Co je Skype a jak funguje?

Co je Skype, jak to funguje a jaké jsou vaše nejlepší alternativy?

Bezpochyby, pokud vezmeme v úvahu hlavní aplikace pro videohovory, ke kterým máme dnes přístup, Microsoft Skype je jedním z nichTo však neznamená, že je to jediná věc zajímavá pro naše počítače.

Proto bychom vás rádi představili níže Seznam mnoha dalších aplikací a programů speciálně vyvinutých pro videohovory našich zařízení.

Pokud chcete vědět, jaké jsou nejlepší alternativy k Skype, doporučujeme vám pokračovat ve čtení.I když některé z nich znáte, určitě vás některé překvapí.

K čemu je Skype?

Samozřejmě, pokud nejste zvyklí Skype používat, první věcí, kterou bychom měli udělat, je říct vám, že vám tento nástroj umožňuje. Zůstaňte v kontaktu s lidmi, které máte rádi, téměř jakkoli chcete.

Ve skutečnosti je to nástroj, který vám umožní oba. Telefonujte nebo posílejte zprávy, například videohovory, a dokonce sdílejte různé soubory ať už jde o fotografie, videa, audio nebo dokumenty, vše ze stejné platformy.

Vyvinutý společností Microsoft, Skype lze nainstalovat téměř na jakékoli zařízení Neměli bychom opomenout skutečnost, že existuje webová verze, kterou není třeba ani dříve stahovat, protože podporuje většinu operačních systémů.

Abychom mohli službu využívat, musíme si vytvořit uživatelský účetnám umožní přístup ke všem funkcím, které jsme zmínili výše.

Výhody a nevýhody Skype

Výhoda

 • Téměř úplně zdarma
 • Ceny za volání na tradiční telefony jsou extrémně levné
 • Umožňuje volat a videohovory s kýmkoli, ať jsou kdekoli
 • Umožňuje skupinové hovory
 • Windows, Mac OS X, Linux, Android, iOS atd. Funguje na většině operačních systémů.
 • Snadné použití
 • Rychlá instalace
 • Funguje se všemi slavnými branami firewall
 • Umožňuje obchodní použití
 • Vytvořte si vlastní telefonní číslo

Nevýhody

 • Některé z jeho funkcí jsou povinně placeny
 • Někdy je videohovor ztracen nebo přerušen, pokud není dobré připojení k internetu
 • Virus můžete získat, pokud si program stáhnete z neoficiálního webu
 • Spotřebovává hodně RAM

Nejlepší alternativy k Skype

Co se děje

I když je pravda, že ve výchozím nastavení spojujeme WhatsApp s aplikacemi pro rychlé zasílání zpráv mnohem víc než videohovory, nemůžeme zapomenout na skutečnost, že jejich vývojáři tuto funkci na chvíli přidali. I když to není tak konkrétní jako Skype, rozhodně má tu výhodu, že ho má každý nainstalovaný na svých mobilních zařízeních.

Tango

Možnost uskutečňovat kvalitní videohovory, díky čemuž jsou národní a mezinárodní hovory plně přístupné mnoha významným zemím po celém světě. Pozornost přitahují také filtry a nálepky, které si během relací koupil.

ooVoo

Je kompatibilní s většinou operačních systémů a je jednou z nejpodobnějších platforem jako Skype. Jednou z výhod toho je, že kromě vynikající celkové kvality videa i zvuku můžeme během konferencí sledovat videa z YouTube.

Google Hangouts

Zatímco lidé na Googlu nikdy neměli úspěch se svou platformou pro zasílání zpráv, služba Hangouts je ve výchozím nastavení nainstalována na terminálech Android a lze ji také používat v prohlížečích. Proto může být myšlení v těchto situacích dobrou alternativou.

Google Duo

Stejné jako předchozí. I když si nepřemohl mnoho uživatelů po celém světě, pravdou je, že je schopen produkovat kvalitní videohovory. Kromě toho vám umožňuje odesílat video zprávy, takže pokud druhá osoba v tuto chvíli není schopna uspořádat videokonferenci, může ji v případě potřeby vidět.

Čára

Původem z japonštiny je v zásadě textová zpráva, ale má přidané funkce, které nám umožňují uskutečňovat videohovory, jako je WhatsApp. Mezi jeho silné stránky můžeme zmínit některé z nich, například možnost pořádat skupinové videohovory, ve kterých máme více než 200 přátel najednou. Šifruje také veškerý obsah důležitý pro zabezpečení.

