Čest 8: Nejběžnější problémy a jejich řešení

Honor 8, který byl vydán v září 2016, se během několika měsíců stal jedním z oblíbených uživatelů smartphonů se systémem Android. Se všemi svými vlastnostmi však vlajková loď mladého čínského výrobce není bez problémů. V tomto článku jsme shromáždili všechna tato řešení a řešení, abychom je mohli rychle vyřešit.

Čest 8: Čtečka otisků prstů nefunguje

Honor 8 má na zadní straně terminálu velmi efektivní čtečku otisků prstů. Ten druhý však nemusí někdy fungovat. Můžete to zkusit překonfigurovat tak, že přejdete do nastavení ve správě otisků prstů.

Pokud se nabídka Identifikovat pomocí otisku prstu v nastavení neobjeví, navrhuji obnovit smartphone (Pokročilé nastavení> Zálohování a obnovení> Obnovit tovární nastavení). Pokud problém přetrvává, doporučuji požádat SAV o výměnu terminálu, protože se jedná pravděpodobně o hardwarový problém.

Vyskytly se problémy se snímačem otisků prstů? © NextPit

Honor 8: Tlačítko „smart“ již nefunguje

Stejně jako předchozí model má Honor 8 chytré tlačítko. Pokud se v Honor 7 značka rozhodla umístit jej na levou stranu telefonu, u Honor 8 je to jiné. Funkce inteligentního tlačítka je integrována přímo do čtečky otisků prstů. Některé funkce tlačítek bohužel po obnovení továrního nastavení již nemusí fungovat. Ve většině případů se jedná o drobnou softwarovou chybu.

Toto tlačítko bude nutné překonfigurovat později. Existuje několik způsobů, jak toho dosáhnout:

  • Chytrá asistence> chytré tlačítko

Chytré tlačítko někdy dokáže svou práci. © NextPit

  • ID otisku prstu> Gesta> Zobrazit panel oznámení

Musí být povolena obrazovka oznamovacího panelu. © NextPit

Honor 8: oznámení se nezobrazují

Uživatelé Huawei a Honor již o problémech s oznámeními vědí. Ve skutečnosti z důvodu úspory energie systém bez našeho svolení vypne služby běžící na pozadí. Jaké jsou důsledky? Tato oznámení se nezobrazují. Android Nougat, který by měl brzy dorazit, by musel problém vyřešit, jak jsme viděli dříve u Huawei Mate 9. Během čekání na aktualizaci přejděte do správy aplikací telefonu> Chráněné aplikace a vyberte požadovanou aplikaci. Dostávejte oznámení, i když je obrazovka vypnutá.

androidpit honor 8 problém 4

Můžete si vybrat aplikace, pro které chcete dostávat oznámení © NextPit

Pokud problém přetrvává, přejděte do části Nastavení> Aplikace> Pokročilá nastavení> ignorovat optimalizaci baterie. Klikněte na OK> Všechny aplikace, vyberte požadovanou aplikaci a znovu klikněte na OK.

Honor 8: přenos hudby nefunguje

Někteří uživatelé někdy nemohou streamovat hudbu na Honor 8. Software HiSuite je někdy nestabilní. Naštěstí je možné přenášet hudbu z počítače pomocí kabelu USB výběrem možnosti „Soubory“ na oznamovacím panelu telefonu.

androidpit honor 8 problém 5

Vyberte soubory pro přenos hudby do počítače. © NextPit

Nejprve zkontrolujte, zda jste povolili ladění USB. Chcete-li to provést, přejděte do Nastavení> O telefonu a sedmkrát klikněte na číslo sestavení, abyste aktivovali režim vývojáře. Pak přejděte na Možnosti vývojáře> Ladit a zkontrolujte ladění USB.

Honor 8: Problém se zpožděním připojení WiFi

Někteří uživatelé si stěžují na problémy se zpožděním připojení WiFi (dočasná zpoždění v síti). Připojení k síti WiFi někdy trvá až třicet sekund. Honor si je vědom softwarového problému. Nejnovější aktualizace Build 131 problém vyřešila. Ujistěte se, že máte nejnovější aktualizaci v Nastavení> Aktualizace. Pokud to není vyřešeno, zkuste deaktivovat a znovu povolit WiFi nebo restartovat telefon.

Našli jste s Honor 8 nějaké další problémy? Sdílejte je s námi!