CEO Telegramu zpochybňuje bezpečnost WhatsApp

Co se děje Je to jedna z nejpopulárnějších aplikací současnosti, nástroj, který miliony lidí denně používají k vedení konverzací, a již se stal rutinou pro každého. Mnoho uživatelů oběti některých velkých nedostatků v ochraně soukromí Chyby, které chce Facebook vyřešit jednou provždy. Samozřejmě to nevypadá, že je každý přesvědčen.

CEO telegramu Pavel Durovuvedl v rozhovoru, že by se necítil v bezpečí pomocí WhatsApp jako své hlavní aplikace pro zasílání zpráv. Na oficiálním blogu samotné společnosti, která cestuje po celém světě, „Proč WhatsApp nikdy nebude v bezpečí? Řekneme vám všechny podrobnosti.

Telegram ostře kritizuje bezpečnost WhatsApp

Ochrana osobních údajů se za posledních několik let stala jedním z hlavních trhlin na Facebooku. Selhání zabezpečení sužovalo Zuckerbergský konglomerát a zasadilo satelitní rány tvrdou ránu. Mezi nimi najdeme WhatsApp. A jen před několika dny jsme se zmínili o závažné poruše, která by mohla přinést malware do vašeho zařízení, pokud jste neaktualizovali na nejnovější verzi aplikace. Tak, CEO Telegramu se chopil příležitosti porazit svého největšího rivala v rozhovoru, kde nic nezůstane v potrubí.

Durov nepodcenil jeho slova, když došlo na srovnání bezpečnosti jeho aplikace s bezpečností WhatsApp, a aplikace na Facebooku také neudělala dobře. Nejprve to interpretujte Telegram je otevřený zdroj, Když ne WhatsApp. Tímto způsobem se kód stává mnohem nepochopitelnějším i pro každého odborníka na kybernetickou bezpečnost. “WhatsApp záměrně zakóduje binární soubory svých aplikací, aby do nich nikdo nemohl hlouběji pronikat,” říká Durov. Ale to není vše, podnikatel nadále tvrdě „zasahuje“ své soupeře, což naznačuje, že by to Facebook mohl mít. zadní vrátka ve vašem kódu. Durovovo tvrzení, že FBI vycházelo z důkazů předložených proti Zuckerbergovi a jeho společnostem. Jediným důvodem, který pro tento druh služby vidíte, je samozřejmě boj proti terorismu.

Podle generálního ředitele Telegram byl v oblasti bezpečnosti vždy lépe připraven. Nejlepším důkazem toho je, že za šest let, kdy byla aplikace spuštěna, nedošlo k žádným závažným chybám. I když je počet uživatelů WhatsApp mnohem vyšší, přináší to také větší rizika. Zatímco Durov nezapomíná na údajné případy plagiátorství, dodal, že byli průkopníky v některých svých funkcích. „WhatsApp kopíruje i ty nejmenší detaily.“ Válka mezi WhatsApp a Telegramem tu vždy byla, jediným rozdílem je, že nyní začíná být trochu agresivnější. Existuje stále více uživatelů aplikace Durov, což je síla, která jim umožňuje ostře mluvit a kritizovat svého konečného rivala.

Zdroj | Telegram