Viber Messenger

Další z platforem velmi podobných Skype. Z toho musíme říci, že jen velmi málo dalších služeb nám umožňuje vytvářet skupinové chaty až s 250 účastníky, aniž bychom přehlíželi tajnou funkci chatu, kterou nám nabízejí. Kvalita je opravdu vysoká u 3G i 4G.

Facebook Messenger

Facebook Messenger je jedním z mnoha poslů, kteří začali tím, že nám umožnili posílat textový obsah, a byl brzy upraven tak, aby přidával mnoho dalších zajímavých funkcí, jako jsou videohovory. Jednou z jeho silných stránek je, že mnoho lidí si ji již nainstalovalo na svá zařízení, takže to nemusí dělat znovu.

Wechat

Je to čínská aplikace pro zasílání zpráv, která je zdrojem veškerého hněvu v dané zemi a na rozdíl od mnoha, které jsme zde zmínili, je to čínská aplikace pro zasílání zpráv, která vyniká, protože nám umožňuje vysílat stavy přesně stejné jako WhatsApp. Má také několik vestavěných minimalistických programů, z nichž většina je zajímavá.

ICQ

Tuto první část alternativ Skype zakončujeme odkazem na velmi zajímavý program, který vychází z homonymního systému, který nám umožňuje uskutečňovat videohovory, které chceme, a to byl samozřejmě vztek před čtvrtstoletím. Také jsme zjistili, že je velmi atraktivní, že zahrnuje end-to-end šifrování obsahu, jako je podpora 3D masek.

Yahoo Messenger

Yahoo je stále jednou z největších počítačových společností na světě a má svůj vlastní Messenger. To vyniká, protože dnes funguje kromě většiny videohovorů s jinými lidmi i na většině operačních systémů.

Imo

Jedná se o zcela bezplatnou aplikaci, která nám umožňuje uskutečňovat videohovory a hlasové hovory bez ohledu na to, jaké připojení používáme. K tomu bychom měli dodat, že je optimalizován pro tablety Android a na těchto terminálech funguje obzvláště dobře.

Facetime

Je zaměřen zejména na uživatele Apple, kteří vlastní zařízení iPhone, iPad a Mac, protože na ně hlavně funguje. I když se musíme spojit s naším uživatelem, může to být nevýhoda, těm, kteří milují prostředí Apple, se to určitě bude líbit.

Jitsi Meet

Aplikace s otevřeným zdrojovým kódem, která vám umožňuje uskutečňovat hovory a videohovory s neomezeným počtem kontaktů, ale stále má vynikající kvalitu zvuku a videa. Také si myslíme, že je důležité si uvědomit, že se dokáže přizpůsobit většině existujících operačních systémů.

Telefon

Bezplatný instant messenger, který nám umožní vykonávat většinu funkcí, které bychom v těchto situacích očekávali. Kromě typického odesílání souborů vyniká také tím, že nám umožňuje uskutečňovat hlasové i videohovory. Navíc dnes funguje na většině hlavních operačních systémů.

Svár

Přestože je tato aplikace jedním z nejméně známých na tomto seznamu, umožní vám uskutečnit hlasový hovor nebo poslat textovou zprávu, kdykoli budete chtít. Rovněž udržuje vaše IP adresy zcela bezpečné, to je jedna z jeho nejlepších funkcí.

Signál

Díky službě soukromých zpráv, kterou mnozí považují za skutečně ideální alternativu ke Skypu, budeme moci komunikovat s kýmkoli, koho chceme, zcela zdarma a bezpečně, protože veškerý obsah je šifrován. Umožňuje nám také přenášet multimediální soubory. A měli bychom dodat, že je to zdarma a open source.

Hipchat

Zejména o HipChat, který je zaměřen na skupinové zasílání zpráv a na ty, kteří tento typ služby potřebují, musíme říci, že funguje jako Skype, i když to více oslovuje obchodní publikum, nějak to nazvat. Naše oblíbená věc je, že ji můžeme integrovat se systémy jako Twitter nebo Google Drive.

Trillian

Další dobrou alternativou v tomto segmentu je Trillian, která vyniká na prvním místě, protože funguje na všech typech zařízení, aniž by ztratila ze zřetele skutečnost, že je zdarma a my můžeme posílat neomezené zprávy. I když vám neumožňuje provádět funkce, které ostatní dělají, nepochybujeme, že je to jedna z platforem, na které byste si měli dávat pozor.

Volný

A dnes si pořídíme jeden z nejlepších profesionálních nástrojů, Slack. Nejprve je to služba, kde můžeme komunikovat se svými šéfy, zaměstnanci nebo kolegy a udržovat všechny informace o projektech společnosti aktuální. Umožňuje také zveřejňovat obsah na platformách, jako je Google Drive, Dropbox, Teitter, Asana a další.