Android Auto: Vše, co potřebujete vědět

Kompatibilita Android Auto

Aby bylo možné používat Android Auto, potřebujeme nástroj, který systém vybaví některými zařízeními, jako jsou ta, která nabízí Pioneer. Máme možnost mít Android Auto s aplikacemi jako AutoMate, ale stále je to patchwork.

15337209001548539559

Připojení smartphonu k Android Auto. / © Opel

Budeme také potřebovat smartphone kompatibilní s alespoň jedním operačním systémem. Android 5.0 Lollipop nebo vyšší. To by mohl být problém, protože v současné době má tento vývojový systém podle vývojářů Google pouze 9,7% chytrých telefonů Android.

Auta s Android Auto

Většina výrobců automobilů se zapojila do závodu o zařazení multimediálních systémů do svých vozidel. Jedinou společností, která se rozhodla zůstat mimo Android Auto, byla překvapivě Toyota, nejprodávanější výrobce vůbec. Ačkoli všechna vozidla mají multimediální systém, budeme sdílet modely, které budou letos uvedeny na trh s Android Auto.

Hyundai

Bydliště

Opel

  • Karl
  • Muž
  • Corsa
  • Astra
  • Růžice

Mitsubishi

Brod

Americký výrobce bude zahrnovat kompatibilitu s vlastním multimediálním systémem Sync 3 Android Auto. Přestože se očekává, že v roce 2015, datum zahájení ještě není známo. Které modely to budou obsahovat, není také potvrzeno.

Připojte telefon

Jakmile bude ověřena kompatibilita, prvním krokem k tomu, abychom mohli používat Android Auto v našem voze, bude připojení našeho smartphonu k multimediálnímu vybavení vozu. K tomu použijeme kabel USB, který poskytuje spolehlivé připojení při nabíjení baterie našeho terminálu, takže používání Android Auto nevyčerpá baterii předem.

Android Auto / © Android

Samozřejmě bude důležitým požadavkem mít nainstalovanou aplikaci Android Auto, což dokážeme. DStáhněte si jej z Obchodu Play a zkontrolujte, zda je náš smartphone kompatibilní s Android Auto. Rychlost přenosu dat je důležitá, protože většina funkcí vyžaduje připojení k internetu.

Pro přístup k Android Auto budeme muset stisknout ikonu aplikace na obrazovce vozidla, která se zobrazí v místním systému každého výrobce. Pokud je vše v pořádku, můžeme zpracovat návrh multimédií pro auta od Googlu.

Seznamte se s rozhraním

U všech spuštěných strojů uvidíme, že domovská obrazovka Android Auto je domovská obrazovka zobrazující nejnovější oznámení nebo související informace, jako je počasí. Na dolním navigačním panelu je domovská obrazovka představována kruhem zaujímajícím centrální polohu.

Vlevo budeme mít navigační systém Google Maps a funkci telefonu. Vpravo je nabídka, kde můžeme najít mnoho dalších aplikací třetích stran kompatibilních s výchozím hudebním přehrávačem systému, Google Play a Android Auto, a vhodně přizpůsobených pro použití ve vozidle.

Použijte Mapy Google

Google Maps budou výchozím prohlížečem systému, i když se očekává, že dorazí. navigační aplikace Kompatibilní s Android Auto. Můžeme využít nejen vaše údaje, ale také všechny informace o zajímavostech v okolí, z nichž většina se doporučuje na základě našich zájmů, vyhledávání nebo nedávných pobytů.

Mapy Google v systému Android Auto / © NextPit

K zadání pokynů můžeme použít hlasové příkazy nebo použít dotykovou obrazovku. Mapy Google nám také poskytnou informace o stavu provozu a zohlední to při výpočtu tras.

Použijte telefon

Jednou z výhod Android Auto je, že nemusíme dělat žádné složité operace, abychom mohli telefon používat. K fungování stačí mít Bluetooth a samozřejmě Android Auto. Na obrazovce palubní desky můžeme zobrazit náš kalendář nebo historii hovorů, aniž bychom museli přenášet kontakty nebo informace z našeho telefonu do multimediálního systému vozidla.

Zde také budeme mít možnost používat hlasové příkazy k vyhledávání nebo správě z obrazovky. Multifunkční volant bude třetí možností ovládání některých funkcí kromě aktivace hlasovým ovládáním, například vypnutí telefonu nebo jeho vyjmutí. Můžeme také spravovat textové zprávy.

Použijte Google Play

Google Play bude náš výchozí hudební přehrávač pro Android Auto. Po stisknutí ikony na obrazovce připravíme zařízení Google Play k provozu bez jakékoli předchozí synchronizace (kromě připojení smartphonu kabelem), jak to vyžadují multimediální systémy některých automobilových značek.

google play music android auto abba

Google Play / © NextPit v Android Auto

Přehrávání obsahu začne automaticky seznamem skladeb „Budu mít štěstí“, ale hudbu, kterou chceme v danou chvíli poslouchat, můžeme kdykoli vyhledat pomocí obrazovky nebo ovládání hlasitosti.

Pokud Google Play nebyl světcem našeho závazku, mohli bychom se vždy obrátit na aplikace třetích stran kompatibilní s Android Auto, jako je Spotify nebo TuneIn.

Iñigo Ochoa je vášnivý Android Auto. Další články na toto téma si můžete přečíst na Motor News.