Aplikace pro iPhone k odstranění dat EXIF ​​z fotografií

Kdykoli máme fotografii s naším iPhone nebo jiným digitálním fotoaparátem, jsou také uložena data o snímku, který pořídíme s obrázkem, mezi nimiž najdeme značku a model fotoaparátu, ohniskovou vzdálenost, ohniskovou vzdálenost. Pokud bychom použili clonu, rychlost závěrky, blesk, ISO, vyvážení bílé … Kromě GPS souřadnic pokud existuje zařízení.

S těmito údaji můžeme získat přibližnou představu o tom, jak byla tato fotografie vytvořena, a pokusit se ji za podobných podmínek v budoucnu reprodukovat. Někdy možná nebudeme chtít sdílet tento druh informací, zvláště pokud jde o krajinu, její polohu. V tomto případě se můžeme rozhodnout deaktivovat umístění kamery iPhone, aby se GPS souřadnice neukládaly, ale to není nejlepší volba. Níže vám ukážeme, co se stalo Nejlepší aplikace pro odstranění dat EXIF ​​z fotografií na iPhone.

Obecně platí, že dokud nepůjdeme domů a nebudeme stát před počítačem, nebudeme moci zkontrolovat, zda je kvalita obrazu, který jsme vytvořili, dostatečně dobrá na to, abychom jej mohli sdílet s přáteli na sociálních sítích. blog ukázat. Existuje mnoho aplikací pro Mac a PC, které nám umožňují extrahovat informace EXIF ​​z fotografií. Pokud se však těšíme na návrat domů v rámci ekosystému iOS, můžeme najít aplikace, které nám to umožní. Odstraňte tyto informace přímo, abyste je mohli sdílet, aniž byste čekali, až se vrátíte domů a přeneste je do počítače.

ViewExif

ViewExif je velmi jednoduchá aplikace, která má v App Store cenu 1,09 EUR a umožňuje nám nejen extrahovat všechna EXIF ​​data z fotografií, které jsme pořídili dříve, ale také přistupovat ke všem těmto informacím odtud. rychlý a snadný způsob. Když smažeme všechna tato data, obrázek můžeme sdílet na sociálních sítích nebo prostřednictvím aplikací pro zasílání zpráv které nahrajeme do našeho zařízení, aniž bychom museli fotografii ukládat do našeho alba, abychom to mohli udělat později.

ViewExif podporuje formát HEIC K dispozici od iPhone 7 a dále a kompatibilní s iPhone X a novým formátem obrazovky. Vyžaduje iOS 9.0 nebo novější.

Obrazné

Metapho je bezplatná aplikace, kde můžeme mazat a přistupovat ke všem EXIF ​​datům, která jsme uložili na fotografiích v našem filmu. Na rozdíl od ViewExif s Metapho můžeme: Získejte přístup ke všem fotkám, které máme uložené na iCloudu. Metapho nám umožňuje mazat, přidávat nebo upravovat umístění fotografií a také data o datu pořízení fotografií v rámci možností umístění. Umožňuje nám také provádět dávkové úlohy, což je ideální, když potřebujeme odstranit nebo změnit informace.

Obrazné Kompatibilní s formátem HEIC na iPhone 7 a kompatibilním s iPhone X a nový formát obrazovky. Abychom mohli využít všech možností, které nám aplikace nabízí, musíme využít výhod nákupu v aplikaci, který nám nabízí, kupní ceny 3,49 eur. Vyžaduje iOS 11 nebo novější.

Koredoko

Koredoko je jiná aplikace než ty předchozí, ale velmi zvědavá, protože Při procházení aplikací nám nabízí umístění fotografií. K tomu používá rozšíření, které musí být nainstalováno na našem iPhone. Koredoko nám umožňuje rychle a snadno upravovat fotografie a přidávat polohu, což nám poskytuje informace o datu a poloze na mapě a také GPS souřadnice. Koredoko lze stáhnout zdarma, ale abychom mohli využívat všechny funkce a vyhnout se reklamám, musíme jít do pokladny a zaplatit 4,49 eur, které má.

Koredoko je kompatibilní s novým formátem HEIV Optimalizováno pro nový formát obrazovky iPhone X z iOS 11 na iPhone 7. Vyžaduje iOS 9.0 nebo novější.

Fotografie výzkumného pracovníka

S tímto názvem doslovně přeloženým z angličtiny nám aplikace umožňuje nejen odstranit metadata EXIF ​​z fotografií, ale také také nám umožňuje je upravovatje něco, co se obvykle děje v mnoha případech, zvláště když funkce umístění nefunguje tak, jak by měla, k dalšímu přizpůsobení hodnot realitě. Stejně jako předchozí dva, ViewExif a Metapho, nám tato aplikace také umožňuje najít konkrétní umístění fotografií přímo na mapě.

Fotografie výzkumného pracovníka v době zveřejnění tohoto článku Není kompatibilní s formátem HEIV nebo novým formátem obrazovky zařízení iPhone X. Ačkoli je stahování zdarma, pokud si chceme užít všechny funkce, které nám nabízí, budeme muset projít kolonkou ano nebo ano a zaplatit 3,99. eur, což jsou úplné náklady na aplikaci. Vyžaduje iOS 9.1 nebo novější.