Automatické přidávání titulků do Plexu

Příchod Plexu do Apple TV byl revolucí pro ty z nás, kteří se museli uchýlit k jiným alternativním metodám sledování naší multimediální knihovny v televizi. S aplikací, kterou již máme v App Store nové 4. generace Apple TV, nemůže být jednodušší pohodlně sledovat naše oblíbené filmy a seriály z pohovky v obývacím pokoji. Ale nejen skvělé detaily, obálky, herci, shrnutí a dokonce i ukázky filmů, ale také naše knihovna. Umožňuje nám přidat zajímavé funkce, jako je automatické stahování titulků pro televizní pořady a filmy mít možnost si je užít v původní podobě v naprostém pohodlí. Krok za krokem vysvětlíme, jak na to.

Vytvořte si účet na OpenSubtitles.org

Toto je první krok, stojí vás to jen pár sekund a je zdarma. Přejděte na www.opensubtitles.org a vytvořte si bezplatný účet Použijeme to pro Plex ke stažení titulků z této stránky. Jakmile to provedete, můžete přejít k dalšímu kroku.

Povolte v Plexu plugin OpenSubtitles

Upřímně řečeno Ve vašem počítači musí být nainstalována aplikace Plex Media Server a svou multimediální knihovnu jste již přidali, je to docela jednoduché. Umožněte Plexu stáhnout veškerý obsah z internetu (obálky, tituly, herce…), opravit případné nesprávné asociace a pokračovat v postupu přidávání titulků, když je vaše knihovna v dokonalém stavu.

Plex-Subtitulos-03

Otevřete „Media Manager“ v Plexu a klikněte na ozubené kolo vlevo (šipka), poté vyberte „Nastavení“ a v části „Server> Agenti“ vyberte „TV seriál> TVDB“, Povolte zaškrtnutím možnosti «OpenSubtitles.org». Klikněte na tři vodorovné čáry nalevo od Openubtitles a umístěte je na první pozici seznamu. Nyní klikněte na ozubené kolo vpravo.

Plex-Subtitulos-04

Dále budete muset zadat své přístupové údaje k účtu, který jste vytvořili v prvním kroku. Vyberte titulky pro tento výukový program a vyberte titulky, které chcete stáhnout automaticky. Ke stažení máte až tři titulky, i když nemusíte vybrat všechny tři.

Plex-Subtitulos-05

Když je vše správně nakonfigurováno, klikněte na Uložit a zavřete prohlížeč. Znovu otevřete „Správce médií“ a aktualizujte obsah knihovny. V závislosti na velikosti knihovny může stahování všech titulků trvat déle nebo méně času. Pokud to chcete udělat i pro filmy, opakujte stejné kroky v nabídce „Filmy“.

Už nemusíte hledat na webových stránkách, abyste si mohli stáhnout titulky nebo je přejmenovat, aby odpovídaly videosouboru, nebo je přidávat do své knihovny. Plex se o to vše postará za vás a můžete si je prohlédnout také na svém iPhonu, iPadu nebo Apple TV. Žádný problém. Luxusní pro milovníky série v původním znění.