Android 10 nastavuje rekord v přijetí, aktualizace jsou stále více a více …

Zdá se, že pokusy společnosti Google opravit fragmentaci verzí systému Android OS fungují a nejnovější verze se stává nejrychleji přijímanou v historii.

Největší výhodou a nejtěžším problémem je široká škála vlastního hardwaru a softwaru Android dostupného na trhu.

Uživatelé Androidu se často chlubí funkcemi představenými na platformě roky před iOS, ale získání zařízení většiny lidí může často trvat roky.

Omezený počet zařízení Apple vám umožňuje okamžitě odesílat nejnovější aktualizace nejaktivnějším uživatelům. 81 procent všech zařízení iOS používá iOS 13

Google v průběhu let zahájil několik iniciativ zaměřených na řešení fragmentované verze operačního systému. Nejvýznamnějším z nich byl Project Treble, který byl vydán se systémem Android Oreo, což výrobcům usnadňuje modulární přístup k pohledu na operační systém.

Android 10 byl nainstalován na 100 milionů zařízení pět měsíců po jeho uvedení na trh. Tento milník byl dosažen o 28 procent rychleji než Oreo než Pie. Google si toto rychlé přijetí připisuje v Project Treble, alespoň pro Android.

„Díky Project Treble a naší pokračující spolupráci s výrobci křemíku a partnery OEM jsme vylepšili celkovou kvalitu ekosystému a 2,5krát urychlili přijetí Android 9 Pie OS ve srovnání s Androidem Oreo,“ řekl Anwar Ghuloum, technický ředitel. Google, loni.

Aktualizace budou v budoucnu ještě rychlejší díky Project Mainline spuštěnému s Androidem 10.

Project Mainline umožňuje Googlu aktualizovat 21 klíčových částí operačního systému prostřednictvím Google Play, aniž by vyžadoval úplnou aktualizaci OTA; To často vyžaduje ověření výrobce a operátora (je-li k dispozici) před dosažením zařízení uživatele.

Google začal před nějakou dobou aktualizovat většinu svých API prostřednictvím Obchodu Play, což snížilo dopad na vývojáře, kteří nevědí, která z nich jsou kompatibilní s spuštěnou verzí uživatelů Androidu. Po Project Mainline by si vývojáři měli být jistější, že uživatelé budou mít přístup k většině nejnovějších funkcí platformy.

(Foto: Pathum Danthanarayana, na Unsplash)

Chcete slyšet od lídrů oboru diskutovat o podobných tématech? Zúčastněte se 5G Expo, IoT Tech Expo, Blockchain Expo, AI & Big Data Expo a Cyber ​​Security & Cloud Expo World Series s akcemi, které se budou konat v Silicon Valley, Londýně a Amsterdamu. Štítky: adopt, android, android 10, představoval, fragmentace, google, hlavní řada projektu, výšky projektu