Android vs Apple: dobývání nových teritorií

Ve válce Android a Apple, náš android se chystá vytrhnout jeho oči. A podle ABI bude více než 50% smartphonů v Asii do roku 2012 tvořit Android. Mění to také cenovou politiku společnosti Apple v rámci její strategie?

Čísla mluví sama za sebe a my vám to řekneme zde: 11% smartphonů mělo Android v roce 2010, v roce 2011 to bude 24% a v roce 2012 to bude polovina asijského trhu, což je velkolepé. Víme, že Android je v Číně obrovský, protože jeho otevřený zdroj umožňuje vytvářet velmi levné telefony, ale v reálném životě ne každý používá chytré telefony, pouze 27% prodaných telefonů. Ale je jasné, že Android poráží Apple Se sesuvy půdy v Asii (a jak málo…)

Vypadá nová strategie společnosti Apple jako Android?

Z biografie Steva Jobse již víme, že Android trochu nesnáší, ale možná nechal poslední přání: „Nízké ceny.“ Jde o to přimět 77% těch, kteří si nekoupí smartphone, aby to udělali v boji. Android a AppleObě společnosti vědí, že zákazník vyhraje, když přijde poprvé, a často, když si někdo osvojí systém, dělá to na celý život. Nebo možná nemáte přátele s iPhone a Androidem? Zdá se tedy, že se oba snaží získat v prvních krocích následovníky.

Od začátku android strategie prodával levnější telefony. IPhone byl „luxusním“ produktem a Android byl relativně cenově dostupný, ale zdá se, že Apple se nyní snaží dodržovat cenovou strategii Androidu. Ceny iPhone 4S Pokud porovnáme s nejnovějšími cenami Androidu, nejsou zrovna přehnané. Například nejnovější Android se závazky operátora bude v dnešní době stát přibližně 300 USD, zatímco iPhone4S bude stát 199 USD.

Ve prospěch společnosti Apple musíme říci, že jejich cena se stala rozumnou, a skutečně, za 99 $ může být iPhone 4 obrovskou hrozbou pro mnoho androidů. Myslíte si, že lidé kupují své smartphony s ohledem na cenu, značku nebo systém?

Microsoft dosáhl patentové dohody o Androidu

Na druhou stranu dál Android a AppleKdyž si kupujete Android, je často známo, že výrobce musí společnosti Microsoft platit poplatek za hardware, který používá (například o HTC je známo, že platí 4 eura za každé prodané zařízení). Společnost Microsoft dnes oznámila dohodu se společností Compal, která vyrábí komponenty pro smartphony a tablety Android. To znamená několik věcí: Na jedné straně Compal vyrábí komponenty pro více než polovinu společností, které vyrábějí Android, a to znamená více peněz pro Microsoft, protože Android a Microsoft se vyhnuly několika bitvám přímo v „patentové válce“ a na druhé straně je dohoda 20 miliard dolarů. přichází (říká se, že na Androidu vydělá více než jejich vlastní firma).

Zde je vaše fotka, která ukazuje sílu společnosti Microsoft na trhu patentů a její soudní spory (bez dohod) s různými společnostmi.

(Foto: Engadget)

Další články, které by vás mohly zajímat:

Aplikace geeki pro Android

Zamykací obrazovka pro Android: MagicLocker

Kdo jsou uživatelé operačního systému Google Android?