Asus Tinker Board, druh Raspberry Pi pro umělou inteligenci

V současné době na trhu miniPC / základních desek najdeme velké množství různých modelů, které tvoří kompletní PC, ale většina lidí je většinou jen Raspberry Pi.

Ačkoli je Asus poslední společností, která vydala novou desku podobnou Raspberry Pi, je toto spuštění společným podnikem této společnosti se společností Google. Je to nepochybně zajímavé, protože vyhledávací gigant je na první pohled daleko od tohoto segmentu trhu.

Výsledným produktem je tento „svazek“ společností. Tinker Board. Tento název však neodkazuje na konkrétní vzor, ​​je to kompletní řada vývoje. Zatím jsme v rámci tohoto typu zařízení našli dva modely: Tinker Edge T Y Tinker Edge R..

Asus Tinker BoardAsus Tinker Board
Asus Tinker BoardAsus Tinker Board

První je založen na jednočipovém systému NXP i.MX8M a druhý na Rockchip RK3399 Pro. Ano, oficiálně je špatné nazývat obě zařízení jednodeskovými počítači, ale o to nejde.

Nejvýraznější věcí na těchto nových produktech a hlavním důvodem, proč je společnost Google zapojena do procesu vývoje, je přítomnost dalších vlastních procesorů. V případě Tinker Edge T mluvíme o čipu Edge TPUzrychluje práci s knihovnou TensorFlow Lite.A Tinker Edge R. Má NPU pro strojové učení v rozlišení 4K. To znamená, že oba „jednodeskové počítače“ jsou navrženy nebo vyvinuty pro práci s aplikacemi AI.

Sada portů pro modely je podobná. JE Tinker Edge T zatímco má dvojici USB 3.0 a jeden port USB-C, RJ45 a HDMI Tinker Edge R. Má stejné porty, ale přidává třetí port USB 3.0. Lze také pozorovat přítomnost aktivního chladicího systému.

JE Tinker Edge T a Tinker Edge R. V prodeji budou od 20. listopadu.

Zdroj: Asus | AnandTech

Zdravím z hloubky bytů.