Apple postaví v Evropě dvě CPD

Manzana Má plány pro evropský trh, což podporuje i společnost, která oznámila, že investuje 1,7 miliardy EUR do výstavby a provozu dvou datových center v Evropě. V obou případech bude použit pro provoz obnovitelné energie.

Zařízení umístěná v Galway County (Irsko) a centru Jutska (Dánsko) budou využívána k lepšímu napájení online služeb společnosti Apple souvisejících s: iCloudTak iTunes Store, App Store, Mapy a Siri, poskytování bližších služeb všem evropským zákazníkům.

Manzana Rovněž sdílela některá čísla, podle nichž má společnost přibližně 18 300 přímých zaměstnanců v 19 evropských zemích a za posledních 12 měsíců vytvoří více než 2 000 nových pracovních míst. Manzana Říká, že plánuje spolupracovat s místními partnery na vývoji dalších projektů obnovitelné energie ve větrných i jiných zdrojích tohoto typu, které by v budoucnu vyráběly energii.

V průběhu roku 2017 je naplánováno uvedení do provozu dvou datových center neboli DPC, z nichž každé měří 166 000 metrů čtverečních. Otevřený prostor bude využit pro vzdělávací projekty pro místní školy.

Nedávno, Manzana také podepsal dohodu se společností První slunce, Kalifornská společnost tedy oznámila, že investovala přibližně 848 milionů dolarů do výstavby velké solární elektrárny v Kalifornii (USA). Nová elektrárna představuje druhý velký krok v oblasti obnovitelné energie, protože společnost Cook dříve oznámila, že investovala 2 miliardy dolarů do velkého datového centra.