Co dělat, když se můj smartphone restartuje sám

Selhání hardwaru

Je stále méně časté, ale stále se to může stát. Během výroby je možné, že některé hardwarové součásti nejsou správně sestaveny, což způsobuje problémy. V takových případech je jediným řešením výměna zařízení, není možné opravit problém, pošlou jej technické službě a vymění ji. Preventivně si uložte všechna data pro nový terminál.

Problémy se softwarem

Android je chytrý a upozorní vás, že pokud zjistí problém, který dokáže vyřešit, musíte jej opravit. Pokud je problém tak komplikovaný, nevidíte způsob, jak jej vyřešit, nebo pokud se z nich vygeneruje shluk, tj. Při restartu terminálu. Existují řešení pro různé situace, některá možná trochu zjevná, ale nikdy by neuškodilo vzpomenout si na ně vůbec poprvé.

Nekompatibilita aplikací nebo malwaru

Pokud se vaše zařízení po instalaci aplikace z Obchodu Play restartuje téměř okamžitě, je pravděpodobně příslušná aplikace částečně nekompatibilní. Říkám to částečně proto, že pokud by to bylo zcela nekompatibilní, Google Play by varoval, že váš smartphone není kompatibilní, a proto zde není žádné tlačítko pro nastavení, takže jej nemůžete nainstalovat, jak je jasně vidět.

Androidpit New York tvarohový koláč 0651

Vždy existují zlé bytosti, které chtějí sníst váš smartphone a chránit ho. / © ANDROIDPIT

Pokud jste nainstalovali aplikaci z jiného zdroje než Google Play, může být zcela nekompatibilní nebo s větší pravděpodobností obsahovat malware. Tvůrci těchto škodlivých aplikací mají často málo známé úmysly, ale nejsou vůbec dobří. Využívám tuto příležitost, abych vám poradil, abyste si dávali pozor na typické praktiky, které říkají, že mohou špehovat konverzace jiných lidí za malý poplatek. V zásadě platíte za to, abyste se nakazili. Určitě to už víte, ale je dobré si to zapamatovat a doporučit příbuzným.

Řešením tohoto problému je odinstalovat aplikaci, která problém způsobuje. Pokud aplikace pochází z jiného zdroje než Google Play a je pro vás opravdu důležitý, je nejlepší vyhledat aplikaci proti malwaru a spustit skenování, ale moje rada by byla odinstalovat ji a vyhledat ji na spolehlivějším zdroji nebo něco hledat. Podobně jako Google Play.

Problémy s instalací aktualizací

Existuje spousta šťastných lidí, kteří mají rádi aktualizace systému na svých smartphonech, ale ne vždy jdou dobře. Existují případy, kdy se po aktualizaci systému Android smartphone začal spontánně restartovat kvůli poruše během instalace firmwaru nebo kvůli konfliktu s daty předchozí verze. Těchto věcí se dnes může stát, ale je to jeden z nejstarších problémů operačního systému (Android a všichni ostatní).

Obnovení továrních dat po aktualizaci může být řešením, které potřebujete. / © ANDROIDPIT

Nejlepším řešením tohoto problému je obnovení továrních dat po aktualizaci. Vždy buďte opatrní, ne dříve, protože pokud vás váš terminál upozorní na aktualizaci a obnovíte data před instalací, budete muset počkat (to je jedna z věcí, které jsem před chvílí zmínil v článku o tom, jak provést rychlejší aktualizace v systému Android). Proveďte reset, pokud tak učiníte, systém se po aktualizaci nevrátí k předchozí verzi, nebojte se.

Typickým způsobem je veřejná silnice. Nastavení> Zálohování a obnovení> Obnovení továrních dat. V některých případech můžete vstoupit do režimu obnovení, kde musíte vybrat možnost Vymazat data / Obnovit tovární nastavení. V každém případě si vytvořte záložní kopie dat, která chcete zachovat po aktualizaci, ale před resetováním.

Změny softwaru prostřednictvím přístupu root

Pokud jste jedním z těch, kteří se rozhodli rootnout váš smartphone, budete mít otevřené dveře k mnoha změnám v softwaru vašeho zařízení. To však vždy vyžaduje znalosti a pocit odpovědnosti na straně uživatele. Kvůli určité nekompatibilitě nebo konfliktu se váš smartphone může restartovat sám nebo ještě hůře, může přejít do smyčky restartu.

zavaděč androidpit nexus 5 1

Režim obnovení vám pomůže vyřešit problém s restartováním. / © ANDROIDPIT

Nejlepší rada, kterou ze své zkušenosti mohu dát, je nezměnit to změnou. Vždy se ujistěte, že rozumíte tomu, co se vysvětluje, přečtěte si komentáře ostatních uživatelů, mohou se vyskytnout chyby, které mohou způsobit restart, nebo to může způsobit problémy při každodenním používání, a podle postupu přeložit software do písmene. V případě potřeby si určitě připravte ubrousky, které doporučují. I když se to může zdát zřejmé, ujistěte se, že je váš model smartphonu kompatibilní s tím, co chcete nainstalovat.

