Airbnb přijímá vážné škody v důsledku epidemie "Založení společnosti trvalo 12 let a během několika týdnů jsme ztratili téměř všechno"Uvedl Brian Chesky.

„Zahájení podnikání na Airbnb trvalo 12 let a za 4-6 týdnů jsme ztratili téměř všechno,“ Brian Chesky oznámil, že je generálním ředitelem a spoluzakladatelem Airbnb, jedné z nejagresivnějších a nejcennějších technologických společností na světě. V rozhovoru pro americkou síť CBNC Chesky uznal, že nemoc způsobila zdravotní krize způsobená vypuknutím koronaviru SARS-CoV-2. Covid-19 vážně zasáhl globální turistický průmysl, kterým se Airbnb živí.

“Byla to hrozná zkušenost.” Nevíme, jak dlouho nás bouře zasáhne, takže doufáme v nejlepší, ale chystáme se na nejhorší, “řekl Chesky a ujistil se, že budoucnost tohoto odvětví bude„ velmi odlišná “od toho, co věděli.

“Myslím, že cestovní ruch se vrátí, ale bude to trvat déle a bude jiné, než jsme si mysleli,” Přemýšlím. Generální ředitel Airbnb má jasno: Cestovní ruch, jak ho známe, se zapsal do historie. „Nikdo neví, jak to bude vypadat, ale myslím, že se dočkáme přerozdělení míst, kam lidé cestují.“

Jak karanténa expandovala do celého světa, Airbnb musela výrazně snížit své výdaje, což mělo za následek propouštění 1 900 lidí, což představuje 25% jejích zaměstnanců. Toto bylo považováno covid-19 za největší propouštění v Silicon Valley. KOMUKromě toho mimo jiné eliminovalo marketingové výdaje.

“Pokud dojde k dalšímu odstavení nebo více odstávkám, jsou komunity nuceny se uzavřít a turistika se zastaví, budeme se změnami, které jsme provedli, v pořádku,” řekl.

Airbnb plánuje letos zveřejnit, což je akce, kterou neignorují, ale zavázali se ji. Spoluzakladatel si myslí, že je čas být „zdrženlivější“ a nevidět věci v extrémech. „Doufejme, že to byla lekce za poslední čtyři měsíce.“