Apple představuje watchOS 2 se zajímavými novinkami

hodinky

„Příští příležitost změnit svět.“ Tak Tim Cook zahájil řeč o watchOS, novém operačním systému pro Apple Watch. A protože jsme již pokročili v iPhone News, Apple Watch budou mít nativní aplikace z watchOS 2. O těchto praktikách se ale toho málo řeklo. Místo toho jsme mluvili o malém, ale důležitém vývoji pro naše děti.

Fotografie ve sférách

Jeden nedostatek, kterému většina z nás nerozuměla, byla nemožnost umístit naše fotografie jako pozadí plochy pro Apple Watch. Na druhou stranu je to normální, protože mluvíme o první verzi operačního systému Apple Watch. Nyní můžete nejen umístit fotografii na pozadí smartphonu, ale také mít možnost zobrazit fotografie ve vašem albu. Pokud zvolíme tuto možnost, pokaždé, když zvedneme zápěstí, abychom viděli hodinky, uvidíme jinou fotografii.

Zrychlené koule

Další novinkou je, že watchOS 2 je sféra, kde můžeme vidět města v „reálném“ čase. Uvidíme animaci města, které jsme si vybrali v přesný čas, který ukazují hodiny. Zajímavější oblast než cokoli jiného, ​​ale tady to je. Mezi dostupná města patří New York, Londýn a Hongkong.

Komplikace třetích stran

Jednou z inovací, kterou vývojáři ocení, je to, že od watchOS mohou obsahovat malé widgety, které Apple již nazývá „Komplikace“. To znamená, že budeme mít mnohem více možností přizpůsobení v oblastech, které takové doplňky umožňují.

Cestování v čase

Byla nabídnuta možnost jako „stroj času“, udělejte mi licenci. S Time Travel můžeme převrátit digitální korunu a sledovat, co se děje po celý den. Uvidíme hodinky a události, které se objeví na našem zápěstí, a vrátíme se do aktuálního času stisknutím digitální korunky.

Noční režim

Jak vidíte na snímku obrazovky, tento noční režim způsobí, že naše Apple Watch s watchOS budou nočním stolkem, který máme nebo si přejeme. Když zazní alarm, boční tlačítko funguje jako „odložení“, tlačítko vypne hudbu nebo alarm.

Spojení

Doposud jsme potřebovali iPhone k přidání přátel do Apple Watch, což může být nepříjemné, pokud není poblíž. Díky watchOS je můžeme přidat přímo z našich zápěstí.

Byly přidány nové barvy pro kresby. Možná to není příliš důležité, ale je to něco, co dodá našim výkresům nový rozměr.

Z hlediska konektivity jsou důležitá nejnovější vylepšení, protože Apple Watch jsou nyní kompatibilní se zvukem FaceTime. Teď to bude opravdu užitečné.

Peněženka

Stejně jako již můžeme používat Apple Pay z našich Apple Watch, můžeme nyní používat novou digitální peněženku Apple, Peněženku, z našich zápěstí.

Zaznamenávejte hlasové poznámky

Proč je nepřidáš všude, Apple? Je zapotřebí malého vysvětlení, ale můžeme uložit hlasové poznámky, které se automaticky přenesou z vašeho zápěstí do našeho iPhone.

HomeKit

Loni v březnu jsme viděli, že Apple Watch jsou kompatibilní s HomeKit, ale s watchOS 2 můžeme ovládat všechna naše HomeKit zařízení z Apple Watch, ať jsme kdekoli. Můžeme dokonce uspořádat náš termostat z digitální koruny.

Fyzická aktivita

Budou také zprávy o naší fyzické aktivitě. Siri je chytřejší díky watchOS 2. Například můžeme říci, že chceme uběhnout určitou vzdálenost, a když to uděláme, dá nám to vědět. A teď, když dosáhneme cíle, uvidíme, že naše jméno je vyryto na odznaku, který jsme získali.