Apple představuje 16palcový MacBook Pro

Jak se dalo očekávat, Apple dnes s novým notebookem 16palcový MacBook Pro. A jak je v těchto případech obvyklé, výrobce jej nazývá „nejlepším profesionálním notebookem na světě“.

16palcový MacBook Pro16palcový MacBook Pro

16palcové funkce MacBooku Pro

Nový notebook Apple využívá dlouho očekávanou novou Magic Keyboard s vylepšeným nůžkovým mechanismem a 1 mm stiskem klávesy. Tento nový systém nahrazuje motýlí mechanismus, který způsobil mnoho problémů, které jsme nedávno viděli v laptopech Apple (můžeme být svědky problémů, které nám tyto mechanismy způsobují).

Apple představuje 16palcový MacBook Pro

Obrazovka IPS má úhlopříčku 16 palců, nabízí rozlišení 3072 x 1920 pixelů, hustotu 226 pixelů / palec, jas 500 cd / m² a široký barevný gamut P3. Srdcem tohoto stroje je procesor Intel 9. generace s 6 nebo 8 jádry. Konkrétně se jedná o procesor Intel Core i7 nebo Core i9. Grafická část je vyřešena přidáním grafiky AMD Radeon Pro 5300M nebo 5500M s až 8 GB videopaměti. Konfigurace tohoto zařízení je dokončena firemní instalací na disk SSD pro 16 GB RAM a 512 GB nebo 1 TB interního úložiště. Poprvé také a Macbook proLze nainstalovat SSD s kapacitou až 8 TB.

Apple představuje 16palcový MacBook Pro

Jak společnost slibuje, 16palcový MacBook Pro můžete pracovat déle bez dobíjení. Výdrž baterie odhadovaná společností Apple je až 11 hodin, pokud se věnujeme procházení pomocí bezdrátové sítě, nebo až 30 dní v pohotovostním režimu.

Tento notebook je vybaven šesti reproduktorovými systémy, dotykovou lištou, senzorem Touch ID, trackpadem Force Touch a bezpečnostním čipem Apple T2.

Apple představuje 16palcový MacBook Pro

Pokud jde o porty, Apple tentokrát přidal čtyři Thunderbolt 3 (USB-C) a 3,5 mm konektor pro sluchátka. Protože se mohou rozloučit s USB HUBy kvůli zvýšení počtu USB portů na laptopech Apple, něco, co nepochybně ocení každý, kdo si je koupil. Budeme také mít připojení Wi-Fi (802.11ac) a Bluetooth 5.0 kompatibilní.

Dostupnost a cena 16palcového MacBooku Pro

16palcový MacBook Pro začíná na 2 399 USD, což je dnes kolem 2 179 EUR. Tento nový notebook je k dispozici ve dvou barvách: šedé a stříbrné.

Zdroj: Apple

Zdravím z hloubky bytů.