Apple se mýlí a musí to hned napravit

Nejnovější zprávy o tom, jak Apple nepovoluje streamování platforem videoher, vytváří velkou polemiku Mezi uživateli a umístění Apple se musí okamžitě změnit, jinak budou jeho uživatelé největšími poraženými.

Stadia nebo xCloud nebudou moci dosáhnout zařízení iOS, alespoň to, co Apple právě teď udržuje, protože porušují pravidla App Store. Podle společnosti Cupertino takové aplikace nemají v App Storu místoZ tohoto důvodu si uživatelé iPhonu nebo iPadu nemohou užít to, co mnozí popisují jako budoucnost videoher: streamování.

Nový koncept videoher

Něco, co většina lidí stále neví, i když některé služby tohoto typu již nějakou dobu fungují. Google Stadia nebo xCloud lze definovat jako „Netflix videoher“. Službu si sjednáváte za měsíční poplatek, což vám umožňuje přístup k omezenému katalogu videohier Můžete je přehrávat, aniž byste je museli stahovat do svého zařízení, protože vše probíhá prostřednictvím streamování. To znamená, že váš stroj je „malý“ důležitý, ke hraní potřebujete pouze dobré připojení k internetu a kompatibilní ovladač.

Srovnání s Netflix, HBO nebo Disney + jsou nevyhnutelná, i když někteří tvrdí, že nejsou stejní. Měsíční poplatek, omezený katalog, který se může časem měnit, připojení k internetu … a nic jiného. Apple nemá přístup do katalogu nabízeného streamovacími video platformami a uživateli. Platíte za Netflix a nejlepší filmy nebo televizní pořady na Netflixu se neobjeví v žebříčku nejlepších filmů nebo televizních pořadů na iTunes. Když si stáhnete aplikaci, neznáte katalog, který vám nabízí. Pouze v rozlišení 4K nebo FHD to může být pouze zvukový nebo stereofonní obsah Dolby Atmos. Apple nemůže zaručit spokojenost uživatelů s Netflixem, protože nekontroluje jeho obsah. Uživatel rozhodne, zda služba stojí za to nebo ne.

To vše platí i pro služby streamování hudby, a tak to Apple bez nejmenších problémů přijímá. Podle Apple se to však nevztahuje na sledování videoher. Apple se skrývá za pravidly obchodu s aplikacemi. vývojáři musí každou hru odeslat do obchodů s aplikacemi k individuální kontrole. Porovnáme-li to s Netflixem, je to, jako by společnost Apple požadovala, aby platforma odeslala každý film a seriál, aby jej Apple mohl zkontrolovat a pokračovat. Jsou takoví, kteří tvrdí, že jsou nesrovnatelní, nevidím důvod, proč by je nebylo možné srovnávat.

Pravidla by měla být změněna

Tato pravidla existují a v mnoha případech jsem první, kdo se ujistí, že pravidla jsou v souladu s nimi, ale existují i ​​chvíle, kdy je třeba pravidla změnit, aby se přizpůsobila nové době. Samozřejmě, když byly tyto standardy vytvořeny, taková platforma pro videohry ještě neexistovala.ani nebyli v myslích svých tvůrců. Zobecnění vysokorychlostního internetu a nasazení 5G sítí s nízkou latencí umožnilo tuto myšlenku streamování hry umožnit a Apple nemůže zůstat pozadu, spíše nemohou být pozadu uživatelé Apple.

Žádat společnosti, aby zveřejňovaly své hry samostatně, abyste je mohli zkontrolovat, je naprosto směšné, protože uživatelé tyto hry nevidí na grafice App Store. Když hledáte aplikaci v obchodě s aplikacemi, vidíte nejsledovanější sérii Netflix? Uživatel za službu platí a to, co si stáhne, je aplikace pro tuto službu. Apple musí požadovat, aby tato aplikace splňovala požadavky na kvalitu a soukromí, byla dokonale přizpůsobena různým zařízením a displejům a správně používala zdroje. Pokud zkušenost není dobrá nebo katalog není dostatečný, bude to uživatel, který si ji ocení a rozhodne, zda bude i nadále platit.

Projekt XCloud

Příklad toho, jak absurdní jsou tato pravidla Dostupnost aplikací, jako je PS4 Remote nebo Steam Link. Jsou to aplikace, které vám umožňují přístup k vašemu PS4 nebo PC a hraní na vašem zařízení iOS. PS4 Remote vám dokonce umožňuje hrát na dálku mimo místní síť. Jsou tyto hry v App Store? Objevují se v seznamu hitů? Zkontroloval Apple tyto hry před schválením aplikací? Odpověď je „ne“ na všechny otázky. Jak se liší od Stadia nebo xCloud? Zjevně existují rozdíly, ale nakonec je koncept podobný a nedostatek kontroly společnosti Apple je ve všech případech stejný.

Uživatelé, velcí poražení

Apple nám nabízí nejlepší zařízení, nejlepší obrazovky a kompatibilitu s nejlepšími řadiči. Omezuje to však náš přístup k nejlepším službám videoher. Apple Arcade je dobrá služba pro ty, kteří milují kvalitní videohry speciálně určené pro mobilní zařízení, ale zdaleka neuspokojují uživatele s více hráči, než chtějí, video konzoly na iPhonu nebo iPadu mohou hrát na jakémkoli zařízení. místo. Nepochybuji o tom, že Apple bude muset tato omezující pravidla opravit a změnit, protože Tentokrát jsme před mnoha nešťastnými uživateli, ne stížnostmi vývojářů a vytváří se příliš mnoho hluku.