Apple v posledním čtvrtletí prodal 75 milionů iPhonů

Apple v posledním čtvrtletí prodal 75 milionů iPhonů

apple-store-830x411

Analytici, kteří informují o fungování společnosti Apple na základě statistik, už nějakou dobu nebyli tak efektivní jako dřív. Vzhledem k tomu, že Apple vstoupil na čínský trh, Čísla, která tito analytici oznámili, jsou daleko od reality. Mnoho analytiků potvrdilo, že ve dnech před představením výsledků odpovídajících poslednímu čtvrtletí roku 2015 mohl Apple snížit počet prodejů svého vlajkového zařízení, některé jsme ve skutečnosti vydali na iPhonu Actualidad. Bylo konstatováno, že rychlost produkce tohoto zařízení poklesla.

Nic nemůže být víc než fakta. Včera v noci se Apple držel svého jmenování a oznámil údaje o prodeji iPhonu, iPadu a Macu a opět odložil údaje o prodeji Apple Watch. V posledním čtvrtletí roku Apple dokáže vydat 74,7 milionu iPhonů, 16,1 milionu iPadů a 5,3 milionu počítačů Mac. Společnost Apple opět překonala rekordy prodeje své vlajkové lodi a shodovala se s údaji o prodeji v předchozím čtvrtletí. Ale když už mluvíme o iPadu, toto zařízení stále nezvedá hlavu, nejen iPad, ale všechna tabletová zařízení na trhu. Cyklus obnovy tohoto zařízení na 3 až 4 roky znamená, že se prodává stále méně.

Ve stejném období loňského roku přinesl Apple na trh jen něco málo přes 21 milionů iPadů. letos toto číslo kleslo na něco málo přes 16 milionů, Vzhledem k tomu, že Apple každoročně přestává iPad obnovovat a prodlužuje obnovovací cyklus alespoň na rok a půl, je to o pět milionů méně ročně. I přes rekordní čísla to tato čísla odrážejí Apple nerostl tolik jako v předchozích letechIPhone se chystá dosáhnout stropu a od nynějška tato čísla naznačují, že to zůstane, aniž by představila velkolepý růst a počty posledních let.

Pokud mluvíme o počítačích Mac, vidíme to stagnovaly také údaje o prodejiVe srovnání se stejným obdobím loňského roku, kdy společnost se sídlem v Cupertinu prodala v tomto čtvrtletí 5,1 milionu počítačů Mac, došlo k malému nezdaru.