Apple Music snižuje ceny v Indii

Dnes ráno společnost WSJ uvedla, že služba streamování hudby Apple překonala Spotify u placených předplatitelů v USA a nyní doufá, že učiní totéž s masivním snížením cen na indickém trhu. Individuální plán společnosti v Indii je nyní 99 Rs (1,43 USD) za měsíc ve srovnání s Rs 120 za měsíc (1,73 USD), který dříve vlastnil.

Cena studentského tarifu Apple Music navíc poklesla z 60 Rs měsíčně na 49 Rs; a Family Plan je nyní 149 rupií měsíčně ve srovnání se 190 rupiemi měsíčně před snížením cen.

O zprávě poprvé informoval The Indian Express a sdílel ji na sociálních médiích.

Nové nízké ceny podle všeho platí jak pro stávající předplatitele, tak pro nové zákazníky.

Indie je klíčovým trhem pro streamovací služby a novějším bojištěm pro Spotify i významné americké technologické společnosti.

V březnu byla v Indii spuštěna služba YouTube Music a její placená předplacená služba YouTube Premium poté, co již Amazon a Google v této oblasti provozují hudební služby. Spotify také letos vstoupil do Indie uprostřed složitého licenčního sporu s Warner Music, který ovlivňuje počet dostupných skladeb.

Tyto společnosti však proti sobě navzájem nestojí.

Indie má dnes bohatou hudební scénu s místními herci jako Gaana, JioSaavn (vytvořená kombinací JioMusic a Saavn), Wynk a další.

A nedávno JioSaavn a Gaana snížily své roční ceny předplatného o 70 procent. Tyto výpadky se zaměřily na blokování zákazníků po dobu jednoho roku a v konečném důsledku jejich udržení stranou od YouTube, Spotify a Apple. Nedávné slevy způsobily, že prémiová úroveň JioSaavn klesla na 299 Rs ročně, což bylo o 70 procent méně než 999 Rs. Mezitím je Gaana Plus zlevněna z 298 Rs za rok namísto 1098 Rs jako dříve.

Apple nezveřejňuje počet předplatitelů Apple Music v Indii, ale má 56 milionů předplatitelů po celém světě.

Indian Express poznamenal, že služba je přizpůsobena pro indický trh, přičemž seznamy skladeb obsahují místní hudbu, včetně těch, které jsou populární v regionálních jazycích, jako je malabarština a tamilština. Má také 14 lokalizovaných rozhlasových stanic a má dohody s předními indickými značkami, jako jsou Saregama, série T, Zee Music, YRF, Universal a Sony.