Brad Smith: Microsoft, "na špatné straně historie"…

Prezident Microsoftu Brad Smith připustil, že společnost je „na špatné straně historie“, pokud jde o software s otevřeným zdrojovým kódem.

Redmond má obtížné vztahy se softwarem s otevřeným zdrojovým kódem, zejména s Linuxem. V roce 2001 popsal bývalý generální ředitel společnosti Microsoft Steve Ballmer Linux jako „rakovinu, která lpí na všem, čeho se dotýká, pokud jde o duševní vlastnictví.“

Microsoft dnes zaujímá velmi odlišný přístup k open source. Ve skutečnosti je společnost v současnosti největším přispěvatelem do projektů open source na světě.

“Microsoft byl na špatné straně historie, když na přelomu století explodoval open source, a to mohu říci osobně,” řekl Smith při nedávném incidentu MIT.

Open source je nyní nedílnou součástí strategie společnosti Microsoft. V posledních letech má Redmond původní stroj JavaScript pro open source PowerShell, Visual Studio Code a Microsoft Edge.

Samotný Microsoft Edge je příkladem přechodu společnosti na open source s nedávným přechodem na používání Chromium (nekritický krok).

Redmond dokonce přijal Linux, pokud plánuje dodávat úplné jádro v aktualizaci Windows 10, která bude vydána později tento měsíc. Partnerství se společností Canonical přináší také Ubuntu na Windows 10.

Dnešní Microsoft se velmi liší od doby, kdy byl Linux označován jako rakovina, a je zajímavé slyšet, že Smith, který je v Redmondu více než 25 let, připustil, že společnost se zpočátku mýlila, ale od té doby přiznala. Stal se jedním z největších příznivců. otevřený zdroj.

Celý rozhovor se Smithem si můžete prohlédnout zde.

(Obrazový kredit: Brad Smith pro Web Summit licencován pod CC BY 2.0)

Chcete slyšet od lídrů oboru diskutovat o podobných tématech? Zúčastněte se 5G Expo, IoT Tech Expo, Blockchain Expo, AI & Big Data Expo a Cyber ​​Security & Cloud Expo World Series s akcemi, které se budou konat v Silicon Valley, Londýně a Amsterdamu. Štítky: Brad Smith, Featured, Linux, Microsoft, Open Source, Software, Windows