Apple neumožňuje uživatelům iPhone a iPad využívat herní platformy

Manzana

Apple vždy odmítl povolit jiným aplikacím nabízet přístup k aplikacím a / nebo hrám, které nejsou přímo dostupné v App Store, což odůvodňuje jeho rozhodnutí v pokynech pro App Store, Jako bys byl uvnitř přítomnost Někdo, s kým nemůžete mluvit, kdo nikdy není ochoten vyjednávat nebo měnit pravidla.

Pokud Apple nestačil na různé stížnosti na Evropskou unii od společností Spotify, Telegram a Rakuten a různá vyšetřování monopolu mezi všemi technologickými společnostmi ve Spojených státech (nejen proti Apple), musíme nyní jednu přidat. . nový případ, Situace, která ovlivňuje všechny uživatele zařízení iPhone i iPad.

Apple (prostřednictvím mluvčího) vysvětlil prostředí Business Insider Nové služby streamování her nabízené společnostmi Microsoft a Google nebudou v App Store k dispozici, protože porušují pravidla App Store, pravidla, která se řídí entitou a která nelze vyjednat a nikdo neví.

Když společnost Google v listopadu loňského roku spustila službu streamování videohier, nebylo nijak zvlášť zarážející, že možnost užívat si hry v cloudu nabízené touto platformou nebyla v systému iOS k dispozici. počet podporovaných zařízení byl omezen rozsahem pixelů a jen málo věcí zanechává pochybnosti o tom, zda to bude možné v budoucnu.

Je pravda, že Google Stadia nebude mít místo na iOS kvůli pokynům App Store, ani jedna strana o tom nic neřekla. Společnost Microsoft testuje herní službu na nové službě s názvem xCloud již několik měsíců. hotový vývoj a teď vyšlo najevo vše.

Pokud si chcete užít videohry, Apple není vaší platformou

Projekt XCloud

Apple se snaží dostat z této situace tvrzením, že nesouvisí s možností nabízenou společností Microsoft i Google. Podle Apple byl App Store vytvořen jako bezpečné místo. uživatelé stahují své aplikaceAplikace, které jsou kontrolovány a musí dodržovat pokyny na ochranu zákazníků.

První je vpředu. Ani jedna z těchto dvou herních služeb stahujte hry do svého zařízení. Všechny tituly jsou spouštěny na serverech obou společností a odesílají video streamy na terminály, které označují akce, které mají být ve hře sledovány, na servery a vrací další video stream s požadovanými pohyby.

Ve stejném prohlášení společnost Apple uvedla, že uživatelé měli v App Store velké množství her a aplikací, dodržují stejnou sadu pravidel pro všechny vývojáře.

Služba nabízená jak Stadia, tak xCloud nemá nic společného s aplikacemi a hrami, které najdeme v App Store. Tyto služby přinesly do naší služby téměř neomezený počet titulů, Hry, které můžeme hrát kdykoli a kdekoli chceme, na mobilních telefonech, tabletech, počítačích, televizorech… Ať používáme jakoukoli platformu.

Microsoft tvrdí, že Apple zůstal sám

Microsoft řekl prostředí: HraniceV reakci na prohlášení společnosti Apple s uvedením, že v tomto případě je jediným viníkem společnost Apple, omezuje výhody streamování her na všechny své zákazníky. Tvrdí také, že s Apple nemohl najít řešení, jak přivést svůj xCloud do App Store.

Ale, neházej ručník a že budou i nadále hledat způsob, jak nabídnout službu Xbox Game Pass na zařízeních iOS. Bez ohledu na to, jak Microsoft trvá na ospravedlnění svých rozhodnutí z důvodů, které nemají nic společného s řešením navrhovaným Microsoftem a Google, ví, že Apple bude dříve či později nucen vzdát se.

Apple Arcade nebylo to, co uživatelé hledali

Když Apple začal pracovat na Apple Arcade, bylo to motivováno velkým počtem uživatelů hrajících hry na mobilních zařízeních a velké množství peněz, které tyto společnosti nosí. Zdá se však, že tato platforma není tak zisková, jak Apple očekával.

Někteří vývojáři her na Apple Arcade, od Cupertina Zrušili svůj další projekt, protože hledali jiný přístup.je přístup, který háčky uživatele a nutí je platit každý měsíc, aby si tyto tituly.

Tituly jako Fortnite, PUBG, Call of Duty, Apex… nové sezóny na několik měsíců začínají sezónami, které uživatelům umožňují nakupovat velké množství kosmetiky za 10 eur. Takové titulky přitahují uživatele ale nemají místo na platformě, jako je Apple.

Nakonec se Apple bude muset vzdát

Apple, ať se vám to líbí nebo ne, povinnost Evropské unie nebo proto, že ji znáte, se dříve nebo později vzdá. Omezit přístup ke cloudovým videohrám na všechny své zákazníky nemá smysl, jako by se Apple stal Čínou, jejíž vláda ovládá masy svým vlastním obrazem a podobou, a to naopak. Apple není někdo, kdo omezuje využívání služeb na své zákazníky.

Při této příležitosti důvod, proč takové aplikace nejsou povoleny Ne o 30% proviziProvize, kterou lze snížit, jako na Amazonu. Apple nechce, aby jeho uživatelé přestali používat aplikaci a obchod Play ke správě svých zařízení, rozhodně nežádají nikoho jiného, ​​aby vložil ruku do šťavnatého koláče, který s nikým nesdílí.

Apple podle všeho chce, aby uživatelé jeho zařízení utráceli peníze za svou platformu, zejména Apple Arcade, ale omezit je v používání dalších služeb Typická oligarchie (úspora vzdáleností) je něco, na co si Apple v posledních letech bohužel zvykl, ale začíná být problémem pro samotnou společnost.

V systému Android žádný problém

Je pozoruhodné, že Microsoft, jehož xCloud přímo konkuruje Google Stadia na platformě Android, nemá problém tuto službu nabídnout. Od 15. září s více než 100 hrami a budou zahrnuty do Xbox Game Pass.