Apple Watch dostává švýcarské hodinky do potíží

Když byly vydány Apple Watch, ať už to bylo poprvé (září 2014), nebo podruhé (březen 2015), někteří analytici uvedli, že dostanou klasické hodinky do problémů, konkrétněji Švýcarské hodinky. Mnozí z nás byli ti, kdo nám dali ruce na hlavu, protože se zdálo, že jsou neporovnatelnými položkami, ale zdá se, že konečná finanční rovnováha souhlasí s těmi, kteří předpovídají potíže s tradičními hodinkami. A švýcarský hodinářský průmysl zaznamenal prodeje 8,5% pokles ve srovnání s předchozím čtvrtletím.

Podle analytiků tento pokles vznikl v Asii a rozšíří se na další trhy, kde by nejen švýcarští hodináři, ale všichni tradiční hodináři měli upozornit. Myslím, a když se podívám na čísla výrobců musí vědět, jak se regenerovat nebo ve scénáři jako ten s Blackberry, který představil svůj první smartphone se systémem Android, ale už může být pozdě.

Pokles si začal všímat zhruba v květnu, kdy se Apple Watch začaly prodávat. V pátém měsíci roku 2015 poklesly tržby o 9,9%, ale Červen dosahuje 10%. Třetí čtvrtletí roku 2015 je nejhorším čtvrtletím od roku 2009. Analytici však také tvrdí, že tradiční hodinky letos v Asii utrpí „smrtelnou nemoc“.

Zprávy o nejvíce postižených hodinách střední třídaKlesá o 14,5% a ceny se pohybují od 200 do 500 franků (184,56 EUR a 461,40 EUR). Tyto ceny odpovídají některým modelům Apple Watch Sport. Stručně řečeno, pokud jsou Apple Watch zodpovědné za pokles prodeje švýcarských hodinek, jedná se o nejlevnější verzi. Obecně platí, že pokud jde o luxusní model, zákazníci budou i nadále upřednostňovat klasické hodinky. V tomto smyslu alespoň převládá duševní zdraví.