Co je soubor .sav a jak jej mohu otevřít? Kompletní průvodce

Datové soubory „případy“ (řádky) a „proměnné“ (sloupce) vytvořené SPSS (statistický balíček pro sociální vědy) používané pro statistickou analýzu, zaznamenané v proprietárním binárním formátu a obsahující datovou sadu, stejně jako slovník popisující datovou sadu uloženou v datech. s.

Soubory SAV se často používají k ukládání datových sad extrahovaných z databází a tabulek. Microsoft Excel. Mohou však také ukládat data ručně zadaná uživatelem nebo data generovaná softwarem.

S datovými sadami SPSS lze pomocí motoru SPSS manipulovat různými způsoby, ale nejčastěji se používají k provádění testů statistické analýzy, jako je regresní analýza, varianční analýza a faktorová analýza.

Výsledky lze vykreslit do různých podporovaných typů grafů, včetně sloupcových grafů, spojnicových grafů, bodových grafů a histogramů.

Jak tento typ datového souboru funguje a jak jej používat

Všichni jsme tam byli. Poklepete na soubor a neotevře se tak, jak by měl. Toto je běžný problém. Mnoho přípon souborů lze otevřít pomocí různých programů a mnoho programů může otevřít více přípon souborů. Pokud máte potíže s otevřením souborů SAV, můžete je spustit několika způsoby.

Použijte specializovaný program

Pokud nemůžete soubor SAV zobrazit poklepáním, zkuste jej otevřít v jiném programu. Mezi nejoblíbenější programy pro otevírání souborů SAV patří Backup, OpenTTD Save Game a PDP-10 Zero-Compressed Executable Binary.

Navštivte webové stránky vývojářů, stáhněte jeden nebo více z těchto programů a zkuste znovu otevřít soubor SAV.

Většina souborů SAV je klasifikována jako záložní soubory, které lze otevřít různými softwarovými balíčky.

Můžete zjistit, jaký typ souboru je váš soubor SAV, když se podíváte na vlastnosti souboru.. Pravým tlačítkem klikněte na ikonu souboru a vyberte „Vlastnosti“ nebo „Další informace“.

V počítači se systémem Windows se typ souboru zobrazí v seznamu „Typ souboru“; Na počítačích Mac bude jako „Type“.

Kontaktujte vývojáře

Nikdo neví více o příponách souborů než vývojáři softwaru. Pokud nemůžete otevřít soubor SAV pomocí některého z obvyklých programů.

Můžete kontaktovat vývojáře softwaru programu a požádat o pomoc.. Jsem obeznámen s tím, jaký druh programu třetí strany mohu otevřít a nahradit datový soubor.

Získejte univerzální prohlížeč souborů

Pokud váš soubor SAV neotevře žádný jiný program, jsou tu univerzální prohlížeče souborů, jako je File Magic (Stáhnout), aby vám zachránili den.

Tyto programy mohou otevřít mnoho různých typů souborůPokud tedy žádný z výše uvedených tipů nefunguje, nejlepší je univerzální prohlížeč souborů. Upozorňujeme, že některé soubory nepodporují univerzální prohlížeče souborů a lze je otevřít pouze v binárním formátu.

Jak otevřít datový soubor SPSS ve Windows 10

  1. Na pravé straně staženého souboru v liště prohlížeče.
  2. Kliknutím na šipku nahoru rozbalte nabídku možností stahování souborů a
  3. Ukázat ve složce.
  4. Vyberte Otevřít v.
  5. Zaškrtněte políčko Vždy používat tuto aplikaci k otevírání souborů .av.
  6. Klikněte na Další aplikace.
  7. Vyberte Vyhledat jinou aplikaci v tomto počítači> OK.
  8. Najděte program SPSS.
  9. Vyberte jej jako výchozí program pro otevírání souborů .av.