Apple představuje nový „levnější“ iPad pro studenty Nový 9,7palcový iPad je navržen pro použití ve třídě.

Apple představuje nový „levnější“ iPad pro studenty Nový 9,7palcový iPad je navržen pro použití ve třídě.

Během speciální akce věnované vzdělávání Apple Nový iPad navržený speciálně pro studenty. Tento nový model má 9,7palcový displej Retina a je kompatibilní s Apple Pencil, jako je iPad Pro.

8 MP hlavní fotoaparát, snímač otisků prstů Touch ID, baterie poskytující 10 hodin nepřetržitého provozu a Čip A10 Fusion, o kterém Apple tvrdí, že je výkonnější než většina notebooků.

Greg Joswiak, viceprezident společnosti Apple pro produktový marketing, ujistil, že „nejdostupnější iPad bude mít podporu pro náš nejkreativnější nástroj“ a dodal, že tato myšlenka je „zcela novým způsobem, jak ukázat, co se naučili“. “.

Nový iPad je stejně jako iPad Pro kompatibilní s Apple Pencil.

V prezentaci Apple zdůraznil, že: učitelé budou schopni vysvětlit přímo studentům prostřednictvím aplikací iWork, Potvrdilo se, že k tomu budou aktualizovány stránky, čísla a hlavní poznámky. Kromě toho budou učitelé moci spolupracovat s digitálními knihami, kde mohou zahrnovat fotografie, videa a poznámky Apple Pencil.

Cena a spuštění

Apple oznámil tento nový iPad jako „nejlevnější“ ze všech. To však bude platit pouze pro školy se speciálními slevami.

Cena nového 9,7palcového modelu bude stanovena na: 299 USD pro školy a 329 USD Pro širokou veřejnost. Lze si ji objednat v Apple Store od dnešního dne a školy, které to dělají, budou mít 200 GB bezplatného úložiště iCloud.