Apple upravuje algoritmus App Store, aby snížil přítomnost aplikace ve výsledcích

Před několika měsíci několik vývojářských společností se sídlem v Cupertinu, zneužít něčí pozici a nad další výsledky představujeme různé aplikace, které nejsou nainstalovány místně na různých zařízeních spravovaných systémem iOS, které nám zpřístupňuje a vydává každý rok.

Apple popřel, že by tomu tak bylo, protože všechny jeho aplikace jsou zdarma. uživatelé stahují naprosto nic Místo jiných dostupných alternativ někteří zaplatili, tak se zeptejte. Zdá se však, že provedli změny ve vyhledávacím algoritmu, jak potvrdil Phil Schiller v New York Times.

Podle Phil Schillera Apple změnil algoritmus App Store tak, aby se aplikace sotva objevily v počátečních výsledcích vyhledávání, Bez ohledu na to, co hledáte.

Pokud hledáte slovo hudba, nejenže nám zobrazí aplikaci Apple Music Apple, ale také nám ukáže až 7 dalších aplikací (nepočítáme-li ty od Apple) 10 nejlepších výsledků vyhledávání. Před změnou vyhledávacího algoritmu by se při provádění tohoto vyhledávání kromě aplikací Apple Music, GarageBand, iTunes Remote Music Memos, iMovie a dokonce i klipy objevily na nejvyšších pozicích.

Tento proces ovlivňuje aplikace třetích stran, jako je Spotify, Tidal … protože vaše viditelnost se výrazně snížila podle aplikací má málo společného s hledanými výrazy.

Podle společnosti Apple je provoz vyhledávače způsoben jednou z jeho funkcí. aplikace od stejného vývojáře jsou někdy seskupenyi když mají málo společného s hledáním.

Tato funkce může být užitečná ve velmi specifických situacích, například když hledáme kancelář, aplikace, které nám nabízejí Microsoft a Uživatel pravděpodobně uvažuje o stažení také.