7 funkcí zálohování titanu, které byste měli vědět

Nikdo neví jistě, kolik dat se této aplikaci, veteránovi v kořenovém světě, podařilo zachránit a za ta léta se trochu vylepšila. Tato aplikace má velký potenciál, který nám může ušetřit čas při ukládání našich dat a některých funkcí, které vysvětlíme níže. Nenechte si ujít!

Titanový záložní kořenNainstalujte si na Google Play

Správa záloh

V této části budeme mít čtyři funkce, které vám s jistotou oznámí, zda jste ve světě root nebo ne. Chcete-li to provést, jednoduše vyberte aplikaci a klikněte na ni:

  • Kopírovat: Je to hlavní funkce pro zálohování. Je to on, kdo je zodpovědný za kopírování všech vašich údajů, které chcete uložit.
  • Freeze: Máte aplikaci předinstalovanou výrobcem, kterou nemůžete odinstalovat, protože nechcete, aby spotřebovávala prostředky? Zastavte aplikaci a úplně ji zapomeňte. Tímto způsobem se ujistíte, že nespotřebovává žádné zdroje a neblokuje vás v zásuvce aplikace. Mějte na paměti, že zmrazení aplikace neuvolní úložný prostor (zejména pokud máte Galaxy S5, existují i ​​další velmi účinné způsoby, jak uvolnit místo), pouze jej odstraní z dohledu a trochu ulehčí procesoru vašeho zařízení.
  • Odstranění: Snadné a jednoduché. Je zřejmé, že vybranou aplikaci odinstalujete, aniž byste museli přejít na Google Play, zásuvku aplikace (pokud vám to umožňuje odinstalovat aplikace) nebo nabídku nastavení.
  • Vymazat data: Pokud dojde k chybě aplikace, máte možnost odstranit data aplikace ze zálohy Titanium, aniž byste museli přejít do nastavení a vyhledat aplikaci.

Pokud chcete spustit aplikaci, nepotřebujete Titanium Backup, zbytek bude velmi pohodlný. / © ANDROIDPIT

Záměrně jsem ignoroval možnost spuštění aplikace, protože vyhledání aplikace na ploše nebo v zásuvce aplikace je mnohem pohodlnější než spuštění aplikace Titanium Backup, vyhledání a spuštění aplikace.

Jedna věc, na kterou bych vás měl varovat, je, že po provedení zálohy v ideálním případě přejdete do složky Zálohování Titanium pomocí průzkumníka souborů (ES File Explorer, což je velmi užitečné). Ve výchozím nastavení zkopírujte soubor, který jste zálohovali, a uložte jej do počítače bez ohledu na sdcard0 nebo název výchozí složky. Je to proto, že se chystáte obnovit tovární data nebo je vyměnit. Je možné, že ROM bude odstraněn spolu se všemi daty složky Titanium, někdy si tuto složku ponechá pro vás, ale většinou ji smaže.

Když přejdete k obnovení dat aplikací, vložte soubor nebo soubory zpět do složky Titanium Backup (samozřejmě po instalaci příslušné aplikace) a budete moci vstoupit do aplikace a obnovit data aplikací.

Umístění záložních kopií vytvořených programem Titanium Backup. / © ANDROIDPIT

Speciální možnosti

V této části uvedu další funkce, o kterých byste měli vědět. Chcete-li do této části přejít z vyskakovacího okna při výběru aplikace, přejetím prstem vodorovně zobrazte kartu Vlastní možnosti:

  • Nucené vypnutí: Opět můžete vynutit, aby Titanium zavřel aplikaci, která nefunguje správně, nebo chcete zastavit obsazení paměti RAM z Titanium, abyste nemuseli přejít do nabídky nastavení.
  • Vymazat mezipaměť: Stejně jako předchozí možnost vám Titanium Backup ušetří nutnost přejít do nastavení zařízení. Tímto způsobem se můžete pokusit vymazat a opravit mezipaměť aplikace, která běží špatně nebo používá hodně baterie.
  • Přesunout na SD: Pravděpodobně nejdůležitější možnost v sekci vlastních možností. Nebudete moci přesouvat aplikace na kartu microSD, dokud se do vašeho zařízení nedostane Android Marshmallow (pokud jej máte). Tímto způsobem vyřešíte jeden z největších problémů Androidu s Titanium Backup, dokud nedorazí další verze s novými verzemi. V dolní části navíc najdete zprávu s červenými písmeny, která uvádí, že přesun aplikace na SD je riskantní, a doporučuje, abyste vytvořili Nandroid a zkopírovali složku /sdcard/.android_secure. Myslím, že by bylo dobré ho poslouchat.
Další titanové menu

Některé speciální možnosti Titanium Backup. / © ANDROIDPIT

Toto jsou funkce, které potřebujete vědět, pokud chcete využít výhod Titanium Backup, kořenového a základního kořene pro každého, kdo vstupuje do tohoto světa plného silnic a rizik. Samozřejmě, nejen oni, existuje mnoho dalších, které vám mohou připadat užitečné a které do článku brzy přidáme. V tomto případě existuje funkce, kterou jsme nezmínili?