Bitcoin Miners Írán po dohodě …

Pod tlakem vlády USA uzavřel Írán s Čínou bezprecedentní dohodu a těžaři bitcoinů již nově uzavřené vazby využívají.

Peking a Teherán ohlásily jednu z nejdůležitějších dvoustranných dohod poslední doby. V rámci iniciativy „Jeden pás, jedna cesta“ získá Írán investice v hodnotě více než 400 miliard USD, zejména v ropném odvětví a instalaci sítí 5G.

Těžaři bitcoinů, čínští hlasatelé

Ale první, kdo dorazil na Střední východ, byli talentovaní těžaři bitcoinů, nikoli Huawei s jeho 5G nebo China National Petroleum Corporation. Íránci již věděli o Ebangu, Bitmainu a MicroBT, protože těžební stroje zaplavily zemi po finančních sankcích USA vůči Teheránu.

Pokud sledujete náš telegram, víte, že před necelým měsícem íránská vláda povolila zřízení těžebních farem v zařízeních na výrobu energie. Pro srovnání by to bylo, jako by brazilská vláda dala povolení Itaipu, Sobradinho a Angra dos Reis k založení bitcoinových těžařů.

A Číňané byli první, kdo z této vyhlášky těžil. Těžařská skupina Lubian se rozhodla etablovat a dnes provozuje největší íránskou těžební farmu s významnými vládními pobídkami.

“Máme vlastní kanály pro celní odbavení, protože máme zkušenosti se založením logistické společnosti.” A v Íránu máme dobré místní zdroje a dobré vztahy s ministerstvem energetiky, ministerstvem zahraničí a dokonce s íránskou armádou, “řekl Liu Ping, generální ředitel společnosti Lubian.

S energetickými náklady nižšími než 0,006 kilowatthodin má velkou výhodu oproti jiným těžebním centrům, jako je Teherán, USA a některá evropská místa. Země je však stále pouze šestá v pořadí generovaných hodnot hash rate, což představuje pouze 3,82% těžební síly sítě.

To se ale brzy změní a pokud to bude záviset na čínských těžařích, veškerá íránská energie půjde na ochranu největší kryptoměny na planetě.

“Ve srovnání s tradičními průmyslovými odvětvími je těžba kryptoměn výnosným obchodem,” uzavřel Liu Ping.

Získejte nejdůležitější zprávy z Telegram Cointimes Market přímo do svého mobilního telefonu bez nákladů.