Pokud se váš smartphone přesto restartuje, zkuste nejprve vstoupit do režimu obnovení a vymazat mezipaměť. Pokud to nefunguje, budete muset provést Data Wipe (po uložení nezbytných dat, pokud to systém umožňuje), ale pokud to nefunguje, budete pravděpodobně muset přejít na software, který mají někteří výrobci v následujících případech. tento typ (musíte jej nainstalovat do počítače, připojit smartphone k počítači a postupovat podle postupu).

Selhání systému

Není to běžné, ale někdy se chyba může stát u samotného operačního systému. Příchod nové verze systému Android může v kódu přinést některé zásadní chyby způsobující restartování. Je pravda, že systém se musí přizpůsobit nekonečnému počtu různých modelů smartphonů, každý s vlastním procesorem a úpravami výrobce, takže někdy dojde k poruše.

android 6 marshmallow 3

Aktualizace nejsou vždy skvělé. / © ANDROIDPIT

Například si pamatuji Android 2.3 až Android 4.0 pro Xperia S, což byla úplná katastrofa způsobující všechny druhy chyb, nebo příchod 4.4.2 na Galaxy S4. Jediné řešení tohoto problému není na vás, záleží na výrobci nebo Google, což znamená, že po aktualizaci musíte počkat na aktualizaci softwaru, která problém vyřeší, stejně jako u korejského terminálu.

Dalším řešením může být instalace starší verze Androidu, která je oficiálně kompatibilní s vaším zařízením, nebo pokud jste root, může vás to povzbudit k vyzkoušení pečených ROM.

Problémy s hardwarem

Ve vzácných případech může dojít k problému s hardwarem zařízení, který způsobí restartování smartphonu. Doufám, že tyto problémy vyřešíte, aniž byste utratili příliš mnoho peněz.

Poškozená karta micro SD

Je zvláštní, že něco tak malého jako karta micro SD má něco společného s restartováním smartphonu, ale není to tak vzácné, jak to zní. V některých případech může karta způsobit problémy se čtením / zápisem, chyby se mohou hromadit, dokud nedojde k selhání systému a restartování smartphonu. V každém případě se vždy snažte mít kvalitní kartu micro SD, abyste co nejvíce minimalizovali problémy.

Situace se může trochu komplikovat, pokud máte na kartě micro SD aplikace. Věnujte čas používání svého smartphonu bez micro SD, abyste zjistili, zda je problém s touto vyměnitelnou pamětí, a pokud se smartphone v této době nerestartuje, stačí si koupit novou kartu (také jehněčí ve videohře a modlit se k Cthulhuovi, ale to se mi líbí). že právě způsobíte apokalypsu a váš smartphone se bude restartovat).

Poškozená baterie

Baterie obvykle souvisí se spontánním restartováním našich zařízení. Stejně jako u jiných součástí mohou být některé baterie z některých šarží vadné, a proto mohou narušovat správnou funkci vašeho zařízení, a pokud by to tak nebylo, bude fungovat tak, jak má. V případě, že je baterie vašeho zařízení vyjímatelná, jako v LG G5, vyjměte baterii a zkontrolujte, zda nejsou oteklé oblasti, i ty nejmenší.

androidpit lg g5 3

Pokud má vaše zařízení vyměnitelnou baterii, můžete zkontrolovat, zda není nabité. / © ANDROIDPIT

Pokud je vaše zařízení z jednoho kusu, je po záruce a pokud máte zkušenosti, můžete se pokusit zapnout zařízení sami a zkontrolovat stav baterie, jinak je nejlepší, aby tento úkol provedla technická služba. Pokud nabobtná (i mírně), ihned jej vyměňte (nebo nechte vyměnit technickou službou), neriskujte, mohlo by to způsobit ještě vážnější problémy.

Je zřejmé, že se nejedná o řešení všech problémů s restartováním, ale alespoň vám pomohou většinu z nich vyloučit. Pokud máte jakékoli problémy s restartováním, které nesouvisí s tím, co je zde popsáno, pokusíme se vám pomoci. Už jste někdy zažili jeden z těchto problémů?