim Cook, Jony Ive nebo Angela Ahrendts.. Název, který začali tímto dokumentem, „Inside Apple“, nám ukazuje nějaké záběry a poskytuje nám opravdu velkolepé podrobnosti pro kohokoli, kdo se zajímá, jak společnost funguje, nebo dokonce řeší osobní záležitosti. Sám Apple CEO Tim Cook. Zde shrneme některé z nejzajímavějších okamžiků.

Tim Cook

Interview začíná Timem Cookem, který je více než čtyři roky ve vedení společnosti Apple, a tím, jak zakladatel společnosti vyprávěl o svém jádru a jak si udržel svoji největší základnu v průběhu let. „Po setkání se Stevem Jobsem mohu říci, že jsem na světě nikdy nepotkal nikoho jako on.“. Apple vyniká mezi ostatními společnostmi nejen tím, že se svými produkty snaží změnit svět, ale často je úspěšný. Podle Tima Cooka je „snaha o dokonalost“ v genech společnosti Apple.

Pro Tima Cooka to nebyl náhodný rozhovor s docela důležitými otázkami. Pokud jde o tajemství Apple Watch a prodejní číslaTim Cook, který někteří interpretovali jako způsob, jak skrýt selhání nového zařízení Apple, neudělal nic jiného než smích. Tazatel trvá na údajném selhání hodinek a říká: „mají dokonce laboratoř na vylepšení Apple Watch.“

Samozřejmě máme místo speciálně věnované vylepšování Apple Watch. Všechny naše produkty již po uvedení na trh pracují na jejich vylepšení. Někdy dokonce pracujeme na další druhé generaci produktu, i když jsme dosud nevydali předchozí.

Tim Cook se beze slova usmívá, i když se tazatel snaží něco z možného automobilu Apple vytáhnout. „Je tak těžké říct, jestli na tom pracuješ, že je to špatně?“ Stále ho žádá, aby zoufale odpověděl, ale marně. Celkem upřímně odpovídá na obvinění Kongresu USA, že se Apple vyhýbá daní: „Toto je politický odpad.“ Je to docela rozhodující odpověď pro vedoucího představitele společnosti, jako je Apple, ale je to více než promyšlené.

Apple drží většinu svých peněz mimo USA, protože 2/3 jejích pracovních míst je mimo USA. Chce vláda, abychom přinesli tyto peníze domů? Změnili zákon přijatý během průmyslové revoluce, který nás přinutil zaplatit 40% z těchto peněz na daních. Tento zákon je naprostý nesmysl a měl být změněn už dávno.

Jeho odpověď na otázku není o nic méně kontroverzní Proč má Apple hlavní továrny v Číně:

Máme továrny v Číně, protože právě zde pro něj najdeme nejkvalifikovanější pracovníky. Hledejte kvalifikované pracovníky pro takové továrny v Americe a najdeme několik, které zaplní tuto místnost. Zavolejte jim v Číně a zaplníte pár fotbalových hřišť. V Číně trénují na tyto typy zaměstnání od mládí.

60 minut Apple-12

Jony IV

V současné době je jednou z nejvlivnějších osobností Apple a absolutním protagonistou dokumentu. 60 minut vejde do jeho laboratoře, do které se málokdo dokázal dostat, a vidíme, jak fungovalo několik z 22 návrhářů pracujících pro Apple. Jedná se o velmi stabilní tým, který za 15 let viděl opustit tým pouze dvou lidí. V této epizodě dokumentu, který ho bude bavit nejvíce, vysvětluje, jak se Apple rozhodl uvést na trh dva modely iPhone 6 a 6 Plus, které vydal před rokem..

Vyrobili jsme deset různých modelů iPhone 6s a 6 Plus a dva z nich jsme vybrali pro uvedení na trh, protože pro nás byly nejpohodlnější a pro nás nejvhodnější.

Jedno z nejpůsobivějších údajů o „Inside Apple“ Počet lidí pracujících s fotoaparátem iPhone: více než 800 inženýrůrozhodně je těžké tomu uvěřit. Řekněte nám každý detail nejpoužívanější mobilní kamery, jejího stabilizátoru, toho, jak se přizpůsobuje různým světelným paprskům, které najdete, atd. Ukazují, jak to navrhli.

60 minut - Apple-14

Dokonce jsme zjistili, že Apple má model Apple Store, který testuje všechny změny, které chtěla provést Angela Ahrendts, která měla na starosti fyzické obchody společnosti. Police, vitríny, stoly … O vše je postaráno do nejmenších detailů a nejprve je tento model předán. ve skutečné velikosti, než jej vezmete do skutečných obchodů.

Phil Schiller

Marketingový ředitel společnosti Apple odpovídá: Otázka „kanibalizace“ produktů. Ve všech soukromých médiích je celkem běžné hovořit o tom, jak nový produkt ukradne nákupy ze stávajícího produktu, což je často kritizováno jako „ohromující chyba společnosti Apple“. Schiller v tom má jasno:

Určitě některé produkty musí nahradit jiné. Když vyrábíme nový produkt, chceme, aby pojídal ostatní, kteří již existují, což je známkou úspěchu. Každý tým Apple chce, aby jeho produkt byl tím nejlepším, co konkuruje ostatním týmům. To je jediný způsob, jak vyrábět nejlepší možné produkty.

60 minut Apple-15

Zpráva končí vizí nového Apple Campus, faraónského díla, které bude dokončeno příští rok. Jako předpoklad navržený s ohledem na přírodu 9 měsíců v roce nebudete potřebovat klimatizaci a jehož zdrojem energie budou hlavně solární panely, které ji zcela pokryjí. Jony Ive je také designérem nového Apple Campus a hrdě ukazuje „malý detail“.

Jedná se o největší zakřivené sklo na světě. Vyrábí se výhradně pro nás v Německu a je světovým unikátem. Budova bude zcela pokryta tímto typem skla.

Zabezpečení a ochrana osobních údajů

Rozhovor nakonec končí Timem Cookem, který cituje obvinění z nepodporování společnosti Apple v boji proti terorismu. Všechno pochází ze šifrování dat, které Apple dělá na svých zařízeních, které nedokázala dešifrovat ani samotná společnost. Díky tomu je iPhone oblíbeným zařízením teroristů (a dalších zločinců) Ztěžuje práci bezpečnostních sil.

Pokud soudce požádá o spolupráci Apple, rádi vám pomůžeme s čímkoli, co bude v našich silách. Nemáme však žádný způsob, jak znát data uživatele, protože jsou šifrovaná a nemáme klíče k jejich dešifrování. Někteří nám říkají, abychom vytvořili „zadní vrátka“, abychom je na požádání mohli použít. Kdo však může zaručit, že pokud něco takového uděláme, nikdo nebude moci tyto dveře najít a mít k nim přístup? Nacházíme se ve Spojených státech, kde bychom neměli mít na výběr mezi zabezpečením a ochranou soukromí, oba aspekty by měly být zaručeny.

Tyto jen pár výňatků z toho, co je vidět v původním videu jehož odkaz je na začátku článku. Opravdu to stojí za to vidět.