Apple Watch fungují pouze se schválenými nabíječkami

Appel Watch je již dlouho známo, že pro nabíjení používá standard Qi, ale čtěte dále, než tleská rozhodnutí společnosti konečně přijmout standard pro nabíjení svých zařízení, protože i když vypadá, jak vypadá. K nabíjení Apple Watch nebudete moci používat nabíječky QiProtože Apple tuto technologii změnil, mnoho (a levných) nabíječek na internetu nemůže s vašimi drahocennými hodinkami fungovat.

Standard Qi se objevil už dávno a byl vyvinut společností Wireless Power Consortium pro dálkový indukční přenos elektřiny (až 4 cm). Skládá se z vysílače s nabíjecí základnou a přijímače se zařízením k nabíjení. Toto konsorcium pro bezdrátové napájení netvoří společnost Apple, ale výrobci jako Asus, HTC, Huawei, LG Electronics, Motorola Mobility, Nokia, Samsung a Sony. Zpráva, že nabíječka Apple Watch využívá tuto technologii, byla tedy překvapivá. Konsorcium tuto skutečnost potvrdilo:

Nabíječka, která obsahuje Apple Watch, používá standard Qi, ale značka neusnadnila testy interoperability. Věříme, že používají systémovou verzi 1.1.2, ale software byl změněn tak, aby nepracoval s žádným jiným instalačním programem.

Úroveň Apple Watch byla změněnapopírá jakékoli nabíjecí připojení z neoficiální nabíječky. Nabíječka hodinek Apple ve skutečnosti pracuje s dalšími zařízeními kompatibilními se standardem Qi, která tuto skutečnost potvrzují. V tuto chvíli nikoho nepřekvapuje, že Apple jedná tímto způsobem a nutí výrobce příslušenství svých zařízení, aby prošli certifikací kompatibility s iPhone, iPad, iPod nebo Apple Watch.