contador de visitas gratis Skip to content

AssistiveTouch: Co to je a jak to funguje na iPhonu a iPadu?

Zařízení IOS jsou obecně velmi robustní a odolná. Malá péče o ně může bez problémů trvat několik let, ale jedna věc, která s odstupem času často selže, je tlačítko Domů kvůli jeho neustálému používání. Pokud na svém iPhonu nebo iPadu nechcete změnit tlačítko Domů, jednou z možností, kterou máte, je použít AssistiveTouch..

AssistiveTouch je virtuální tlačítko Domů, které nabízí mnoho možností a nelze jej použít, pouze pokud je fyzické tlačítko poškozené. Existuje mnoho lidí, kteří ji aktivují a používají ji pro pohodlí a vyhnout se mýtným za další používání tlačítka Domů.

Pomocný dotek.

Ale už se nebavíme a řekneme vám to Co je AssistitveTouch, jaké možnosti nabízí a jak jej používat?. Pojďme tam!

Jak mohu použít AssistiveTouch na iPhone nebo iPad?

Jak jsme řekli před několika minutami AssistiveTouch je virtuální tlačítko, které se zobrazí na obrazovce vašeho zařízení iOS. a toto uživateli poskytuje funkce tlačítek. K aktivaci stačí přejít na: Nastavení – Obecné – Přístupnost Zadejte AssistiveTouch na svém iPhonu nebo iPadu a jednou tam.

Pomocný dotek.

V tomto okamžiku nemůžete jen povolit AssistiveTouch, můžete také přizpůsobit horní nabídku a dokonce vytvářet nová gesta Můžete aktivovat z oblíbených položek nabídky.

Pomocný dotek.

Pokud nechcete, aby byla stále aktivníale můžete jít v určitých časech Nastavení – Obecné – Usnadnění – Rychlá funkce a přiřaďte „klikněte třikrát na tlačítko Start:“ pro AssitiveTouch. Tímto způsobem tři stisknutí tlačítka Domů velmi pohodlně povolí nebo zakáže AssistiveTouch.

Stisknutím AssistiveTouch otevře se malé okno s různými možnostmi Chcete-li použít tlačítko Domů, aktivujte Siri, Control Center nebo Notification Center. Na druhou stranu, pokud kliknete na možnost Zařízení, můžete snížit hlasitost, zabránit otáčení obrazovky, pořídit snímek obrazovky a mnoho dalšího.

Pomocný dotek.

Jak sám vidíš, AssistiveTouch nabízí mnoho možností a je jednou z nejlepších funkcí přístupnosti dostupných v systému iOSpro iPhone i iPad. Kromě toho nabízí uživateli více funkcí než samotné tlačítko Domů, takže je velmi užitečné.

Znali jste AssistiveTouch? Obvykle ho používáte na svém iOS zařízení?