Apple Watch vs. Android Wear. 12 exkluzivních funkcí Apple Watch

Konkurence, které Apple Watch čelí od 24. dubna, bude důležitá. Bude mít také smartwatch Android Wear, který si osvojilo mnoho výrobců, například jeho největší nepřítel Google, Samsung a LG. Abychom vysvětlili, proč se společnost Manzanita v této válce ujme vedení, přezkoumáme dvanáct funkcí Apple Watch, které nejsou k dispozici v modelu Google.

Hovory z hodinek

hovory

Díky reproduktoru a mikrofonu integrovaným do Apple Watch si můžeme užít jednu z velkých atrakcí tohoto zařízení. Uživatelé chytrých hodinek Apple z nich mohou volat i přijímat. Samozřejmě je zřejmým požadavkem, že Apple Watch musí být spárovány s iPhone, ale totéž platí pro většinu funkcí zařízení.

Posílejte výkresy dalším uživatelům Apple Watch

kresby

Pokud jste jedním z těch, kteří rádi posílají kresby svým kontaktům a baví se s nimi, nebojte se, nebudeme vás jen cenzurovat, dáme vám k tomu nástroj. Tato funkce pravděpodobně není pro žádného uživatele nutnou věcí, ale tato možnost si jistě najde svou roli v komunikaci mezi zařízeními. Jedná se o bod, který vyjadřuje význam, který společnost Apple přikládá hodinkám jako sociální a komunikační nástroj.

Dotyková obrazovka pro navigaci v rozhraní + digitální korunka

Kromě dotykové obrazovky nabízí digitální koruna hodinkám Apple Watch oproti svým konkurentům další výhodu. Tato koruna, která se používá k nastavení času v tradičních hodinkách, se používá k posouvání nebo přiblížení na Apple Watch, podobně jako při použití klikacího kolečka na iPodu. Jedná se o jednu z nejvýznamnějších vlastností hodinek.

Sdílejte svůj tep s ostatními uživateli Apple Watch

Tlukot srdce

Tato funkce je jako na výkresech. Není to něco nezbytného pro žádného uživatele, když se rozhoduje mezi jedním a druhým, ale je to další z těch detailů, které dělají zařízení Apple speciální a odlišují je od konkurence.

WiFi připojení

Připojení Wi-Fi je dnes v každém technologickém zařízení považováno za přirozené, ale pokud jde o Apple Watch, je to jedna z jeho vynikajících funkcí. Protože na rozdíl od svých konkurentů jsou Apple Watch jediným zařízením, které se k telefonu může připojit přes stejnou síť Wi-Fi. Zatímco ostatní se připojují pouze přes Bluetooth, Apple jde ještě dále.

Posílejte dotyky nebo vibrace ostatním uživatelům Apple Watch

vibrace

Tato funkce je jednou z „zbytečných“. Vlastně mohu říci, že to může být zajímavá vlastnost. Podobně jako klepnutí na Facebooku, ale s vašimi hodinkami a vibracemi. Například: Jak byste informovali osobu, která na vás čeká, aby věděla, že už jste tady, abyste si vyzvedli auto? Ano, přesně tak, jak si myslíte: vyslání vibrací do hodinek.

Přizpůsobení obrazovky

přizpůsobitelné pro zobrazení

Obrazovku Android Wear lze změnit relativně snadno, ale můžeme změnit a přidat různé informace (čas, časovač, data …) na Apple Watch a dát obrazovce větší dynamiku. Apple pro jednou předčil Android v přizpůsobení.

Platby NFC

platby NFC

Apple Pay se chystá přistát na našich zařízeních a my můžeme platit v obchodech přes hodinky pouhým přiblížením zařízení kupujícímu.

Tlak na obrazovce

Apple umístil na hodinky senzor, který snímá stupeň tlaku, kterým na obrazovku působíme prstem. To nám umožňuje provádět různé akce s různým stupněm tlaku. Stejný senzor na trackpadu nového 12palcového MacBooku Retina byl integrován do každého nového produktu, který byl nedávno představen a od nynějška bude pravděpodobně představen i Apple.

Pošlete animované emotikony jako odpověď

odpovězte na prohlášení

Výrazy jsou dnes důležitou součástí sociální komunikace. Pokud chcete po přijetí zprávy rychle odeslat odpověď, můžete tak učinit pomocí této funkce.

Pomocí hodin otevřete hotelový pokoj

virtuální přepínač

Apple pravděpodobně vzal svět NFC trochu pozdě, ale dělá hodně pro kompenzaci ztraceného času. Nabízí také virtuální přepínače s Apple Watch. Přineste hodiny ke dveřím hotelového pokoje a nechte je otevřené. Už to není sen, ale realita.

Odeslat hlasovou zprávu

Uživatelé Apple Watch mohou posílat zvukové klipy pouhými několika klepnutími na obrazovku. Toto je jedna z nejužitečnějších funkcí nových Apple Watch.