Amazon, účast polovodičových společností na nových projektech …

Amazon Sidewalk je dlouhodobou snahou společnosti Amazon výrazně rozšířit provozní rozsah připojených zařízení s malou šířkou pásma a nízkou spotřebou energie. Zákazníci si protokol instalují na konec svých domácích sítí a podle technologického giganta získávají téměř půl míle pokrytí ze svých domácích protokolů Bluetooth a Wi-Fi, které se běžně používají v telefonních designech, aby překonali omezení dosahu. chytré domy využívají 900 MHz spektrum k vývoji nového protokolu Amazon Sidewalk. Amazon tvrdí, že protokol Sidewalk umožní zákazníkům umístit inteligentní zařízení kamkoli na jejich pozemek, a to i na mrtvá místa, kde jsou Wi-Fi a Bluetooth mimo dosah.

Dvě hlavní zařízení pro chodník

Síť chodníků se bude skládat ze dvou kategorií zařízení: Mosty pro chodce a Zařízení s chodníkem. Chodníkové mosty jsou podobné směrovačům v tom, že se jedná o zařízení, která se připojují k obrubníkům.

Příklady chodníkových mostů. Obrázek s laskavým svolením Amazonu

Zakázaná zařízení budou připojena k mostům na chodníku pro přístup k síti. Vlastníci mostu Sidewalk Bridges konkrétně budou moci přispět malou částí šířky pásma internetu dohromady a vytvořit sdílenou síť, která bude přínosem pro všechna zařízení podporující Sidewalk v komunitě.

Amazon dostává pomoc od přátel polovodičů

Chodník se nyní blíží spuštění, a to by nebylo možné bez strategického partnerství s hlavními silikonovými společnostmi. Při vývoji Sidewalku pomohla zejména partnerství se Silicon Labs, Semtech, Texas Instruments a Nordic Semiconductor.

Silicon Labs Silicon Labs se zavázaly podporovat Sidewalk s jejich bezdrátovými produkty. Silicon Labs vysvětluje, že tento příspěvek pomůže vývojářům vytvářet produkty IoT se šifrovanou cloudovou komunikací bez ohledu na to, jaký protokol se použije. SiLabs speciálně pojmenované produkty EFR Wireless Gecko Series pro podporu protokolů BLE a sub GHz.

Blokové schéma rodiny EFR32BG12 Gecko BLE SoC. Obrázek s laskavým svolením Silicon Labs

SemtechSemtech také vyslovil důvěru a uvedl, že zařízení LoRa poskytují připojení s dlouhým dosahem a malou šířkou pásma tím, že poskytují nezbytné bezdrátové připojení pro Sidewalk. Některý související hardware v portfoliu bran společnosti Semtech zahrnuje analogová rozhraní a digitální čipy v základním pásmu.

Blokové schéma jednoho z vysílačů a přijímačů základního pásma LoRa brány Semtech

Blokové schéma jednoho z vysílačů a přijímačů základního pásma LoRa brány Semtech. Obrázek se svolením Semtech

Semtech také nabízí vysílače a přijímače LoRa.

Instruments TexasTexas Instruments bude pomáhat společnosti Sidewalk poskytováním vícepásmových zařízení s nízkou spotřebou energie u různých poskytovatelů zabezpečení, včetně bezdrátového mikrokontroléru CC1352R společnosti, který podporuje sub 1 GHz a Bluetooth s nízkou energií.

CC1352R od TI je vícepásmový bezdrátový MCU s bezdrátovými aktualizacemi

CC1352R od TI je vícepásmový bezdrátový MCU s bezdrátovými aktualizacemi. Obrázek s laskavým svolením společnosti Texas Instruments

Nordic Semiconductor Společnost Nordic Semiconductor, která dříve spolupracovala se společností Amazon na Amazonu Common Software (ACS), plánuje replikovat něco, co se nazývá „Device Connection Kit“ (DPK), které umožňuje „snadné a lokální integrování bezdrátových čipů Nordic do ACS individuálně. . . z referenčních platforem. “Zvláště zajímavé jsou SoC nRF52840, multiprotokolový čip kompatibilní s Bluetooth 5, Thread, Zigbee a Green Power, a SoC nRF5340, aplikační procesor běžící až na 128 MHz.” S 1 MB vyhrazeného blesku a 512 KB RAM.

nRF52840 Model nRF52840 kombinuje 64bitový 32bitový procesor Arm Cortex M4 s víceprotokolovým rádiovým zařízením 2,4 GHz a jednotkou plovoucí řádové čárky (FPU). Obrázek nRF5340 použitý s laskavým svolením Nordic Semiconductor, podpora více protokolů podobných NRF52840.

Bezpečnost je vysoká priorita

V bílé knize Amazon ujišťuje uživatele o bezpečnostních funkcích zabudovaných do hardwaru a softwaru produktů Amazon Sidewalk. Mezi klíčové komponenty tohoto systému patří brány Sidewalk, které odesílají zprávy nebo „pakety“ koncovým bodům Sidewalk a webový server Sidewalk. Edge zařízení v chodníkových ekosystémech jsou zařízení s nízkou šířkou pásma a nízkou spotřebou energie (např. Dveřní zámky, světla, senzory úniku) vytvořená společností Amazon interně nebo vývojáři třetích stran. Amazon také zahrnuje tři úrovně CIF rado: 1) vrstva aplikace na chodníku, která chrání komunikaci mezi koncovým zařízením a aplikačním serverem, 2) vrstva na chodníku, která chrání bezdrátovou komunikaci z koncového zařízení do sítě Sidewalk. server a 3) flexibilní vrstva, která přidává zabezpečené časové razítko „zpráva přijata“ ke zprávám odeslaným na webový server Sidewalk.

Plán šifrování třívrstvých chodníků Amazon. Obrázek s laskavým svolením Amazonu

Přijde nová čipová sada IoT

Jak přesně plánuje Amazon spolupráci s těmito polovodičovými společnostmi? Společnost na blogu Amazon zaměřeném na výrobce zařízení uvedla, že společně vytvořili novou čipovou sadu IoT. “Začali jsme spolupracovat s významnými IoT křemíkovými společnostmi, jako jsou Nordic Semiconductor, Semtech, Silicon Labs a Texas Instruments.” Povolit čipsety, které budou napájet nová zařízení a poskytovat nové výhody pro zákazníky, “vysvětluje Ryan Ciovacco ze společnosti Amazon. Ačkoli protokol není plně připraven k uvedení na trh, společnost plánuje spustit Sidewalk později v tomto roce.