Bitter Sweet Keynote: Apple Watch není hromadný produkt

Vždy jsme to věděli Apple a levné produkty jsou nekompatibilní pojmyPokud je přidáte do stejné věty, dojde k chybě počítače a vynutí restartování. To se stalo a bude i nadále, ale měl jsem dobrý pocit z toho, jak dnešní keynote začala.

Oznámení Pokles cen Apple TV bylo prvním znamením, pak přišel nový MacBook, který můžete víceméně milovat, ale umělecké dílo pro strojírenský svět. Ačkoli je jeho cena kompatibilní s Apple, nevypadá bláznivě pro všechno, co za sebou nabízí, ale Apple Watch mi připomněly stejnou situaci, jakou jsem zažil při vydání iPhone 5c: lhostejnost.

Nikdy jsem nebyl dobrým přítelem nositelných zařízení připojených k mobilu, pokud máte po ruce a často dostáváte oznámení, pochopíte, o čem mluvím, i když to není relevantní. I tak, Opravdu jsem chtěl vyzkoušet domácí verzi Apple Watch Ale poté, co jsem viděl dnešní hlavní projev, je mi jasné, že tyto hodinky nejsou hromadným výrobkem.

Hodinky se mi opravdu líbí jako produkt. Integrace s iPhone má velký potenciál být využíván, ale za jakou cenu? 400 $ za sportovní verzi pro muže je dost na zamyšlení, ale když změníme verze s různými řemínky, cena exponenciálně stoupne na 17 000 $, ano, až na 17 000 $.

Zlatý tisk se může pokusit prodat exkluzivitu, takže tam cenu nezpochybňuji. Výhradnost stojí za to, co jsou lidé ochotni zaplatit A právě z tohoto důvodu existují značky Ferraris, Hublots a další značky, které to prodávají, jedná se o exkluzivní a kvalitní produkt.

Problém je Chybí Apple Watch jako hodiny a nástroj. Váš design se vám bude líbit více či méně, vaše náramky mohou stát více či méně, ale pokud se zaměříme na jeho roli hodinek, dává mi to právě teď hořkosladkou chuť. Jeho 18hodinová samostatnost je nedostatečná a jeho neschopnost ponořit se do vody z něj dělá delikátní produkt, který zapomíná, že jej nosíme na zápěstí, vyžaduje neustálou, každodenní a neustálou pozornost.

Pak je tu otázka stárnutí. Čas bude plynout a stejně jako všechny technologické produkty, Přijde den, kdy to bude zastaralévydrží pouze 14 hodin, protože se nabíjíme denně, protože vaše malá baterie ztratila svoji kapacitu a již nevydrží 18 hodin. Přijde den, kdy se přestane aktualizovat, a nakonec den, kdy bude zcela zbytečný, protože již nebude zapnutý, nás donutí vyměnit baterii za novou za předpokladu, že nemusí procházet a opouštět Apple Store. Nákup nového je výhodnější.

To je pro iPhone, MacBook, iPad, vím, ale jsou to hodinky a bez ohledu na to, jak chytré, je třeba splnit minima. Může to být konformní, ale pokud jedete na víkendový výlet a zapomenete na nabíječku Apple Watch, je to zcela zbytečné příslušenství na zápěstí, takže i když se vám verze líbí, mluvíme o minimálně 400 $. U ocelového náramku je toto číslo 1 000 $.

Nemám žádný podíl v Apple, takže úspěch nebo neúspěch Apple Watch na mě nemá vliv, ale vPo vydání iPhone 5c mám tento pocit znovu. Jedná se o dobrý produkt se spoustou potenciálu, ale vzhledem k ceně nebo lepší hodnotě a hodnotě za peníze to nebude hromadný produkt. Jako by Apple nikdy neměl v úmyslu, aby se to stalo, a to pro mě není nic jiného než záchvat vzteku. Možná miluji hodinky a podnikání za většinou z nich, jsou levnější než Apple Watch a lze je zdědit svým vnoučatům.

V tuto chvíli doufám Kompatibilita Android Wear s iOS bude brzy k dispozici Protože je pro mě zajímavější mít hodinky velikosti Moto 360 za 200 eur.

Co myslíš? Myslíte si, že Apple Watch budou úspěšné, nebo jejich cena bude znamenat nové selhání?