Číslo 10 pro Galaxy A3 a Galaxy A5

Pokud jste uživatelem Galaxy A3 nebo Galaxy A5, pomocí následujících tipů a triků vám pomůžeme lépe prozkoumat funkce vašeho telefonu.

Samsung Galaxy A3 a Samsung Galaxy A5 ANDROIDPIT 1

Co je tvoje? / © ANDROIDPIT

1. – Zvyšte plynulost svého smartphonu

Jednou z klasických stížností na zařízení Android je, že jejich rozhraní mají tendenci nabízet docela dost zpoždění. Společnost Samsung si je toho vědoma, a proto se snažila zlepšit plynulost TouchWiz. První příklady přišly s bloatwarem a snížením softwarových funkcí.

Každopádně, pokud chcete, aby vaše Galaxy A3 a Galaxy A5 šly ještě rychleji, doporučuji měnit animace systému nebo dokonce bez nich. Můžeme k nim přistupovat z nabídky „Možnosti vývoje“ nabídky „Nastavení“. Pokud nejsou viditelné, musíte jít Nastavení -> O zařízení a několikrát klikněte na „Sestavit číslo“.

samsung galaxy s4 lízátko problém 3

Můžeme ovládat měřítka animace v možnostech vývoje. / © ANDROIDPIT

Jakmile budeme aktivní, budeme muset přejít pouze na Nastavení -> Možnosti vylepšení -> Měřítko animace okna. Osobně doporučuji, abyste je úplně deaktivovali.

2. – Jak pořídit snímek obrazovky

To může být hračka pro mnoho uživatelů, ale vím, že je mnoho těch, kteří nemají tušení, jak to udělat. Tento trik je věnován jim.

Existují dva způsoby, jak pořídit snímky obrazovky s vaším Galaxy A5. Prvním způsobem je kombinace tlačítek „Domů“ + „Zapnuto / Vypnuto“; a druhou možností je klouzat rukou po obrazovce. Pokud to nefunguje pro vás, možná jste tuto možnost deaktivovali v nabídce „Gesta“, kterou najdete v nastavení telefonu. Druhá cesta bohužel na Galaxy A3 není možná.

Displej SamsungGalaxyA5

Jako vždy u zařízení Samsung můžete pořídit snímek obrazovky posunutím ruky po obrazovce. / © ANDROIDPIT

3. – Dlaní si pořiďte selfie

A také máme příležitost pořizovat si selfie rukama, aniž bychom zanedbávali gestické funkce. Chcete-li jej aktivovat, budeme muset otevřít kameru a vybrat možnost ikonou ve tvaru ruky. Přitom budeme muset položit ruku před senzor kamery, dokud to nezjistí. V tu chvíli se objeví časovač s krátkým odpočítáváním. Je čas nasadit svou nejlepší tvář!

V této části chci také zdůraznit způsob, jak dělat takzvané široké selfie. Díky němu můžeme pořizovat skupinové selfie.

4. – Povolte procento baterie

Pokud potřebujete přesně vědět, kolik baterie vám zbývá, a ikona baterie vám neposkytne přesné informace, můžete vždy použít procento. Tato možnost se ve výchozím nastavení nezobrazuje, ale musíte ji povolit tímto způsobem: Nastavení -> Baterie -> Zobrazit procento.

Samsung Galaxy A3 10

Poznejte plnou autonomii! / © ANDROIDPIT

5. – Přizpůsobte si obrazovku uzamčení

Jedna z malých možností přizpůsobení, kterou nabízejí Galaxy A3 a Galaxy A5, nám umožňuje přizpůsobit zamykací obrazovku podle našich představ. V nabídce „Uzamknout obrazovku“ tedy najdeme možnost „Odemknout efekt“. Ve výchozím nastavení přichází „Kapky vody“, ale můžeme se rozhodnout, že to vůbec nechceme, a tak uděláme rozhraní trochu efektivnějším, nebo zda chceme „Šumivé bubliny“.

Kromě toho stojí za to zdůraznit další možnosti v této nabídce, například možnost přidat informace o vlastníkovi odpovídající frázi, která se objeví na obrazovce uzamčení; ukazující dvojité hodiny; nebo mimo jiné deaktivujte možnost přímého přístupu ke kameře.

software galaxy a3

Uzamykací obrazovku můžete přizpůsobit na maximum. / © ANDROIDPIT

6.- Vytvořte složku

Běžným způsobem vytváření složek v systému Android je posouvání ikony jedné aplikace přes jinou. Tímto způsobem se automaticky zobrazí složka s oběma aplikacemi. Jiná situace je v případě Galaxy A3 a Galaxy A5. Budeme muset klepnout a podržet konkrétní aplikaci, abychom vytvořili složky s aplikacemi. Tímto způsobem otevřete nabídku se čtyřmi možnostmi v horní části, z nichž jedna je „Vytvořit složku“. Chcete-li do této složky přidat další aplikace, stačí je do této složky posunout.

7. – Přesuňte aplikace na SD kartu

Pokud vám interní paměť nestačí, důrazně doporučujeme přenést aplikace do externí paměti. Chcete-li to provést, jednoduše přejděte do Nastavení -> Aplikace -> Správa aplikací. Tam budete mít přístup k seznamu svých aplikací, vyberete tu, kterou chcete přesunout na kartu SD, a uvidíte nabídku s jejich daty a možnost „Přesunout na kartu SD“. Tato možnost samozřejmě nebude možná, pokud váš smartphone nemá SD kartu.

8. – Použijte režim Ultra Power Saving

Než vysvětlím, jak je tento režim povolen, musím říci, že se liší podle toho, zda vlastníte Galaxy A5 nebo Galaxy A3. Pokud je vaším terminálem Galaxy A5, máte k této možnosti přístup z „Rychlých nastavení“ na oznamovací liště. V případě Galaxy A3 budeme muset jít na Nastavení -> Režim extrémní úspory energie. Tato trasa samozřejmě platí i pro Galaxy A5.

Tato možnost nám umožní pracovat přesčas kompromitováním některých funkcí, ztratí pouze naše připojení k internetu, barvu obrazovky a nakonec bude náš telefon omezen na základní funkce.

Baterie v těchto terminálech není vyjímatelná, proto byste měli použít režim ultra úspory energie. / © ANDROIDPIT

9.- Změna témat

Série Samsung Galaxy A byla prvním produktem, který spojil aplikaci a změnil téma uživatelského rozhraní. Chcete-li vstoupit do nabídky s dostupnými motivy, jednoduše stiskněte a podržte tečku na domovské obrazovce a poté se zobrazí možnosti „Tapety“, „Widgety“ a „Motivy“. Tam budeme mít přístup k různým možnostem, jako jsou „Natural“, „Classic“ a další.

10. – Vyberte jinou tapetu pro obrazovku uzamčení

Skončím s velmi jednoduchým trikem, ale věřím, že pro většinu uživatelů Galaxy A3 to bude užitečné. Chcete-li mít na uzamčené obrazovce jinou tapetu, musíme se vrátit do nabídky, kde se možnosti tapety objeví (k tomu je třeba stisknout a podržet libovolný bod na domovské obrazovce). Přitom se zobrazí tři možnosti: zamykací obrazovka, domovská obrazovka a zamykací obrazovka a domovská stránka. Pokud zvolíme možnost samostatně, zajistíme, aby se tapety lišily.

Znáte další triky pro Galaxy A3 a Galaxy A5? Neváhejte je sdílet s ostatními!