Absence v App Store stojí Epic 26 milionů $ každý měsíc

13. srpna Apple i Google po povolení pravděpodobnosti výkonu spustili Fortnite ze svých příslušných obchodů s aplikacemi. Turecko nakupuje, aniž by prošlo příslušným oficiálním obchodemje vážným porušením pravidel obou platforem a obchází platební systém jak App Store, tak Play Store.

Epic dostal Apple před několika týdny Uložte účet vývojáře Unreal EngineJiný účet vývojáře než ten, který se používá k publikování Fortnite v App Store. Zatímco soudce rozhodoval o tom, jak by se obě společnosti měly pohnout kupředu (neexistuje způsob, jak dosáhnout vzájemného porozumění), výnosy uživatelů Apple a Android pro Epic Games zmizely.

Jak je uvedeno v Buy Stock, zatímco Fortnite pokračuje mimo App Store, Epické hry přestanou vydělávat zhruba 26 milionů dolarů každý měsíc v průměru. Buy Stock je založen na datech poskytnutých Sensor Tower a ekonomických výsledcích oznámených společností Epic Games.

Mezi lednem a srpnem tohoto roku Většina mobilních příjmů Fortnite Přišlo z App Store se 191,42 miliony dolarů ve srovnání se 101,48 miliony dolarů získanými prostřednictvím aplikace dostupné v obchodě Play. Z dat generovaných aplikací mimo Obchod Play nejsou k dispozici žádné informace

Odhadují z Buy Shares, že Epic Games Store přestane každý měsíc zadávat 26,7 milionů dolarů, které z App Store vynechává. na základě příjmu dosaženého mezi lednem a srpnem tohoto roku. Většina příjmů generovaných společností Fortnite pochází z konzolí s 80% jejích uživatelů.

Protože Epic Games před pár dny neměli Fortnite v App Storu Využití hry se v systému iOS snížilo o 60%. 28. září rozhodne soudce zabývající se případem, zda se Fortnite po žádosti Epic Games vrátí do App Store.