Amazon chce spravedlivou dohodu o prodeji Apple TV

Před několika měsíci Amazon přestal prodávat všechny set-top boxy nejpřímější konkurence, kterou jsme našli Apple TV a Google Chromecast, protože zjevně nebyli schopni dosáhnout dohody s žádnou společností. takže budou nativně obsahovat streamovací video aplikaci Prime Video. Na konferencích organizovaných společností ReCode k této otázce byl generální ředitel společnosti Apple Jeff Bezos dotázán, proč neprodával konkurenční plotové boxy.

Prodáváme zařízení Roku, prodáváme Xbox, prodáváme PlayStation. Jsme rádi, že můžeme na Amazonu prodávat konkurenční zařízení, a to děláme každý den. Prodáváme také termostaty Nest. Když prodáváme další zařízení, chceme, aby byla na těchto zařízeních dostupná naše služba Prime Video poté, co obě strany dosáhnou výhodné dohody.

Nechceme prodávat taková zařízení, pokud nemůžeme dosáhnout dohody, protože uživatelé, kteří nakupují od Amazonu, je kupují jako Prime Video, a nechceme klamat nebo obtěžovat naše zákazníky do té míry, že by mohli uvažovat o jejich vrácení. .

Podmínky přijatelné pro obě strany Bezzosu se týkají: 30% provize ze všech předplatných společností Apple Bezos, vytvořený prostřednictvím App Store, odmítl na otázku odpovědět s tím, že rozhovory s výrobci byly soukromé. V loňském říjnu společnost Apple Amazon přestala prodávat Apple TV a Google Chromecast s tím, že je důležité, aby mohly nabízet své služby lokálně na každém zařízení, které prodávají. V listopadu oznámil inženýr Amazonu, že pracuje na aplikaci, která bude vydána na konci loňského roku.

V současné době aplikace ještě nebyla vydána pro Apple TV, ale je k dispozici pro širokou škálu platforem a operačních systémů. Aplikaci pro iOS si můžete stáhnout zdarma aniž byste museli uzavírat smlouvy s ročním balíčkem Amazon PrimeVzhledem k tomu, že společnost Bezos spustila měsíční poplatek ve výši 8,99 USD za Prime Video, který lze zakoupit samostatně. K dispozici pro Amazon Prime, Android, Fire OS, Amazon Fire TV, PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360, Xbox One, Wii, Wii U, LG, Panasonic, Samsung, Sony a Vizio TV a přehrávače Blu-ray