Co je PWA? [Aplicación Web Progresiva o Progresive Web App]

Co je progresivní webová aplikace nebo PWA 1

Slyšeli jste v poslední době o progresivních webových aplikacích, nazývaných také PWA?? Pravda je pomalu vaše setkat S tímto termínem, protože to bude čím dál častější.

První věc, kterou byste měli v této souvislosti zvážit, je to, že mluvíme o technologii, i když je již nějakou dobu známá. se pro většinu uživatelů postupně stává běžnějším.

Stejný Již fungují na platformách, jako jsou prohlížeče Google Chrome, Firefox a Safari.

Co je to webová aplikace?

Nejprve se musíme ptát sami sebe O čem mluvíme, když mluvíme o webové aplikaciExistují také tyto, protože to nejsou jen aplikace pro Windows, Mac, Android nebo iOS.

Výhodou je, že nejsou vázány na konkrétní operační systém, ale můžeme je spouštět s veškerým jejich obsahem a funkcemi přímo z libovolného prohlížeče. K tomu oběma Twitter a Facebook jsou dva dobré příklady webových aplikací.

Mnoho lidí nyní také bude vědět, že například existuje nativní aplikace pro Twitter pro Windows 10, rozdíl ve webové aplikaci je ten, že si ji musíme nainstalovat na Windows 10, aby fungovala. I když je pravda, že nativní aplikace jsou obecně úplnější, spolehlivější a efektivnější než web, nebudeme je moci spustit bez jejich první instalace..

Co je to progresivní webová aplikace?

Z toho, co jsme zmínili výše, pak je čas zastavit se u takzvaných progresivních webových aplikacínejsou nic jiného než tradiční webové stránky, ale chovají se spíše jako běžné aplikace než webové aplikace.

Tak, Získáváme výhody webových aplikací i nativních aplikací v jednom systémuproto je to pro většinu dotyčných uživatelů opravdu výhodné.

Většina předních světových společností, včetně Windows a Google, začíná věnovat stále více pozornosti progresivním webovým aplikacím, a proto Pravděpodobně si na ně brzy budeme muset zvyknout.

Ve skutečnosti nemluvíme o něčem, co není přirozeným vývojem webových aplikací, takže samozřejmě běží hladce. Rovněž bude nutné, abychom byli neustále připojeni k internetu..

Co jiného byste chtěli vědět o progresivních webových aplikacích?