Apple chce, abyste nevypínali kameru svého MacBooku pro případ, že byste ji mohli rozbít. Ano, samozřejmě ...

Apple chce, abyste nevypínali kameru svého MacBooku pro případ, že byste ji mohli rozbít. Ano, samozřejmě …

Apple vydal varování svým uživatelům po vypnutí fotoaparátu jejich notebooku, protože by to mohlo mít za následek neopravitelné poškození uživatelů, ne proto, že by jej chtěli použít jako invazivní zařízení, tvrdí společnost.

Prostřednictvím technické zprávy Společnost Apple oznámila, že na fotoaparát svého notebooku položila sloupek, kousek papíru, pásku nebo jiný předmět.Ať už jste MacBook, MacBook Air nebo MacBook Pro, protože se mohou zlomit.

Proč? Podle nich jakékoli změny na povrchu kamery způsobují rozdíl úrovní mezi stranami obrazovky a tělem, takže tato zařízení zavírá určitým způsobem a prakticky přesně milimetry nebo méně.

Podle těchto informací může rozdíl mezi povrchy způsobit poškrábání a / nebo rozbití obrazovek a skleněných krytů. Ze stejného důvodu, tváří v tvář obavám ze špionáže, které už léta ovládly svět, Apple … doporučuje jim důvěřovat.

Společnost chce, abyste věnovali pozornost LED indikátoru, který ukazuje, zda je kamera aktivní, protože neexistuje žádný jiný způsob, jak zjistit, zda vysílá, pouze LED, které musíte důvěřovat.

Vypnutí fotoaparátu navíc narušuje snímače jasu těchto notebooků a brání tomu, aby byly deaktivovány funkce automatického detekce jasu a vyvážení RGB nebo aby nefungovaly správně.

Manzana

Apple vysvětlil, že učinil toto prohlášení poté, co několik uživatelů nahlásilo výměnu obrazovky a šlo do servisních středisek, podle portálu MacRumors zjistilo, že chyba reaguje na takové pokrytí kamerou.

Jistě, je těžké uvěřit, že sklo je dostatečně slabé, aby se rozbilo o tloušťku post-it nebo kousku lepicí pásky, ale Apple má velký zájem z jakéhokoli důvodu nevypnout fotoaparát.