Apple možná pracuje na náhlavní soupravě pro virtuální realitu se dvěma 8k obrazovkami

Měli jsme několik týdnů zpravodajství o všem, co Apple souvisí. V době, kdy je nedostatek zpráv, se začnou šířit zvěsti o produktech, na kterých Apple může nebo by měl pracovat. Dnes je řada na pověstech Apple vyvíjí náhlavní soupravu pro virtuální realitu se dvěma 8k obrazovkami.

Podle této pověsti plánoval výrobce iPhonů jejich uvedení na trh. Brýle pro virtuální realitu v roce 2020 a rok, kdy jsme si užili nejen hry ve virtuální realitě, ale také nám umožnili využít výhod aplikací rozšířené reality, což je technologie, o kterou Apple projevil větší zájem než nedávné kroky společnosti Apple.

Koncept brýlí Apple VR

Název projektu je T288 a podle zdrojů informujících CNET nám tyto brýle poskytnou 2 obrazovky, každá po 8k, a funguje zcela nezávisle, aniž byste k prohlížení obsahu museli používat Mac nebo iPhone / iPad.

Všechno to vypadá tak krásně, ale Nemá smysl implementovat dvě obrazovky s rozlišením 8k Protože lidské oko již nedokáže rozlišit za 2k obrazovky, je od očí vzdálené 4 centimetry, takže implementace takových obrazovek by plýtvala technologií, která by také zvýšila cenu zařízení.

Tim Cook, při více než jedné příležitosti, rozšířená realita je futurističtější a užitečnější než virtuální realita. Se spuštěním ARKit v loňském roce učinila společnost se sídlem v Cupertinu první krok k tomu, aby se stala největší platformou rozšířené reality. Pokud se však tato pověst stane, mohla by se stát největší platformou virtuální reality roku 2020.

Rozšířená i virtuální realita, Mají dvě různá použitíalespoň pokud chápu. Zatímco virtuální realita nám umožňuje ponořit se do her, jako bychom byli součástí her, rozšířená realita je ideálním doplňkem k provádění určitých úkolů, kde je skvělá pomůcka nebo průvodce na obrazovce, protože nemusíme hledat jinde, abychom to dokázali. nahlédněte do technické dokumentace.

Microsoft s projektem HoloLens vedl brýle s rozšířenou realitou k průmyslu a v současné době se používá při stavbě a opravách ropných plošin, architektonických firem, automobilových společností a výrobních řetězců.