Budoucí konkurent společnosti Apple Pay CurrentC odkládá spuštění znovu

Budoucností jsou mobilní platby. Apple to ví, a proto v roce 2014 spustila Apple Pay. Jako téměř vždy společnost Cupertino nebyla první, která spustila tuto službu, ale učinila ji trendy a nyní můžete platit také pomocí Android Pay a Samsung Pay (mimochodem původní názvy). Další mobilní platební systém k dosažení AktuálníC, Dokonce jeho spuštění je opět odloženo.

Generální ředitel společnosti MCX, která stojí za společností CurrentC, uvádí, že se rozhodli zaměřit na další aspekty svého podnikání, například na spolupráci s finančními institucemi, která umožní a rozšíří řešení mobilních plateb. Z jeho slov můžeme pochopit, že CurrentC stále nemá potřebnou podporu, aby mohl být mobilním platebním systémem, který by mohl zajímat uživatele (a Apple Pay k dispozici pouze v malém počtu zemí).

CurrentC ještě není připraven ke spuštění

V rámci přechodu společnost MCX zpozdí celonárodní zavedení aplikace CurrentC. Jak MCX opakovaně řekl, prostor mobilních plateb se teprve začíná formovat – je to ještě brzy ve velmi dlouhé hře. Majitelé členů MCX jsou odhodláni do budoucna.

Abych byl upřímný, rozumím tomu, co MCX udělá s CurrentC, a je mi dobře. Jak se říká, že jsme stále datum zahájení mobilní platby a stojí za to zajistit, aby služba stála za to. Apple spustil Apple Pay a ano, funguje a zavádí se v mnoha finančních institucích, ale země jako Španělsko stále čekají na službu, která byla představena téměř před dvěma lety.

Není to poprvé, co CurrentC odložil spuštění. Generální ředitel společnosti dokonce připustil, že plánují spuštění mobilního platebního systému v roce 2015, ale my jsme již v květnu, ještě jsme nespustili, a čelíme novému zpoždění.