Co dělat v případě odcizení smartphonu

Nemůžete najít svůj smartphone v kapse nebo kabelce s vědomím, že jej nosíte? Existují tři možnosti: vaše paměť je špatná, ztratili jste ji nebo vám ji ukradli. Zkuste si vzpomenout, co se stalo v posledních hodinách, a podnikněte kroky a zkuste obnovit osobní údaje, které jste uložili ve svém terminálu, abyste je neohrozili.

AndroidPIT smartphone jessica

Pozor na váš smartphone! / © ANDROIDPIT

Poté, co utratíte své úspory za Galaxy S7 nebo Mate 8, bude vaše reakce na zjištění, že byl ukraden, zahrnovat spoustu špatných slov, ale netýká se vás hardware, ale data, která obsahuje. e-mail, bankovní účet, pracovní soubory, fotografie… Pokud nemůžete najít svůj smartphone, postupujte podle níže uvedených rad (pokud je to možné, v pořadí, v jakém jsme jej zadali).

1. Vzdáleně uzamkněte nebo restartujte smartphone

Než se obrátíte na úřady, musíte být opatrní a smartphone na dálku uzamknout, aby byl nepoužitelný, pro případ, že aktivujete speciální funkci. Jediné, co musíte udělat, je použít počítač nebo jiné zařízení k uložení nebo smazání dat jedním kliknutím, to vše pomocí aplikace Google Device Manager.

Správce zařízení Google, který je ve výchozím nastavení ve smartphonech obecně aktivní, lze ručně povolit v nastavení Zabezpečení a poté v části Správce zařízení. Jeho povolením povolíte blokování nebo vzdálené vymazání dat. Veškerá vaše hudba, fotografie a aplikace budou odstraněny, kromě těch, které jsou na kartě microSD, a nikdo k nim nebude mít přístup.

spravovat zařízení

Zjistěte, kde je váš Android, a spravujte jej na dálku. / © ANDROIDPIT

2. Najděte svůj smartphone

Díky Správci zařízení Google můžete najít svůj ztracený smartphone, dokud ho zloděj nevypne. Na Google Play ale existuje několik aplikací, které vám umožňují sledovat ztracené nebo odcizené zařízení přes počítač v případě, že je služba Google neaktivní.

Mezi nejlepší aplikace tohoto typu, které máme Anti Theft, se snadno používá a umožňuje vám sledovat zařízení pomocí webového sledovacího systému (Anti Theft používá GPS polohu a další triangulační metody). Vždy můžete zkontrolovat, kde váš smartphone používá web Avast. Bezplatné funkce, jako je aktivace přizpůsobitelné sirény a vymazání paměti, aby byla vaše data v bezpečí, jsou k dispozici z telefonu přítele (prostřednictvím SMS) nebo ze samotného webu.

androidpit google maps gps 1

Najděte svůj smartphone! / © ANDROIDPIT

Ochrana proti krádeži AvastNainstalujte si na Google Play

3. Získejte kód IMEI

Pro ty, kteří o tom nikdy neslyšeli, je IMEI (International Mobile Equipment Identify) DNA zařízení, což je 15místný číselný kód, který umožňuje jeho jedinečnou identifikaci. Je velmi snadné jej získat zpět a je důležitým krokem, abyste požádali telefonní společnost nebo policii o uzamčení telefonu pro případ, že byste tak nemohli udělat pomocí jedné z výše uvedených metod.

Chcete-li zkontrolovat kód IMEI, můžete:

  1. Stiskněte klávesnici zařízení * # 06 #: Počkejte několik sekund, IMEI se na obrazovce objeví jako kouzlo.
  2. Jít Nastavení> O telefonu> Stav> Informace IMEIa tam najdete svůj dlouho očekávaný kód.
  3. Kód IMEI lze také vidět na spodní části baterie, jednoduše jej odejmete ze zadního krytu a baterie. U terminálů s jedním tělem se zobrazuje v balíčku terminálů IMEI.
  4. Zadejte tento odkaz, zadejte přihlašovací údaje k účtu Google, otevřete sekci Android a vedle názvu zařízení uvidíte kód IMEI vašeho zařízení.

4. Krádež nahlaste úřadům a operátorovi

Nyní, když jste obnovili kód IMEI svého smartphonu a našli jej, jednoduše nahláste krádež orgánům a kontaktujte svého přepravce. Hlášení na policii vám nepomůže obnovit váš terminál (obvykle zůstávají na pozadí), ale umožní vám alespoň uzamknout zařízení, aby se zabránilo jeho použití zlodějem, jeho prodeji nebo procházení vašich osobních údajů.

Se zprávou v ruce a platným ID můžete kontaktovat svého dopravce telefonicky, faxem nebo osobně a okamžitě zamknout smartphone. Poté můžete získat novou SIM kartu spojenou se starým telefonním číslem.

Nahlaste krádež a zavolejte svého operátora, aby zablokoval číslo a získal novou SIM. / © ANDROIDPIT

5. Prevence je lepší než léčba

Jak vidíte, uzamčení a umístění vašeho zařízení může být snadné, pokud jste přijali některá opatření, jako je stahování aplikace, jako je Správce zařízení, psaní IMEI a ochrana dat komplexním heslem. Mimo jiné může být velmi užitečné provádět pravidelné zálohy a ukládat je v cloudu i na PC.

U všeho ostatního nezapomeňte věnovat pozornost přeplněnějším místům, jako je veřejná doprava, pevně zavřít kabelku nebo batoh a vyhnout se tomu, aby měl smartphone v zadní kapse. V případě, že se chystáte na večírek, zkuste si přinést druhý smartphone, protože kromě použití WhatsApp s ním pravděpodobně nic moc neuděláte. V případě krádeže tedy zlodějovi nezveřejníte všechna svá data.

S těmito tipy můžete jednat rychle a minimalizovat škody v případě odcizení smartphonu. Máte nějaké další tipy, které byste nám mohli dát?